Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RZ-29FB55RX - Buczenie w głośnikach

02 Sty 2014 22:19 1428 7
 • Poziom 11  
  Witam pisze w tym temacie aby nie zaczynać nowego ponieważ mam ten sam problem. Tv po jakimś czasie zaczyna nie tyle strzelać co buczeć z dużą częstotliwością gdy używamy wejścia AV1 czy tez AV2 tak samo prawy jak i lewy kanał. Pomierzyłem wyjścia lewego i prawego kanału z procesora VCT49XY i są zakłócenia (oscylogram w załączniku). Odłączałem wejścia sygnałowe (fonia) od procesora żadnego rezultatu tak samo odłączałem wyjścia z niego lecz zakłócenia nie ustają. Przebieg znika dopiero po odłączeniu wejścia AV lecz po ponownym jego podłączeniu wraca szybciej lub później czasem od razu. Gdy zewrę na chwile wyjście z procka do masy to hałas ustaje. Pomierzone były również zakłócenia na zasilaniach procesora których brak być może to zakłócenia z cyfrowego input selectora?? Nie wiem już co dalej robić jestem początkujący i proszę o pomoc z góry dziękuje.
 • Tektronix
 • Poziom 43  
  Gilbert250 napisał:
  Witam pisze w tym temacie aby nie zaczynać nowego ponieważ mam ten sam problem.

  Interesujące.
 • Tektronix
 • Poziom 11  
  Zapomniałem wykreślić przepraszam.
 • Poziom 43  
  Gilbert250 napisał:
  Odłączałem wejścia sygnałowe (fonia) od procesora żadnego rezultatu tak samo odłączałem wyjścia z niego lecz zakłócenia nie ustają. Przebieg znika dopiero po odłączeniu wejścia AV

  Rozumiem, że chodzi o wejście AV do procesora. Czyli wszystkie 4 trzeba odłączyć?
  A może źle rozumiem ...
  Bo już nie wiem co nazywasz wejściami sygnałowymi, a co wejściem AV.
 • Poziom 11  
  Więc tak mam podłączone gniazdo AV2 lub AV1 (w moim przypadku DVD). Gdy odlutuje nogi procesora do których przychodzi sygnał fonii z tegoż gniazda zakłócenia nie ustają. Gdy odlutuje wyjścia fonii procesora które idą do końcówki mocy czyli na wyjściu selektora źródła tak domniemam ze jest w środku procesora buczenie ustaje lecz zakłócenia występują na odlutowanych nogach procesora.
 • Poziom 31  
  Najlepiej będzie jak autor prześledzi cały tor AV od gniazda do procesora. Może być gdzieś po drodze uszkodzony kondensator lub jakiś tranzystor. A kable połączeniowe są w porządku?

  Nie wiadomo czy przez takie kombinacje z dolutowywaniem nóg procesora nie został on już uszkodzony.
 • Poziom 11  
  Z tego co patrzyłem tor fonii AV jest w porządku na oscyloskopie brak zakłóceń lub bardzo malutkie nawet po podaniu sygnału z generatora wprost na nogę wejściowa procesora dalej są zakłócenia. Kabel EURO raczej sprawny na innym tv chodzi bez zarzutu.
 • Poziom 43  
  Grzegorz740 napisał:
  Najlepiej będzie jak autor prześledzi cały tor AV od gniazda do procesora. Może być gdzieś po drodze uszkodzony kondensator lub jakiś tranzystor.

  Najlepiej żebyś sam prześledził zanim się odezwiesz. ;)
  Grzegorz740 napisał:
  Nie wiadomo czy przez takie kombinacje z dolutowywaniem nóg procesora nie został on już uszkodzony.

  Chyba mechanicznie. ;)
  Tylko dziwnym trafem, po połączeniu, wszystko jest jak było. ;)

  Gilbert250 napisał:
  Gdy odlutuje nogi procesora do których przychodzi sygnał fonii z tegoż gniazda zakłócenia nie ustają.

  Więc widocznie to się dzieje w samym procesorze lub z powodu innych elementów zewnętrznych współpracujących z tą częścią procesora. Trzeba poszukać schematu blokowego procesora i przeanalizować. Jakieś pojemności odsprzęgające w zasilaniu na przykład.

  A jakie efekty daje blokowanie wejść jakimiś dodatkowymi rezystorami lub/i kondensatorami?
  Oczywiście ich ewentualny wpływ na sam sygnał audio jest na teraz mało istotny.