Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kierunku z Transport na Inżynieria Materiałowa - warto?

02 Sty 2014 22:49 1470 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Pomyślałem że skoro jest to forum techniczne to może ktoś mi pomoże dokonać wyboru bo już sam nie wiem co robić.Teraz jestem studentem Transportu Politechniki Śląskiej na 3 semestrze.Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku że jest to kierunek troche zbyt ogólny i boje sie że go skończe i będe inżynierem od wszystkiego i niczego a tego bym nie chciał,wole znać się na jakiejś konkretnej dziedzinie bardzo dobrze niż na wszystkim nijak.Stąd moje zainteresowanie kierunkiem IM.Oba te kierunki są w Katowicach co jest bardzo wygodne ze względu na komunikacje i dojazdy.Inżynieria materiałowa wydaje mi się mega ciekawa(gdyż miałem osobno taki przedmiot).Moje pytanie brzmi czy warto zmieniać ten kierunek,czy może ktoś słyszał coś pozytywnego o nim bardziej lub mniej.Albo może transport nie jest jednak taki zły?Chciałbym być fachowcem w jednej konkretnej dziedzinie i znać sie na niej bardzo dobrze a przy okazji nie chce smażyć frytek w Mac'u do końca życia,chyba wiecie o co mi chodzi ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Każdy przedmiot jest śmiertelnie nudny jak nie interesujesz się nim. Kończyłem ten wydział, ale na metalurgii. Z inżynierią materiałową mieliśmy wiele wspólnych przedmiotów i mogę polecić, bo zajęcia były bardzo ciekawe. Pierwsze trzy lata są bardzo ogólne, a prawdziwa fachowa wiedza jest przekazywana dopiero na specjalizacji. Na transporcie jest dokładnie to samo...