Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin/f5d7234-4 v3 - Router znacznie ogranicza prędkość łącza "na kablu&qu

03 Sty 2014 00:03 1992 2
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem z routerem belkin. Poniżej zamieszczam link do polskiej instrukcji bardzo podobnego modelu:
    http://www.belkin.com/pyramid/documents/external/PM01218pd_F5D7634-4.pdf

Od razu pragnę zaznaczyć, że aktualizacja softu ani reset, nie rozwiązały problemu.

Problem polega na tym, że router ogranicza mi prędkość łącza, ale nie po WI-FI (tzn., po WI-FI to wiadomo brak N), tyko po kablu ethernetowym podłączonym do komputera stacjonarnego. Moje łącze to 60 MB/s. Wszystko się zgadza w momencie gdy podłączę kabel bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze. Gdy podepnę kabel pod router i kablem ethernet wyjdę do tej samej karty sieciowej prędkość wynosi ok. 40 MB/s. Zastanawiam się czy jest to wina już leciwego routera, czy kwestia jakichś ustawień, których ja nie odnalazłem.
    Proszę o pomoc lub o wskazanie na jaki parametr należy zwrócić uwagę decydując się na zakup nowego routera, aby taki problem nie występował.
    Z góry serdecznie dziękuję, za pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przy zakupie nowego sprzętu kieruj się tylko prędkością radyjka. Obecnie coraz więcej producentów stara się wprowadzać porty gigowe, więc tu nie będzie problemu przy twojej prędkości.
  • Poziom 9  
    Zakup nowego sprzętu rozwiązał problem :]