Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Zanussi - Słabo chłodzi a ciągle buczy

02 Sty 2014 18:12 2157 4
 • Poziom 16  
  Witam, mam w pokoju w akademiku małą lodówkę Zanussi. Nie wiem jaki model, mogę ew. pokazać zdjęcie. Problem z nią jest taki, że chłodziarka bardzo słabo chłodzi, mimo że regulacja ustawiona na 5 (maksimum). Zamrażalnik natomiast chłodzi bardzo dobrze (piwko po jednej nocy zamrożone prawie całkowicie). Ponadto nigdy nie przestaje pracować, cały czas buczy, co pewnie jest spowodowane zbyt wysoką temperaturą w środku. Pytanko czy da się jakoś w domowych warunkach ją usprawnić? Dodam, że ja na lodówkach nie znam się kompletnie, nie znam nawet zasady działania ani podstawowych elementów.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 36  
  Kolego jak lodówka nie wyłącza się i działa cały czas a mimo to nie osiąga wymaganej temperatury to prawdopodobnie masz wyciek czynnika chłodzącego sam tego nie uzupełnisz trzeba wezwać fachowca niech sprawdzi i określi koszt.
 • Poziom 16  
  Hmmm liczyłem, że może jest coś zapchane albo nie styka. Jak wspomniałem, jest to lodówka w akademiku, zatem zasyfienie jakiegoś kanału, czy innego przewodu jest bardzo możliwe. A powiedzcie jeszcze czy wyciek "czynnika chłodzącego" jest w jakiś sposób groźny? Jest toksyczny? Wpływa na zdrowie?
 • Poziom 25  
  A czy drzwi lodówki domykają się szczelnie?
 • Poziom 16  
  Raczej tak. Guma przylega dość dobrze, nie ma w niej pęknięć i jest nawet czysta. Drzwi po zamknięciu są przyssane na tyle, że żeby otworzyć, trzeba lekko pociągnąć. Czyli tak jak w każdej innej lodówce