Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sprzęt - mini monitoring

-=Arti=- 02 Jan 2014 20:16 2730 15
Optex
 • #1
  -=Arti=-
  Level 11  
  Poszukuję rozwiązania, które spełniało by min. następujące funkcje:

  1) Rejestracja obrazu wideo - rejestracja tylko w razie wykrycia ruchu (plus 2-3 sek przed wystąpieniem zdarzenia). Każda detekcja ruchu zapisana jako osobny film (plik)

  2) Możliwość odtwarzania nagrania w trakcie działania systemu monitorującego
  na monitorze telewizyjnym lub na komputerze.

  3) Kamera o kącie widzenia tak minimum 80, 90 stopni, rozdzielczość minimum 720p (nie musi "widzieć" w nocy) Cena powiedzmy że do ok. 550 zł,

  4) Cały system połączony przewodowo (rozwiązania posiadające dodatkowo możliwości transmisji bezprzewodowej mile widziane)


  Czy jest możliwość zbudowania takiego mini systemu w oparciu o kamerkę z interfejsem SD (lub micro SD) i dostęp do filmów zapisanych na karcie SD poprzez telewizor? (np. za pomocą interfejsu LAN, USB, innego)
 • Optex
 • #2
  weryfany
  Level 26  
  Śmiem twierdzić że to "mission impossible"

  1. Każda detekcja zapisana w osobnym pliku - nie znalazłem takiej opcji do tej pory w rejestratorach ale w konkretnych modelach może i jest taka opcja.
  2. Każdy rejestrator teraz to umożliwia.
  3. 80-90 stopni i do tego 720p w cenie 550zł - FANTAZJA ale pewnie ma i swoją cenę.
  4. Najbardziej niezawodny to system przewodowy. Chyba że nie ma wyjścia to bezprzewodowy.

  720p to już system cyfrowy a nie analogowy i na pewno w tej cenie kamer nie kupisz.
  Przynajmniej jeszcze nie teraz.
 • #3
  -=Arti=-
  Level 11  
  też mi pachnie tym mission impossible taki zestaw wymagań...

  powiedzmy bez nagrywania każdej detekcji do osobnego pliku ale z możliwością szybkiego podglądu np. ostatnich 2 minut, kąt widzenia min 60 st.


  coś możliwie "blisko" takich wymagań?

  Czy z którąś z poniższych kamer można by zbudować namiastkę systemu:

  airlive
  WN-200HD v IP-200PHD-24

  d-link
  DCS-2132L

  tp-link
  TL-SC3230N
 • #4
  szramson
  Level 11  
  wymagania dość trudne do spełnienia, ja bym bardziej poszedł w rozwiązanie analogowe, czyli rejestrator np BCS-0401QE, dysk twardy 500GB ( niech nagrywa wszystko miejsca starczy na ok 15 dni dla 2 kamer) kamery np KG-600-YR-X2-IRC cena 369zł + obiektyw.
  Jakość dość dobra 700TVL jak potrzebujesz widzieć wyraźnie na 90 st. to po prostu dajesz dwie kamery i tyle. Jeśli chodzi o kamery na kartę SD to nie polecam, ale to moja indywidualna opinia. Cały opisany zestaw wyniesie coś koło 1500zł dla dwóch kamer + 100zł kabel zasilacze listwa zabezpieczająca. Proponuję montaż na skrętce komputerowej za pomocą konwerterów na skrętkę, w przyszłości jak stanieje monitoring ip będzie jak znalazł.
 • #5
  -=Arti=-
  Level 11  
  a gdyby tak jeszcze bardziej złagodzić wymagania i wybrać coś z kamer IP z interfejsem micro USB i detekcją ruchu to jaka kamerka IP godna jest polecenia ?

  może któraś z przytoczonych przeze mnie powyżej ??
 • Optex
 • #6
  szramson
  Level 11  
  a jaki ma być czas zapisu? w sensie ile minut materiału, bo z tego co się orientuje karta SD dość szybko się zapełni i tak jeśli jakieś zdarzenie wykryjemy dopiero po czasie (kilka godzin, dzień dwa) to nie będzie można do niego wrócić. Jak dla mnie (zakładam systemy monitoringu zawodowo) to ważne jest cofnięcie do momentu zdarzenia a nie sama obserwacja. Jeśli kamera ma np kontrolować pracowników, towar w sklepie, itp to nie od razu będziemy wiedzieć o zdarzeniu i dlatego ważna jest możliwość odtworzenia nawet dość dawnego nagrania. Jakość obrazu ma drugorzędne znaczenie ponieważ swojego pracownika się pozna, co innego gdy potrzebujemy zobaczyć numery rejestracyjne aut lub inne bardziej szczegółowe rzeczy.

