Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ROWER : Hamulce tarczowe czy klocki hamulcowe, co lepsze ?

KRapicki 27 Mar 2005 13:36 9612 8
 • #1
  KRapicki
  Level 24  
  Witam.

  Na ten sezon zamierzam zmodernizować trochę rower. Nowe felgi itd. Zastanawiam się również nad zakupem tarcz hamulowych. Felga jest przystosowana pod tarczę. Mam klamko-manetki SHIMANO ACERA. I teraz pytanie : czy linka hamulcowa tarcz i klocków jest taka sama, czy w razie wymieniania hamulca na tarcze musiałbym wymienić również klamkomanetki ? Jeszcze jedno pytanie. Oglądam te 2 aukcje :
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45162508
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46119718
  I się zastanawiam czy do tego należy założyć tylko linkę i będzie śmigało, czy brakuje czegoś jeszcze ? Czekam na odpowiedzi !

  Pozdrawiam KRapicki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  P.S = I czy ta felga ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45420689 ) będzie pasowała do tych tarcz ?
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A czy masz punkty do mocowania zacisku na goleni zawieszenia w rowerze? Bo te zaciski muszą byc przecież przykręcone. Jeśli nie masz, to czeka cię jeszcze wymiana widelca z przodu.
 • #3
  KRapicki
  Level 24  
  Tzn. Mówimy o jakichś dziurkach na widelcu Tak ? Jeżeli o to chodzi to nie mam nic :(. Jak coś to zostaną dziury po klockach, ale to przecież nie w tym miejscu. Jeżeli będzie trzeba zrobić te dziury, opłaca się ? Czy lepsze klocki ?
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  KRapicki
  Level 24  
  OKi dzięki. Zostanę przy klockach :)
 • #6
  michcio16
  Level 12  
  Jak masz powiedzmy do dyspozycji 600 zł na hamulce do wybierz tarcze, w przeciwnym razie dostaniesz szrot np.Tarcza,która rdzewieje po 2 sezonach , albo skrzypy od nowości. Według mnie Conajmniej 50% skuteczności hamowania w Rowerze załeży od klamek. A swoją drogą kto widział jeszce oprócz mnie Tarcze z plastikowymi klamkami :D:D:D:D V-break który wyniesie ciebie z 200 zł z klamkami napewno pozwoli ci "wyrywać tylne koło w powietze nawet przy małych prędkościach" ,bo tak myśle ,że o to ci chodziło.
 • #7
  Kuba_eM
  Level 24  
  -> krapicki
  1. Nie masz widelca do mocowania hamulców tarczowych -> czeka Cię wymiana widelca lub kupno (gdzie?) lub zrobienie adapterów... => Myślę, że bez wymiany widelca zapomnij...
  2. Co do linki. Jest taka sama do tarczówek mechanicznych jak i v-breaków.
  3. Co do felgi - każda normalna obręcz pasuje do hamulców tarczowych. Tu ważna jest piasta, nie obręcz. Natomiast to coś, co jest na aukcji, może nie pasować, bo trzaby jakoś wymienić piastę na taką z kołnierzem do tarczówki. Czy się da? Nie wiem.
  => Przy ogranmiczonych środkach zostań przy tym co masz, lub kup dobre klocki.
  Pozdrawiam,
  Kuba
 • #8
  jacur
  Level 32  
  jezeli chcesz hamulce tarczowe to kup ale hamulce hydrauliczne zadne z linka bo szkoda kasy.
 • #9
  Pires
  Level 12  
  witam.
  Jeśli chodzi o skuteczność to zgodzę się z innymi, że dużo lepiej wypadają zwykłe v-breaki oczywiście jeśli mówimy o rozsądnych kwotach.
  Linka do tarczówek różni się jedynie większą długością.Jeśli chodzi o klamki to mogą wystąpić problemy.jeśli się zmienia szczęki starego typu na hamulce typu V-break to mależy również zmienić klamki.Z wyglądu są takie same jednak różnią się skokiem tzn.przy takim samym naciśnięciu dżwigni to klamka od V-ków pociągnie więcej linki.
  Zdecydowanie polecam V-breki.