Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Expert 2.0 HDI - chwilowy brak mocy

02 Sty 2014 22:11 3225 4
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym Wam opisać problem z jakim borykam się od jakiegoś czasu.Expert 2.0 HDI 90km, w trakcie jazdy samochód traci moc, przeważnie w trakcie redukcji biegów i próby przyspieszenia.Wtedy to brak reakcji na pedał gazu, dymi. Wystarczy jednak pozostawić go na chwilę na biegu jałowym a zaczyna jechać poprawnie.
    Zapala dobrze, dynamika na przyzwoitym poziomie (jak nie zamula).
    Wielokrotnie podpinany pod Lexia i brak błędów wskazujących na usterkę jakiegoś konkretnego elementu.Ciśnienie turbo pokazuje OK, dawki i pozostałe wartości w normie.Sterownik bosch EDC15
    brak mi pomysłów już i proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    pojawiły mi się ostatnio dwa błędy :
    P0246 i P0101
    sprawdzałem podciśnienia od sterowania turbiną, podkładałem nowy zawór i bez efektu - problem cały czas występuje.
    czy jest możliwe aby błędy powodował przepływomierz? skoro występuje tylko czasami?
    może ktoś podpowie gdzie szukać problemu?
  • Poziom 16  
    Tak kolego przepływomierz może powodować taki obiaw , sprawdź filtr powietrza.
  • Poziom 9  
    niestety nie jest to przepływka - wczoraj podłożyłem z drugiego experta i jest bez zmian
    jakieś inne pomysły?
  • Poziom 9  
    temat do zamknięcia - przyczyną problemów był brak drożności jednego z przewodów podciśnienia sterującego EGR - em ale nie całkowicie lecz trochę, był tam jakiś paproch ze sparciałej gumy i czasami przytykał przewód....
    niby drobiazg ale dokuczliwy
    dlatego polecam w pierwszej kolejności wydmuchać sprężonym powietrzem wszystkie podciśnienia zanim zaczniemy diagnozowanie