Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czt ten zasilacz będzie działał z tą płytą główną?

lipcio6 02 Jan 2014 14:30 3351 38
Tespol
    lipcio6
    Level 8  
    Witam, mam zapytanie odnośnie zasilacza który posiadam, jest to MODECOM Carbon MC530 530W ATX. Mój obecny sprzęt to:

AMD Phenom II X4 965BE
    AMD Radeon HD 7870 Gigabyte OC
    Ram: Corsair Vengeance 2x4GB
    Płyta główna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
    Zasilacz jak na razie chodzi, ale w grach (bardziej wymagających np. BF4) mam dziwne spadki fps np. z 60 do 40-35 lub czasami dziwne lagi
    i czy nie jest on za słaby na taki sprzęt i jeszcze jedno, jaką płytę główną byście mogli mi polecić do 300zł do takiej konfiguracji.
  • Tespol
    steganos
    Level 29  
    Powiem krótko ten zasilacz to wielka lipa.
    karolark
    Level 42  
    steganos wrote:
    Powiem krótko ten zasilacz to wielka lipa.

Kolego nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia :-(
    Przyzwoity zasilacz :-)
  • Tespol
    steganos
    Level 29  
    Sprawność w okolicach 70% i spadki napięć oto cały ten zasilacz. Do tego ma bardzo słabe zabezpieczenia co może spowodować uszkodzenie nie tylko zasilacza ale i innych podzespołów. W ogóle wszystkie podzespoły w tym zasilaczu się nadają co najwyżej do zasilania latarki:)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dodano po 22 [sekundy]:

karolark wrote:
    Kolego nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia :(
    Przyzwoity zasilacz :)

Nie bądź śmieszny ten zasilacz to badziewie

Dodano po 9 [sekundy]:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/338271-za...cz-modecom-carbon-mc-530-wat-prosze-o-opinie/

Dodano po 39 [sekundy]:

Więc może ty się nie wypowiadaj kolego.

Dodano po 1 [minuty]:

Ten model odradzają na każdym forum gdzie kolwiek byś nie szukał.
    kisielos12
    Level 26  
    karolark wrote:
    Kolego nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia :(
    Przyzwoity zasilacz :)

Kolegę razem z autorem proszę o zapoznanie się z tym tematem

Zamiast płyty kup najpierw porządny zasilacz. Możesz dostać w przyzwoitej cenie jakiś używany sprawny i MARKOWY zasilacz, a nie to pseudozasilaczowe coś :) Marki które są dobre na pewno znajdziesz w temacie który podałem

Pozdrawiam !

Edit: Nie zauważyłem że kolega wyżej dał ten sam link, napisaliśmy w tym samym czasie ;)
    młody14
    Level 37  
    Akurat karolark ma racje, zasilacz jest ok.
    Wy, którzy sugerujecie się czarną listą zauważcie że:
    Quote:
    ...Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen...

A w renomowanych: Modecom (MC, Volcano).
    Carbon jest nową wersja MC'ka...

Zasilacz powinien wystarczać. Procesor 125W + karta 175W = 300W z 12V / 390W które są do dyspozycji.

Spadki fps mogą być spowodowane doczytywaniem danych z dysku twardego, przegrzewającym się komponentem, programem działającym w tle itp (bo może być wiele innych powodów).
    Sprawdź napięcia zasilacza za pomocą miernika w momencie gry w BF4.
    karolark
    Level 42  
    Ludzie drodzy to jest carbon - przeczytajcie przynajmniej linki które wklejacie :cry:
    steganos
    Level 29  
    Uruchom test power suply w OCCT na 15 min i założe się że napięcia będą skakać jak szalone.

Dodano po 48 [sekundy]:

karolark wrote:
    Ludzie drodzy to jest carbon - przeczytajcie przynajmniej linki które wklejacie :cry:

Link z dobreprogramy, który wkleiłem dotyczy właśnie carbona.
    karolark
    Level 42  
    Co ty wyskakujesz z occt :-) miałeś kiedyś carbona i mierzyłeś go pod obciążeniem i na tętnienia? jak przejdzie tobie przez ręce 10% tego co mojej osobie to wtedy porozmawiamy :-)

Renomowane marki to:
    Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman.
    kisielos12
    Level 26  
    kisielos12 wrote:
    karolark wrote:

Quote:
    Prezentuję czarną listę zasilaczy.

Achieve, Akyga, Altis, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Impet, Incore, Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, LC Power, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Powercomp, Powerfox, Power Man, Powertec, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2011r włącznie), XION, X-Power, 2N

Dlaczego kolega chce się dalej kłócić :(
    młody14
    Level 37  
    steganos wrote:

Hehe, jak Ty się sugerujesz tym co piszą na takiej stronie jak dobreprogramy, to ja nie mam pytań :)
    Dla nich nie ma różnicy między Modecomem Feel, Premium, czy MC. Dla nich Modecom to Modecom! Nie Fortron, OCZ, BQT czy co innego to ZŁOM.

