Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI Radeon 9550, ATI Radeon HD3650 AGP - niska wydajność po wymianie

02 Sty 2014 14:15 4785 35
  • Poziom 12  
    Wymieniłem ostatnio kartę graficzną ATI Radeon 9550 na ATI Radeon HD3650 AGP. Wydaje mi się że karta ta sprawuje się tak samo lub nawet gorzej od tamtej. Filmy na max rozdzielczości klatkują nawet przy niskiej jakości. Zainstalowałem nowe sterowniki z płyty CD. Nie wiem czy to wina sterowników może wadliwe są.

Stara karta ATI Radeon 9550, ATI Radeon HD3650 AGP - niska wydajność po wymianie     Nowa karta ATI Radeon 9550, ATI Radeon HD3650 AGP - niska wydajność po wymianie
  • Poziom 34  
    Nowa karta 3650 AGPx8 jest o wiele mocniejsza od poprzedniej a to możesz pzretestować w aplikacjach 3D np:3DMark, w grach ustawiając taka samą rozdzielczość i opcje.

Karta graficzna nie ma tu nic wspólnego z "klatkowaniem filmów". Przycinanie filmu moze być spowodowane brakiem kodeków video lub słabym procesorem. W graj Codeki video i audio może użyj odtwarzacza video o nazwie "VLC media Player"
  • Poziom 29  
    Podaj pełną konfigurację komputera z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza.
  • Poziom 34  
  • Poziom 12  
    Przepraszam mała poprawka przycinają mi się tylko filmy na przeglądarce np youtube.
    Zasilacz był niedawno zmieniany teraz mam FORTRON 450W ATX / FAN 120 mm
  • Poziom 34  
    :) To zabezpiecz ruter kluczem - hasłem.
  • Poziom 12  
    Zabezpieczony.
    PS. W grach też nie mogę ustawić większych parametrów i w grach typu LoL mam niewiele większą liczbę fps niż przy starej karcie
  • Poziom 20  
    steganos napisał:
    Podaj pełną konfigurację komputera

Właśnie ;)
    Co nam po powyższym jak się okaże, że "szalejesz" na Pentium III z 256Mb ramu? hehe ;)
    Pełna konfiguracja to pełna konfiguracja a nie 2 karty grafiki + zasilacz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    rozdzielczość 1024x 768 to będzie max, przydałby się procesor dwu rdzeniowy i World of tanks powinien PC śmigać :)
  • Poziom 29  
    kiss39 napisał:
    rozdzielczość 1024x 768 to będzie max, przydałby się procesor dwu rdzeniowy i World of tanks powinien PC śmigać :)

Akurat WOT lubi jeden mocny rdzeń.
  • Poziom 34  
    Nic nowego to wynika z opisu wymagań na stronie WoT
  • Poziom 12  
    Mam procesor Amd Athlon 64 3200+ 2.2 ghz i 2 gb ram tyle wystarczy?
  • Poziom 29  
    kiss39 napisał:
    Nic nowego to wynika z opisu wymagań na stronie WoT

Skoro wynika to po co piszesz że potrzebne są dwa rdzenie.
  • Poziom 34  
    Wystaczy 2GB, koxu232 masz w trybie Dual Channel ?

Im więcej zasobów tym lepiej np: Systemy 32bit mogą widzieć do 3.5GB RAMu z zainstalowanego 4GB .Konfiguruje się pod XP 32bit RAM w opcji 2X1GB w dual Channel -taka pamięć działa szybciej. Nowy rok 2014 to zawieszanie wsparcia"aktualizacji " np: dla systemu XP 32bit/64bit. Wspierane dalej będą systemy Win7 32bit i 64bit, gdzie systemy 64bit widzą do 192 GB w zależności od wersji

steganos
    Kolega koxu232 nie odniósł się do konkretnego tytułu, a wymienił cytuję "w grach typu Lol :)"

steganos człowieku !!!
    Wystarczy się w czytać i mieć wyobraźnie co chce uzyskać tu piszący, pytający na forum elektroda.pl
  • Poziom 12  
    Dual Channel czyli chodzi Ci że mam 2 kostki po 1 GB? Jak tak to tak mam.
  • Poziom 34  
    Nie zawsze mając 2 kości po 1 GB będzie "Dual Channel" Kości muszą współpracować dwu kanałowo być DS.

