Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon Coolpix L22 - Uszkodzony obiektyw

02 Sty 2014 14:09 1755 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w rozłożeniu aparatu Nikon Coolpix L22, zatrzymałem się na płycie głównej i tak jakby trzymają ja dwa przylutowane do niej nity. Potrzebuje dostać się do obiektywu ponieważ po upadku jest trochę skrzywiony przez co nie chowa się ani nie można uruchomić aparatu. Jeśli jest jeszcze jakaś przyczyna o której ktoś może wiedzieć proszę to opisać.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Niestety, trzeba odlutować piny od koszyczka na baterie. Można to zrobić plecionką, odsysaczem lub grzejąc i odciągając płytę. Ta ostatnia opcja wymaga nieco wprawy.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Proszę o wyjaśnienie dwóch pierwszych metod plecionką i odsysaczem...niestety nie mam żadnego sprzętu;/ zrobię to bez inwazyjnie samemu??? Rozumiem że te piny są połączone z blaszkami w koszyczku na baterie i nie służą tylko jako mocowanie płyty???
  • Poziom 32  
    Nie bardzo wiem jak ty sobie wyobrażasz naprawę takiego skrzywionego obiektywu? Jeśli pierścieni nie da się sprowadzić do pozycji startowej (całkowicie złożone), to i obiektywu nie da się rozebrać i jest możliwa tylko rozbiórka siłowa podczas której co najmniej dwa pierścienie zostaną zniszczone. Logiczny wniosek jest taki że musisz dysponować częściami na wymianę, lub najlepiej całym sprawnym obiektywem. Do odlutowania pinów zasilania najlepszy jest odsysacz cyny z grzałką, kosztuje niewielkie pieniądze.

• Poziom 43  
    kaminiak33 napisał:
    proszę o wyjaśnienie dwóch pierwszych metod plecionką i odsysaczem...niestety nie mam żadnego sprzętu;/ zrobię to bez inwazyjnie samemu???

Jak na tym etapie masz problem to sugeruję spacer do serwisu.
    Przerasta cię odlutowanie pinów zasilania, więc nie wiem jak masz sobie poradzić z demontażem i montażem obiektywu.

Temat zamykam.