Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rzadko występujące cykle restartu komputera co 3 min

27 Mar 2005 11:59 1774 17
  • [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    Podstaw na początek inny zasilacz.
  • Level 22  
    oprócz sprawdzenia ramu proponuje sprawdzic przeczyscic wszytskie styki. tj agp, ram, ide no i jaka masz temp proca w tym czasie jak sie restartuje? moze to wentylator staje wtedy?
  • Level 25  
    vwmaniak1 wrote:
    Tempo proca w normie podczas zawiechy.
    Ok 15 %

Nie tempo tylko temperature.
  • Level 13  
    może masz jakiegoś wira a z tego co wiem to winxp ma jakś tam luke ściągnij sobie patcha tylko niewiem jak on dokładnie się nazywa i powinno być w pożądku
  • Level 35  
    A jaki błąd Ci wywala? Identyczne objawy miałem, gdy w kompie był modem wew. ISDN. Tez kilka dni dobrze, a czasem co chwila. W zagranicznych forach wyczytałem iż jest to wina sterowników (uaklualniałem) i nic. teraz mam neo i problem znikł.
    Aha mój błąd dotyczył "no more irp stack locations"
  • Level 35  
    Zrób tak - > Start\Mój komputer\prawoklik myszy i Własciwości\Zaawansowane\uruchamianie i odzyskiwanie kliknij ustawienia\przejdź do awarie systemu\odhaczykuj automatycznie uruchom ponownie i powiedz jaki błąd wyskakuje (blue screen)
    Wtedy zobaczymy

A próbowałeś spod konsoli odzyskiwania takiej komendy?

chkdsk LiteraDysku /p /r

/p : Sprawdza dysk w poszukiwaniu błędów a napotkane naprawia.

/r : Lokalizuje bad sectory

Jeśli wybierzesz parametr /r automatycznie jest ustawiany i parametr
    /p. Jeśli komenda jest zastosowana bez żadnych przełączników wtedy
    żadna naprawa nie ma miejsca.
  • Level 18  
    przyczyn może być wiele

pierwsza napotkana przyczyna w windowsie XP to robal, resetowanie się na skutek zamknięcia usługi

złego sterownika - sterownik modowany, ulepszany, poprawiający wydajność

wadliwej pracy dodatkowego urządzenia (urządzenie USB) które nie zostało poprawnie zamknięte, bądź odinstalowane

resetować się może po przeczyszczeniu sprzętu antyszpiegowskimi Adware, Spybot

Z przyczyn hardware to może być bad sector na pliku systemowym. RAM i GRAFIKA resetuje w momencie padnięcia jednej z kości pamięci. Muzyka poprostu jest nie widoczna przez system. Istnieje możliwość że sprzęt resetuje się z przyczyny CHIPSETU, który został uszkodzony w wyniku skoku napięcia.

NUMER BŁĘDU jest widoczny pare sekund, przepisz go.... być może to będzie przyczyna procesora. Procesory mają to do siebie że nie wszystkie pracują tak jak im fabryka przykazała. Niby bezpieczna praca jest np 60 stopni, a mój stary proc to przy 42 robił cyrki. I gdzie tu szukać prawdy... opisz dokładnie swój problem.
  • Level 19  
    Jak sie robi blue screen to pisze coś o niedozwolonym obszarze pamięciXXM Kompletnie nie czaje.
    Chodził 3 lata i nagle dupa.
    Pozdro

Dodano po 8 [minuty]:

Robiony pełen format nowy sytem nie podłanczany do sieci także robale odpadają.Nic nie kręcone chodziło chodziło i nagle wiecha.
    Czy XP czy 98 Secend tu i tu zawiecha,restart lub blue.
    98 blue pod XP zawiecha,restart bądź także screen blue.Coś mi to ramem śmierdzi.Krte zmieniałem na rive i to samo.
    Pozdro
  • Helpful post
    Level 25  
    Ja stawiam na ram, dwa razy się z takim czymś spotkałem i dwa razy to była wina RAMU.
  • Level 18  
    stawiam na procek, jeśli był wcześniej podkręcany
  • Level 25  
    keychi czytaj dokładnie posty, chyba usterka usunięta.