Tacy znawcy :D
    Tylko że jakby ten zasilacz NA PRAWDĘ był taki kiepski to nie uciągnął by za chiny tego sprzętu. Jest dość prądożerny.
    karolark
    Level 42  
    kisielos12 wrote:
    Cytat:
    Prezentuję czarną listę zasilaczy.

Achieve, Akyga, Altis, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Impet, Incore, Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, LC Power, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Powercomp, Powerfox, Power Man, Powertec, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2011r włącznie), XION, X-Power, 2N

Dlaczego kolega chce się dalej kłócić :(

Cięzkie jest życie jak się czyta bez zrozumienia :-)
    CARBON ( nie modecom ) :-)
    młody14
    Level 37  
    karolark wrote:
    Cięzkie jest życie jak się czyta bez zrozumienia :)
    CARBON ( nie modecom ) :)

To wcześniej zacytowałem. I co? I oni dalej swoje! Bo Feel jest na czarnej liście, to MC też, wrzućmy wszystko do jednego wora, a co!

Tylko co z tego że MC'ki od zawsze robiła firma FSP ;_;
    steganos
    Level 29  
    karolark wrote:
    Cięzkie jest życie jak się czyta bez zrozumienia :)
    CARBON ( nie modecom ) :)

Co z tego nie sugeruję się to listą. Ten zasilacz to cienizna.
    młody14 wrote:
    Hehe, jak Ty się sugerujesz tym co piszą na takiej stronie jak dobreprogramy, to ja nie mam pytań

młody14 wrote:
    Hehe, jak Ty się sugerujesz tym co piszą na takiej stronie jak dobreprogramy, to ja nie mam pytań :)
    Dla nich nie ma różnicy między Modecomem Feel, Premium, czy MC. Dla nich Modecom to Modecom! Nie Fortron, OCZ, BQT czy co innego to ZŁOM.

Tak bo ty ich znasz osobiście i wiesz jaką posiadają wiedzę. Sprawdzałem na wielu forach nie tylko na dobraprogramy.

młody14 wrote:
    Tacy znawcy :D
    Tylko że jakby ten zasilacz NA PRAWDĘ był taki kiepski to nie uciągnął by za chiny tego sprzętu. Jest dość prądożerny.

Ty jesteś wielkim znawcą o tak, naprawdę każdy szajs psu by to odpalił o mocy 500W tyle że do czasu.

Dodano po 1 [minuty]:

młody14 wrote:

To wcześniej zacytowałem. I co? I oni dalej swoje! Bo Feel jest na czarnej liście, to MC też, wrzućmy wszystko do jednego wora, a co!

Tylko co z tego że MC'ki od zawsze robiła firma FSP ;_;

Co z tego że feel jest na czasrnej liście jak feel modecom to całkowicie inna seria, która jest już całkowitą tragedią. Modecom carbon jest lepszy ale też słaby, lepsze zasilacze po 400W biją go na głowę.
    lipcio6
    Level 8  
    Komputer się nie restartuje ani nie dzieje się nic nad zwyczajnego, chciałem się po prostu upewnić czy może spokojnie hulać bez mniejszego problemu, zasilacz mam już z dobrych kilka lat służy mi od karty 4850HD przez 6850HD aż do tej, a o płytę główną pytałem gdyż być może w przyszłości przydało by się lekkie oc procka czy ramu, albo może na nowszej płycie jakoś by to funkcjonowało lepiej :)
  • Helpful post
    karolark
    Level 42  
    Do autora możesz używać ten zasilacz :-) nie sugeruj się opiniami ludzi którzy go znają tylko ze stron internetowych :-)
    steganos
    Level 29  
    Wychodzi na to że zasilacz jest całkiem ok jeśli jest w najnowszej serii. Pierwsze serie były badziewiami. My się kłócimy a nawet nie wiemy jaka to seria:)

Dodano po 43 [sekundy]:

Kasek21 wrote:
    "zasilacze niepewne, niesprawdzone. Chodzą wieści na forach o ich wyższości względem starszych Feelów, ale nikt tej wyższości jeszcze nie udowodnił, obciążając je do 100%. Ergo: nieznana stabilność, nieznane tłumienie tętnień, nieznana sprawność. Znane okablowanie i linie +12V – oba aspekty nie zachwycają"
    lipcio6
    Level 8  
    młody14 wrote:
    Akurat karolark ma racje, zasilacz jest ok.
    Wy, którzy sugerujecie się czarną listą zauważcie że:
    Quote:
    ...Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen...

A w renomowanych: Modecom (MC, Volcano).
    Carbon jest nową wersja MC'ka...

Zasilacz powinien wystarczać. Procesor 125W + karta 175W = 300W z 12V / 390W które są do dyspozycji.

Spadki fps mogą być spowodowane doczytywaniem danych z dysku twardego, przegrzewającym się komponentem, programem działającym w tle itp (bo może być wiele innych powodów).
    Sprawdź napięcia zasilacza za pomocą miernika w momencie gry w BF4.

