Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projektor epson emp s52 tykający kondensator

saymon89 02 Sty 2014 13:38 1701 6
  • #1 02 Sty 2014 13:38
    saymon89
    Poziom 6  

witam używam projektora jako tv i jest mi bardzo potrzebny a dziś rano coś sie z nim stało, po prawej stronie od wentylatora coś przy włączeniu tyka przez chwile i za chwilkę jest spokój aż do momentu zaświecenia sie czerwonej diody lamp, xenon ma dopiero przepracowane 52 godziny dodaje film pomocy
    https://filmy.elektroda.pl/38_1388666093.flv

0 6
  • #2 02 Sty 2014 13:43
    satanistik
    Poziom 27  

Cykanie może oznaczać przebicia - zawilgotnienie lub jakieś uszkodzenie w zasilaczu wysokiego napięcia dla lampy. To co widać na filmie to łuk w iskrowniku więc możliwe że jednak lampa.

0
  • #3 02 Sty 2014 14:54
    saymon89
    Poziom 6  

może to głupie pytanie ale ten iskrownik jest potrzebny ???? jak sprawdzić inaczej lampe czy jest dobra ??? podpiąć ją do jakiegoś innego zasilania???

Dodano po 20 [minuty]:

wyjąłem lampe i jest to samo czy objawy tego iskrownika powinny zniknąć po jej zdemontowaniu

0
  • #4 02 Sty 2014 15:12
    satanistik
    Poziom 27  

Nie
    Iskrownik jest właśnie po to aby nie przebiło płytki - gdy lampa nie wystartuje to napięcie rośnie ponad wartość przebicia iskrownika. Bez niego przebije np płytka lub trafo. Coś na pewno w końcu się podda. Zrób zdjęcie samej lampy (palnika).

0
  • #5 02 Sty 2014 16:28
    saymon89
    Poziom 6  

dodam jeszcze że projektor kupiłem na allegro i za bardzo sie na tym nie znam
    prosze fotkiprojektor epson emp s52 tykający kondensatorprojektor epson emp s52 tykający kondensatorprojektor epson emp s52 tykający kondensator

Dodano po 56 [sekundy]:

projektor epson emp s52 tykający kondensator

Dodano po 12 [minuty]:

zauważyłem że palnik ma przerwany drucić w tym miejscu gdzie jest ta kulka tak ma być ????

Dodano po 17 [minuty]:

palnik wyjąłem z odblyśnika i ten cienki drucik co owija palnik rozciągłem i świeci dzieki za pomoc pozdrawiam

0
  • #6 03 Sty 2014 13:35
    saymon89
    Poziom 6  

Witam może mi ktoś wytłumaczyć, po co jest ten drut nawinięty na palnik i z czego on jest?? I jak ma być nawinięty, żeby ksenon lepiej świecił? metodą prób i błędów nawijałem miedziany drut na wszelkie sposoby, okazało sie że najlepszy efekt to nawiniecie jednego obrotu przed gazem w palniku i za POZDRAWIAM DZIEKI ZA POMOC

0
  • #7 03 Sty 2014 23:25
    satanistik
    Poziom 27  

Drucik jest właściwie nie istotny jeżeli chodzi o świecenie. Ułatwia on wstępną jonizację gazu w czasie zapłonu. Coś takiego występuje w palnikach lamp błyskowych i służy tam do wyzwolenia błysku. Spotykało się coś takiego nawet w niektórych świetlówkach. Co do ustawienia palnika powinien znaleźć się w ognisku zwierciadła parabolicznego jakim jest odbłyśnik. Co do samego ustawiania - można by teoretycznie skierować światło na ekran bezpośrednio z lampy i dążyć do uzyskania skupionego silnego pola ale to chyba ciężkie do praktycznej realizacji.

0