Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Grenoble 169 - ciemny wyświetlacz

klimasG 27 Mar 2005 13:19 1421 4
    klimasG
    Level 11  
    Podświetlanie przycisków działa, natomiast cyfty na wyświetlaczu są ledwo widoczne. Segmenty są wyświetlane poprawnie, ale nawet w nocy są bardzo blade.

W panelu jest 6 żaróweczek. Cztery podświetlają przyciski oraz dwa są pod wyświetlaczem. Początkowo myślałem, że jest to wina żaróweczek pod wyświetlaczem, niestety ich wymiana nie pomogła.

Jeżeli ktoś radził sobie już z taką usterką, to proszę o pomoc.
    c280
    Level 27  
    A wstawiłeś 6V bo jak 12V to bedą bardzo słabo świeciły.Jeśli uszkodzony byłby tranzystor na płycie głównej nie było by też oświetlenia klawiszy.
    klimasG
    Level 11  
    Wymontowałem obie spod wyświetlacza i sprawdziłem na zasilaczu 6V. Jena nie świeciła, więc podminiłem ją zarówką spod klawiszy a tą świecąca wlutowałem z powrotem.

Wynikało by z tego że początkowo pod wyświetlaczem byla jedna dobra, a po wymianie dwie dobre żaróweczki. Zmiana ta natomiast nie miała żadnego wpływu na sposób świecenia wyświeltacza. Stąd domyślam się że to nie wina samych zarówek.
    c280
    Level 27  
    Tylko te żarówki lubią padać przy wylucie.Sprawdż miernikiem dokładnie wszystkie przejścia (te żarówki są łączone po 2 w szereg - 3 pary)
    klimasG
    Level 11  
    Dobrze pomyślałem tylko do dupy wykonałem. Jedną z żarówek pod wyświetlaczem źle przylutowałem. Poprawka lutu załatwiła sprawę.

Żarówki pod wyświetlaczem są połączone w szereg i spalenie się jednej powoduje całkowite zaćmienie.