Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42A416 - Brak treści obrazu-fonia prawidłowa

02 Sty 2014 22:29 2190 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Telewizor normalnie da się włączyć reaguje na pilota. Pojawia się głos a na ekranie tylko lekka szara poświata i pojedyńcze nieregularne kropki . Pomierzyłem napięcia które są podane na nalepce i wszystkie są poprawne . Uruchomiłem tryb autonomiczny i przebiega poprawnie , z tym że w czasie wyświetlania na ekranie widoczne nieregularne plamy w kształcie pionowych smug ok. 1/4 wysokości ekranu wyglądających jak zabrudzenia w górnej części ekranu . Smugi te nie są na całej szerokości są bardzo nieregularne , jedna bliżej prawego rogu a druga w środku mają ok. 10% szerokości ekranu . Podejrzewam że uszkodzony jest moduł Logic LJ41-05078A , proszę o podpowiedzi co można jeszcze sprawdzić?

Uruchomiłem jeszcze tryb autonomiczny bez odłączania taśmy LVDS od płyty MAIN i wtedy przy włączaniu pojawia się początek testu - biały ekran a później pojawia się obraz w moim przypadku z eurozłącza z DVD (testowałem obydwa wejścia euro i wejście PC z komputera , w każdym przypadku jest tak samo) ale jest on bardzo słabej jakości , można wejść w menu i regulować wszystkie parametry ale zmiany jakości obrazu są bardzo małe . Po zmianie wejścia obraz znika zostaje tylko szare podświetlenie mimo powrotu na to samo wejście . Po wyłączeniu i ponownym włączeniu obraz znowu się pojawia po białym tle w tej samej marnej jakości . Grafika MENU również wyświetla się w marnej jakości. Proszę o sugestie gdzie szukać uszkodzenia?
  • Poziom 10  
    Chciałbym jeszcze spróbować podstawić wsad pamięci na płycie main . Płyta ma oznaczenie BN94-01717G z nalepką CARNELIAN 42 DTV MAIN FLASH 1008.0 .
    Gdzie można znaleźć pewny wsad do tej płyty? Czy można wstawić czystą pamięć i telewizor wystartuje?
  • Poziom 10  
    Witam,
    Ponawiam pytanie czy można wstawić czystą pamięć?
    Dodaję filmiki z testu autonomicznego z odpiętą taśmą LVDS i drugi z włączonym testem i podłączoną taśmą LVDS , dodam że po zmianie wejścia obraz znika i nawet po powrocie na to samo wejście nie pojawia się . Przepraszam za marną jakość filmików . Ten marnej jakości obraz pojawia się tylko jak jest założona zwora 3-4 na module LOGIC , w normalnym ustawieniu (brak zwory włączającej tryb autonomiczny) brak treści obrazu jest tylko szara poświata . Fonia prawidłowa nawet jak brak obrazu .
  • Poziom 33  
    Jak w trybie auto działa ze złym obrazem to podtawianie pamięci na main na nic się nie przyda. Wstaw wyraźnie zdjęcie usterki, z filmiku nic nie można odczytać, tylko tyle, że obraz jest niebieski i miga, ale nie wiadomo czy to wada nagrania z kamerki czy tak jest na prawdę.
  • Poziom 10  
    Telewizor nie został naprawiony klient kupił sobie drugi.