Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System monitoringu do mieszkania

02 Sty 2014 15:52 1713 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    Planuję założyć system monitoringu do mieszkania. Chcę aby mieszkanie miało czujki w pomieszczeniach z dostępem do drzwi/okna, czujniki otwarcia okna, czujnik zalania i podłączone z 2-3 kamery. Do wszystkiego chciałbym mieć dostęp przez internet.

W dalszej kolejności myślałbym o regulacji temperatury na kaloryferach przez internet oraz zakręcaniu dopływu wody w razie zalania.

Lekki remont mieszkania jest w planie, więc ew. kable można jeszcze położyć, ale to zależy jak dużo zaoszczędze nie idąc w wifi.

Pierwsze pytanie to jaką centralkę wybrać do tego oraz w jaki sprzęt dalej iść.

Ilość pokoi: 4
    Ilość okien: 3
    Ilość drzwi balkonowych: 2
  • Poziom 16  
    to mieszkanie na parterze?
    jakiś plan narysuj.
    co ma być celem tej instalacji? boisz się włamań?
    jakieś inne problemy?
  • Poziom 26  
    Poza tym to co chcesz raczej skłania do proponowania integry, pytanie czy sobie z tym poradzisz, bo jak nie to lepiej zatrudnij fachowca, będzie prościej, z mniejszą ilością stresu i pewniej. Bo to takie zadawanie pytań przez laika, to tak jak przeprowadzanie operacji na otwartym sercu przez telefon, wychodzi tylko na filmach ;)
  • Poziom 25  
    beerman napisał:
    to mieszkanie na parterze?
    jakiś plan narysuj.
    co ma być celem tej instalacji? boisz się włamań?
    jakieś inne problemy?

Co za pytania zadajesz?
    Masz problemy, boisz się? Kolega pyta o kamery a ty się w psychologa bawisz?

Kolego crazyg powiedz ile chcesz wydać na to wszystko bo od trzeba zacząć temat.
  • Poziom 16  
    cristal2242 napisał:

Co za pytania zadajesz?

Pytam o cel instalacji. Trudno to zrozumieć?

cristal2242 napisał:

ile chcesz wydać na to wszystko bo od trzeba zacząć temat.

Temat trzeba zacząć od celu projektu a potem się zastanawiać nad budżetem.
  • Poziom 25  
    beerman napisał:
    cristal2242 napisał:

Co za pytania zadajesz?

Pytam o cel instalacji. Trudno to zrozumieć?

cristal2242 napisał:

ile chcesz wydać na to wszystko bo od trzeba zacząć temat.

Temat trzeba zacząć od celu projektu a potem się zastanawiać nad budżetem.

Co cię interesuje jego życie chce być bezpieczny i tyle.
  • Poziom 8  
    Plan postaram się zrobić wieczorem. Z budżetem ciężko powiedzieć bo zupełnie się nie orientuję. Fajnie by było mieć coś za kilkaset zł, ale raczej licze się z wydatekim rzędu 2-5tys. Kwestia co mi da dołożenie dodatkowych kilkuset zł.
    Np za ustawianie grzejników nie zapłacę kilka tysięcy.
    Mieszkanie jest z dużymi tarasami, takimi na które łatwo wejść z obu stron mieszkania.
    Oprócz tego chciałbym móc czasem na wyjeździe "zajrzeć" czy wszystko ok. Ostatnio z racji małego dziecka wpadł nam pomysł aby zrobić monitoring miejsc niedostępnych gołym okiem, tzn, jeśli gotujemy w kuchni to żeby spojrzeć czy pociecha nie buja się na karniszu w pokoju.
  • Poziom 26  
    crazyg jesteś instalatorem, albo instalowałeś kiedykolwiek alarmy??
  • Poziom 8  
    mikan4 napisał:
    crazyg jesteś instalatorem, albo instalowałeś kiedykolwiek alarmy??

Nie, ale zanim kogoś zaproszę do wyceny i wykonania chcę mieć jakieś pojęcie o tym co bym chciał, żeby ktoś mi ciemnoty nie wcisnął. Wiele mieszkań już remontowałem i wiem, że łatwiej trafić na "fachowca" niż na fachowca.
  • Poziom 8  
    Brak chętnych do pomocy?