Może być to wina dysku ?
    steganos
    Level 29  
    Skoro jeden z najlepszych specjalistów na elektrodzie tak twierdzi to oczywiście wy macie rację:)

Dodano po 33 [sekundy]:

Ja się nie sugeruję żadną czarną listą. Zasilacz nie jest tragiczny ale do dobrego to mu jeszcze brakuje.

Dodano po 16 [sekundy]:

lipcio6 wrote:
    Może być to wina dysku ?

Screen Z Cristal Disc Info

Dodano po 35 [sekundy]:

A linie +12V to ma cieniutką ten zasilaczek

Dodano po 57 [sekundy]:

Właśnie wy uważacie że ten zasilacz jest ok bo kierujecie się tylko listą:)

Dodano po 32 [sekundy]:

Ja mam więcej argumentów:
    1. Wykonanie słabe
    2. Kable słabe
    3. Sprawność słaba
    4. Lina +12 V słaba.
    karolark
    Level 42  
    Przeczytaj ze zrozumieniem post 10 od kilkunastu lat zajmuję się naprawą psu :-)
    lipcio6
    Level 8  
    steganos wrote:

Skoro jeden z najlepszych specjalistów na elektrodzie tak
    twierdzi to oczywiście wy macie rację:)

Dodano po 33 [sekundy]:

Ja się nie sugeruję żadną czarną listą. Zasilacz nie jest tragiczny ale do dobrego to mu jeszcze brakuje.

Dodano po 16 [sekundy]:

lipcio6 wrote:
    Może być to wina dysku ?

Dodano po 35 [sekundy]:

Dodano po 57 [sekundy]:

Dodano po 32 [sekundy]:

1. Wykonanie słabe
    2. Kable słabe
    3. Sprawność słaba
    4. Lina +12 V słaba.

Dodano po 3 [minuty]:

Czt ten zasilacz będzie działał z tą płytą główną? Proszę screen z Crystal Disk Info

Dodano po 4 [minuty]:

steganos wrote:
    Skoro jeden z najlepszych specjalistów na elektrodzie tak twierdzi to oczywiście wy macie rację:)

Dodano po 33 [sekundy]:

Dodano po 16 [sekundy]:

lipcio6 wrote:
    Może być to wina dysku ?

Dodano po 35 [sekundy]:

Dodano po 57 [sekundy]:

Dodano po 32 [sekundy]:

1. Wykonanie słabe
    2. Kable słabe
    3. Sprawność słaba
    4. Lina +12 V słaba.

Proszę

Dodano po 7 [minuty]:

steganos wrote:
    Uruchom test power suply w OCCT na 15 min i założe się że napięcia będą skakać jak szalone.

Dodano po 48 [sekundy]:

karolark wrote:

Proszę test OCCT
    steganos
    Level 29  
    karolark wrote:
    Przeczytaj ze zrozumieniem post 10 od kilkunastu lat zajmuję się naprawą psu

i co z tego:) człowieku zmierz sobie miernikiem tego carbona napięcie skacze jak głupie.

Dodano po 48 [sekundy]:

Z occt wrzuć wykresy a nie screen zapisały się w moich dokumentach.

Dodano po 1 [minuty]:

Rozumiem pewnie masz taki zasilacz i ci żal że masz takie badziewie:)
    karolark
    Level 42  
    Drogi "kolego" nawet nie masz podstaw a wypowiadasz się w temacie testowania zasilaczy.
    Od tego są mierniki i oscyloskop pomiar pod obciążeniem na pomiar stabilności i tętnień.
    Twoje posty świadczą o zerowej wiedzy z metrologi :-(.
    steganos
    Level 29  
    Czlowieku mam w domu zarówno miernik jak i oscyloskop i to od czasu w którym nawet nie wiedziałeś co to jest. Każdy twierdzi że ten zasilacz to badziewie tylko ty mądrego udajesz.
    młody14
    Level 37  
    Nie, nie każdy.
    Uważaj tylko żeby czasem moderator działu nie przyznał mi i karolark racji :)

Może ja nie mam takiej wiedzy jak karolark ale nie pierwszy dzień pomagam na elektrodzie i jeszcze nie widziałem żadnego tematu, gdzie ktoś miał jakieś problemy z zasilaczem o którym mówimy.
    steganos
    Level 29  
    młody14 wrote:
    Nie, nie każdy.
    Uważaj tylko żeby czasem moderator działu nie przyznał mi i karolark racji :)

Jeśli moderator przyznałby ci rację to świadczyło by tylko o jego brakach w wiedzy. Strasz sobie moderatorem dzieci z podstawówki.

Dodano po 21 [sekundy]:

I za młody dla mnie jesteś synek
    steganos
    Level 29  
    Dwóch się uparło bo ma ten zasilaczo podobny produkt. Szkoda że bardziej doświadczenie użytkownicy od was jak i ode mnie jak kasek i fiend w innych tematach mieli o tym zasilaczu taką samą opinię jak ja.

Dodano po 1 [minuty]:

lipcio6 wrote:
    Oto wykresy z OCCT

To się nazywa stabilne napięcie brawo:_)

Dodano po 22 [sekundy]:

Dla panów, którzy tak chwalą modecoma:)