Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SE25E851EU - nie pobiera wody

kufferka 02 Sty 2014 14:29 2463 3
  • #1 02 Sty 2014 14:29
    kufferka
    Poziom 2  

Witam!

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu możliwej przyczyny awarii zmywarki.

Do tej pory zmywała bez zarzutu. Podczas trwania programu zatrzymała pracę i zapalił się czerwony wskaźnik skontrolowania dopływu wody.
    Po wyłączeniu zmywarki usunęłam wodę i rozkręciłam filtry. Było na nich trochę pestek od cytryny, które mogły blokować odpływ wody. Po ich usunięciu zresetowałam program i włączyłam ponownie zmywarkę. Niestety teraz już w ogóle nie załącza programu i po kilkudziesięciu sekundach buczenia (jakby chciała pobrać wodę, a nie mogła) zapala się ten sam czerwony wskaźnik, jakby był odcięty dopływ/odpływ wody.
    Po rozłączeniu zmywarki próbowaliśmy przedmuchać wąż odprowadzający wodę, ale to niczego nie rozwiązało. Natomiast po przechyleniu zmywarki wyleciała z jej dna woda, która się tam zgromadziła.
    Podobne problemy mieliśmy jakieś pół roku temu. Wtedy okazało się, że trzeba było wymienić pompę. Czy to możliwe, aby znów uszkodzeniu uległa niedawno wymieniona pompa?
    Chciałabym sprawdzić inne możliwości awarii zanim zawołam siłę fachową, bo ostatnia naprawa słono nas kosztowała...

Bardzo proszę o jakieś pomysły!

0 3
  • Pomocny post
    #3 03 Sty 2014 23:06
    brovar
    Poziom 18  

A ja bym jeszcze sprawdził sitko w zaworze AquaSTOP (ta gruszka na wężu dopływowym przy zaworze). W zmywarkach BOSCH-SIEMENS często też lubi zepsuć się sam zawór aquastopu jednak jeśli w ogóle zaczyna pobierać wodę to powinien być dobry.

1
  • #4 04 Sty 2014 21:12
    kufferka
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za sugestie. Ponowne rozkręcenie i oczyszczenie filtrów poskutkowało. Kamień z serca :-)

0