W Bios znajdziesz info ,czy pamięć RAM pracuje i jest w Dual Channel, czy Single Channel.
  • Poziom 22  
    dual i single channel to w praktyce żadna różnica. Przez mój zbyt duży radiator na proca musiałem zmienić sloty na single'a i nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy przeszłym dual channel. Zresztą można pooglądać testy single/dual channel i zobaczyć że różnice są odczuwalne tylko w wymagających, profesjonalnych aplikacjach.
  • Poziom 34  
    Właśnie Dual Channel do tych wymaganych aplikacji został stworzony np: benchmarki test karty graficznej przez Heaven Benchmark - http://unigine.com/products/heaven/ Jaki wyszedł FPS- ik - karta szła płynnie :)
  • Poziom 12  
    Możemy wrócic do tematu karty graficznej :). Ma ktoś pomysł dlaczego mam zużycie procka 100 podczas oglądania filmików na yt?
  • Spec od komputerów
    koxu232 napisał:
    Możemy wrócic do tematu karty graficznej :). Ma ktoś pomysł dlaczego mam zużycie procka 100 podczas oglądania filmików na yt?

Stara wersja FlashPlayer? Sprawdzałeś procesy w menadżerze urządzeń? Masz adblocka?

Zainstaluj najnowsze sterowniki dostępne dla tej karty a nie te z płyty.
  • Poziom 29  
    kiss39 napisał:

steganos człowieku !!!
    Wystarczy się w czytać i mieć wyobraźnie co chce uzyskać tu piszący, pytający na forum elektroda.pl

Człowieku nie odnosiłem się do tego co chciał kolega tylko do tego co ty napisałeś. Skoro odnosił się do Lol to czemu piszesz akurat o 2 rdzeniach w WOT
  • Poziom 35  
    Jeśli tną się filmy na YT, to wypróbuj na innej przeglądarce. Na moim HTPC zacinają na Chrome, natomiast FireFox działają płynnie i bez żadnych zacięć. I na nich świat też się nie kończy.
  • Poziom 20  
    kiss39 napisał:

a od kiedy takie zasady tu panują? chyba pomyliło Ci się kolego to forum z forum "wróżbity Macieja" ;)
    subtronic napisał:
    Pełna konfiguracja to pełna konfiguracja
    koxu232 napisał:
    Mam procesor Amd Athlon 64 3200+ 2.2 ghz i 2 gb ram tyle wystarczy?

oczywiście nie - chyba, że procesor z ramem [no-name] "wiszą" w powietrzu...
    podpowiem Ci - najprościej cpu-z i zakładka motherboard i memory, najlepiej screeny
    Pamiętaj, że czym więcej szczegółów podasz tym prościej będzie rozwiązać problem, nikt prócz kolegi kiss39 nie jest tu wróżbitą i nie wróży z fusów. ;)
    koxu232 napisał:
    Ma ktoś pomysł dlaczego mam zużycie procka 100 podczas oglądania filmików na yt?

Menedżer zadań>procesy - podaj nazwę jaki proces powoduje takie obciążenie.
    Dodatkowo screen z CristalDiskInfo, przeskanuj także mbam z http://www.malwarebytes.org/
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    :):)
    Jestem wróżbita i mam wizje, a teraz podaje szczegóły.

koxu232 ma system XP i wałczoną automatyczną aktualizacje i ma proces "svchost.exe" obciążający procesor CPU 100%. Należy wyłączyć aktualizacje automatyczną i ręcznie pobrać aktualizacje na stronie Microsoftu
  • Poziom 12  
    Dobra zacznijmy od początku. kiss wróżbitą nie zostaniesz aktualizacje wyłączyłem już dawno temu bo też mi procka zżerało.
    wysyłam screeny z cpu-z
  • Spec od komputerów
    Wrzuć zrzuty ekranu z zakładki procesy przy oglądaniu filmiku na YT, ctrl+alt+delete -> zakładka procesy.
  • Poziom 12  
    Na każdej przeglądarce jest to samo.
  • Poziom 22  
    Nie masz poinstalowanych żadnych zbędnych plug-in'ów? Może masz jakieś rozszerzenie antywirusowe bądź inne ustrojstwo które zwiększa pobór "mocy".
  • Poziom 12  
    Nie mam pojęcia. Jak można to sprawdzić?
  • Poziom 35  
    No przecież widać, że chrome zalega, na prawie 100%. koxu232 testowałeś na innej przeglądarce, np. FireFox?