Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ciepła - Jak zabezpieczyć przed zanikiem jednej fazy

02 Sty 2014 20:30 8892 15
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam pompę ciepła i chciałbym się doradzić ponieważ pompa wisi na zabezpieczeniu 3f B16 a czasami jest tak że zanika mi jedna faza (wina energetyki). Chciałbym zabezpieczyć silnik w pompie (sprężarkę) i tu moje pytanie czy wyłącznik silnikowy np PKZM0 będzie odpowiedni przy zaniku jednej fazy ?

I drugie pytanie : czy mam zastąpić obecne zabezpieczenie B16/3 i wstawić silnikowy czy może za "S-ką" wstawić ten silnikowy ?

Proszę o poradę.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 40  
    Żaden problem. Są do kupienia gotowe moduły zabezpieczenia przed zanikiem fazy.
  • Poziom 14  
    No dobra.

A czy jak wstawię PKZM0 za B16/3 to też będzie ok ?
  • Moderator Elektrotechnika
    tren90 napisał:
    A czy jak wstawię PKZM0 za B16/3 to też będzie ok ?

Przecież napisałem że tak ,czyli po wyjściu zasilania z "esek " dalej na PKZMO .Moje pytanie czy ten agregat nie ma zabezpieczenia w rozdzielnicy?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    Pompa ciepła jest podłączona pod gniazdo 3f a zabezpieczenie znajduje sie w rozdzielnicy mieszkaniowej, dlatego planuje dołożyć zabezpieczenie silnikowe na szyne TH zaraz za eską.

Pytanie czy to zabezpieczenie silnikowe zabezpieczy mnie przed zanikiem jednej fazy z sieci ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Nie bardzo rozumiem .....

tzn który z tych przekaźników wybrać i jak podłączyć to ze stycznikiem, schematy w instrukcjach nie przemawiają do mnie.

Pomoże ktoś z prostym schematem ?

Kontrola styków stycznika chyba raczej nie potrzebna.

Czyli albo czujniki zaniku fazy, albo czujniki kolejności zaniku fazy - tylko który będzie odpowiedni i jak to podłączyć ze stycznikiem.
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    No tak wiadomo, tylko nie bardzo wiem jak podłączyć odejście tego przekaźnika. Na wyjściu jest już tylko jedna faza i co mam ją podać na stycznik czy na cewkę stycznika i N z cewki z powrotem na wyjście przekaźnika?

Nie jestem aż tak zaawansowanym praktykiem, dlatego proszę o pomoc w podłączeniu przekaźnika ze stycznikiem.

Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 14  
    Temat rozwiązany - kolega szelton pomógł.
    Zastosowałem CKF-B + Stycznik i wszystko działa jak trzeba.