  Jeśli chodzi o ciekawą kamerę IP z powyższymi funkcjami
  KAMERA IP AVTECH AVM311 1,3 MPX 720P
  cena ok 799zł
 • #7
  -=Arti=-
  Level 11  
  Ma być monitorowane wąskie przejście. Nie przewiduje, aby dziennie było więcej niż 2 godz uwzględniając, że ktoś może się w tym przejściu "zatrzymać i nabić" więcej nagrania....
 • #8
  szramson
  Level 11  
  czyli kamera ip się nadaje. Ta co wskazałem powyżej ma wykrywanie ruchu no i plusem jest wandaloodporna obudowa. Znalazłem jeszcze coś takiego KAMERA IP AVTECH AVM302AP 1,3 MPX 720P a jeśli chodzi o tplinka z w/w też nie wygląda najgorzej, ale nie wiem dokładnie bo nie montowałem czegoś takiego. pozdrawiam
 • #9
  Szymon Tarnowski
  Level 27  
  Jeśli każda detekcja ma być w oddzielnym pliku i nie można z tego zrezygnować, to ja mogę polecić program Motion http://www.lavrsen.dk/foswiki/bin/view/Motion/WebHome obsługuje systemy analogowe (karty z BT878, kamery USB) oraz niektóre IP (tak powiedzmy sprzed standardu ONVIF).
 • #10
  -=Arti=-
  Level 11  
  kamera nie musi być wandalo-odporna, jej montaż przeznaczony jest za szybą.

  szramson wrote:
  Znalazłem jeszcze coś takiego KAMERA IP AVTECH AVM302AP 1,3 MPX 720P


  Właśnie też znalazłem...
 • #11
  -=Arti=-
  Level 11  
  Wspomniany rejestrator BCS-0401QE nagrywa max w rozdzielczości 704×576 ???
 • #12
  szramson
  Level 11  
  Zgadza się. Jak potrzebujesz większej rozdzielczości to coś takiego:REJESTRATOR NOTIS 4CH FULL WD1 HDMI. ten ma max 960x576 ale wiadomo to też nie IP.
 • #13
  -=Arti=-
  Level 11  
  Z mojego cenowego rozeznanie wynika że NOTIS 4CH FULL WD1 HDMI jest ok 60 zł droższy. Skłaniam się teraz ku rozwiązaniu właśnie z rejestratorem...

  Z dwóch BCS-0401QE i NOTIS 4CH FULL WD1 HDMI który wybrać???

  Pytanie może retoryczne ale czy na obydwu rejestratorach funkcja detekcji ruchu wiąże się z tym że właśnie wtedy i tylko wtedy rejestrator zapisuje nagranie na dysku ???
 • #14
  szramson
  Level 11  
  Ja swojemu klientowi najczęściej mówię żeby dysk nagrywał cały czas, dla 2 kamer nagranie to ok 17 dni przy dysku 500Gb, możesz ustawić w każdym modelu harmonogram nagrywania. Jeśli chodzi o pytanie który wybrać to osobiście wolę BCS ale to moje subiektywne odczucie, moim zdaniem konfiguracja sieci jest zdecydowanie fajniejsza, program do notisa jest tylko w wersji chińskiej albo angielskiej, do BCS jest po polsku. Z BCS jest natomiast problem z USB na panelu przednim, często mi się zdarzało że myszka podłączona nie działała, a pendriva wykrywało bez problemu, nie wiem jaki jest tego powód ale sposobem na rozwiązanie tego problemu było włożenie do gniazda HUBA i podłączenie przez niego myszki. Może to było coś z napięciami...
 • #15
  -=Arti=-
  Level 11  
  szramson wrote:
  dla 2 kamer nagranie to ok 17 dni przy dysku 500Gb,


  przy max. rozdzielczości 704×576 tak ???
 • #16
  szramson
  Level 11  
  Tak ale bardziej chodzi o liczbę klatek na sekundę niż o rozdzielczość. Oba rejestratory mają D1 100 klatek na sekundę czyli 25 klatek na kanał zapewnia to płynny ruch, Notis ma jeszcze opcję WD1 100 klatek. Jeśli (starsze rejestratory, tanie rejestratory powyżej 4 kamer) kompresja jest w CIF to nie widać szczegółów a obraz ogólnie kiepski, fajnie to wygląda w oglądaniu na żywo (D1) ale nagranie to zupełnie inna bajka.