Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PFL6008K - Tv zaczął reagować na wszystkie piloty

philip100 02 Sty 2014 13:53 1761 2
  • #1 02 Sty 2014 13:53
    philip100
    Poziom 9  

Witam.

Od 2 tygodni jestem posiadaczem TV Philips 42PFL6008K i dziś, bez wyraźnej przyczyny (lub coś nieświadomie włączyłem) TV nagle zaczął reagować na piloty od każdego sprzętu, jaki znajduje się w domu. Wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na którymkolwiek z pilotów (oprócz pilota od TV) powoduje przejście TV w stan uśpienia.

Próbując rozgryźć problem, zauważyłem, że można częściowo wyłączyć tą "funkcję(?)", poprzez równoczesne wciśnięcie jakichkolwiek przycisków na pilocie od TV i tym dodatkowym. TV nadal widzi inne piloty (dioda na TV sygnalizuje wciskanie przycisków na pilotach), ale nie przełącza się w stan uśpienia.
    Niestety, rozwiązanie nie jest stałe, ponieważ ponowne wciśnięcie dowolnego przycisku na pilocie TV, sprawia, że TV znów usypia się po użyciu innego pilota.
    Dziwna sprawa...

0 2
  • #2 02 Sty 2014 20:00
    Olek II
    Moderator

philip100 napisał:
    Od 2 tygodni jestem posiadaczem TV Philips 42PFL6008K i dziś, bez wyraźnej przyczyny

A wyraźna miała by być?
    Jaka?

philip100 napisał:
    TV nagle zaczął reagować na piloty od każdego sprzętu

Nie nagle, mają ten sam kod.

philip100 napisał:
    ponowne wciśnięcie dowolnego przycisku na pilocie TV, sprawia, że TV znów usypia się po użyciu innego pilota.

Normalna sprawa, pewne piloty, mają takie same kody, ale sprzęt reaguje inaczej, jak były założenia producenta. Tuner Philips 3010, reaguje diodą na wszystkie piloty. Reaguje świeceniem diody, ale nie wszystkie klawisze, lub nazwijmy przyciski nie reagują poprawnie na menu, ale reaguje, dioda świeci. Sprawdź. U mnie w telewizji kablowej mam , och dużo tunerów trzeba uważać jaki tuner trzeba, a tam coś ustawić, skorygować i nagle inne tunery są poprzestawiane, pomimo, że pilot był do danego tunera. Robimy tak, że na tunery z przodu zakładamy folię taką srebrną "z czekolady" na panel przedni, by innych tunerów nie ruszać przy ustawianiu konkretnej sztuki.

Pozdrawiam.

Ech, by nie było, że nie mam podstaw do takich wpisów, to masz stację czołową:

Przy robieniu zdjęcia byłem w pionie, a elektroda przerobiła, jakbym ..... Byłem trzeźwy.
    :D

0
  • #3 03 Sty 2014 11:55
    philip100
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź.
    Ja mam obecnie tylko 4 urządzenia sterowane pilotami, chyba nie chciałbym doznać "zamotu pilotowego" ze stacją jak Twoja :D

Wracając do problemu - rozwiązał się sam, choć nie wiem na jak długo ponieważ nadal nie znam przyczyny...
    Wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów, odłączyłem zasilania od urządzeń na dłuższą chwilę i po ponownym podłączeniu wszystkiego, problem zniknął.

Niestety, u mnie sprawa wygląda z deka inaczej niż u Ciebie, bo do wczoraj, TV w żaden sposób nie dawał znać, że odbiera sygnał z innych pilotów. Zauważyłbym gdyby tak było, ponieważ nie mógłbym nawet przełączyć programu na dekoderze, czy zmienić poziomu głośności kina domowego, bez równoczesnego uśpienia TV :D Poza tym, dioda na TV jest tak jasna, że trudno byłoby mi jej nie zauważyć.

Oczywiście nie neguję tego, że sygnał z pilotów jest odbierany przez wszystkie urządzenia, ponieważ - tak jak napisałeś - na tym polega zdalne sterowanie nimi. Chodziło mi raczej o to, że TV nagle, ni stąd ni zowąd, po dwóch tygodniach normalnego działania, zaczął na ten sygnał reagować funkcyjnie i wizualnie (przejście w stan uśpienia oraz reakcja diody - której wcześniej, przy użyciu innych pilotów, widać nie było).

Obawiam się, że przyczyną może być skopany sof TV, bo jego użytkowanie od samego początku sprawiało wrażenie, że coś za chwilę padnie :|

Pozdrawiam.

0