Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz pod ten Subwoofer samochodowy?

Merech 03 Jan 2014 01:16 9381 27
    Merech
    Level 10  
    Witam, tak jak w temacie jaki wybrać wzmacniacz pod Subwoofer samochodowy z dwoma głośnikami:
    Każdy głośnik po 600W / 1200W, 2x2ohm.
    DANE TECHNICZNE DLA JEDNEGO GŁOŚNIKA:
     Moc RMS: 450 W
     Moc RMS: 600 W
     Moc szczytowa: 1200 W
    Dodam tylko, że potrzebuję wzmacniacz tylko pod ten Subwoofer nic innego nie chcę podpinać do wzmacniacza.
    bogus1984
    Level 26  
    Napisz co to za glosniki, bo ja tu widze zlepek bzdur, glosnik 600, 450 wat itd. Napisz max budzet, bo chyba to wazna kwestia.
    Merech
    Level 10  
    bogus1984 wrote:
    Napisz co to za glosniki, bo ja tu widze zlepek bzdur, glosnik 600, 450 wat itd. Napisz max budzet, bo chyba to wazna kwestia.

Chodzi o to, że na stronie jest tak napisane, nie jestem w sprawach Car Audio, Głośników obeznany i skopiowałem to co była tam napisane, jeśli chodzi o budżet to chciałbym maksymalnie zminimalizować cenę do takiej dość znośnej, nie chciałbym żeby przerosła cenowo cenę tych głośników, chciałbym aby dobrze grały, dodam model głośników aby było łatwiej ( Cadence 2x s2w12d2 ).
    Zenek1988
    Level 28  
    Potrzebujesz przynajmniej 1kW przy 1 ohm a najlepiej w okolicach 1,2 kW. Za taką moc się niestety płaci i nie licz że dasz za taki wzmacniacz mniej niż za te suby. Najtańsze monobloki o takiej mocy kosztują jakieś 800 zł. Za coś mającego realnie taką moc pewnie z 1000-1200 zł trzeba dać(piszę tu o nowych wzmacniaczach). Do tego dochodzą jeszcze koszty przystosowania całej instalacji pod taki wzmacniacz.
    domino987
    Level 21  
    Kolega ma dwa głośniki każdy 2x2Ohmy to powiedziałbym, że potrzebuje 1,2kW w 2Ohmy.
    Merech
    Level 10  
    A czy mógłby mi ktoś pomóc z wyborem wzmacniacza? Podajcie jakieś firmy, symbole cokolwiek co by mnie nakierowało, może by jakiś też z tańszych max 900zł? :P
    Zenek1988
    Level 28  
    domino987 wrote:
    Kolega ma dwa głośniki każdy 2x2Ohmy to powiedziałbym, że potrzebuje 1,2kW w 2Ohmy.

A to przepraszam pomyliłem się. W takim razie wzmacniacz wyjdzie jeszcze drożej. Z tańszych musisz liczyć jakieś 1000-1300 zł na sam wzmacniacz. Chyba że w grę wchodzą używane wtedy może trafisz coś za te 900 zł. Ale i tak nie będzie łatwo. Oczywiście zawsze można kupić coś z peiyingów itp. taniej ale wtedy będziesz miał moc tylko napisaną na obudowie wzmacniacza, buczenie zamiast basu i liczenie na to że nie popsuje się zbyt szybko.
    mateusz3299
    Level 11  
    Może Crunch GPX2000.1D MONOBLOK 1000W RMS 1Ohm stabil 745 złoty nowy
    Stabilny do 1Ohm. Nie wiem jak wyglądają te głośniki z parametrami ale jakieś super firmowe to one nie są, moc pewnie tez będzie trochę zawyżona,
    Zenek1988
    Level 28  
    mateusz3299 wrote:
    Może Crunch GPX2000.1D MONOBLOK 1000W RMS 1Ohm stabil 745 złoty nowy
    Stabilny do 1Ohm. Nie wiem jak wyglądają te głośniki z parametrami ale jakieś super firmowe to one nie są, moc pewnie tez będzie trochę zawyżona,

Suby może spiąć na 2 ohm czyli dostałyby 750W rms a więc trochę mało.
    A i crunche to też nie jakieś cuda techniki i moce też mogą mieć zawyżone.

Ten 2350x to może i tanio jak na tą moc ale pobór prądu taki że małą elektrownie trzeba by mieć w aucie. A to też sporo kosztuje. A autor nic nie napisał na temat tego jaki ma akumulator i alternator i jakie kable planuje zamontować.
    mateusz3299
    Level 11  
    Zenek1988 wrote:

Suby może spiąć na 2 ohm czyli dostałyby 750W rms a więc trochę mało.
    A i crunche to też nie jakieś cuda techniki i moce też mogą mieć zawyżone.

Merech wrote:
    ( Cadence 2x s2w12d2 ).

ten sub ma opór 2Ohm, wiec jak zepnie dwa równolegle to da to impedencje 1Ohm.
    Posiadam tego (monobloka) Cruncha, i uważam ze byle co to nie jest. Zasilam nim Crunch DRIVE Series X-Fat400 FatBoy (400rms 4Ohm) I robi robotę. :D
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Musisz lepiej policzyc bo D2 to 2x2 i majac 2szt. takich glosnikow mozesz je spiac tylko na 1 lub 4 ohmy .
    domino987
    Level 21  
    Chyba coś nie tak liczysz, może zabrakło porannej kawy?
    Ma trzy opcje połączenia:
    0,5 Ohma, 2 Ohmy, i 8Ohm

Dodano po 19 [minuty]:

I oczywiście jeszcze osobno głośniki, czyli 2 razy 1Ohm lub 2 razy 4 Ohmy
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tylko ze wersja 0.5 i 8 sa ...malo przydatne bo dla 0.5 wzmacniacz kosztowalby majatek , a dla 8 to rowniez piec musialby byc jakims potworkiem ;)

PS: kawa byla ale widac za slaba :) no i za duzo razy edytowalem post bo chodzilo o spiecie 1 glosnika (na 1 i 4) , a nie 2 szt takich przetwornikow .
    vsvteam
    Level 15  
    powalla wrote:
    Musisz lepiej policzyc bo D2 to 2x2 i majac 2szt. takich glosnikow mozesz je spiac tylko na 1 lub 4 ohmy .

i to pisze moderator?? Mi za chiny nie wychodzi ani 4 ani 1ohm :)

Dodano po 2 [minuty]:

vsvteam wrote:
    powalla wrote:

i to pisze moderator?? Mi za chiny nie wychodzi ani 4 ani 1ohm :)

Co do cruncha gpx2000, nie jest to zły piec ale przy spięciu w 1ohm kompletnie sobie nie radzi z głośnikiem a w moim przypadku po tygodniu padł (za niska impedancja). Świetnie nadaje się do napędzania suba ale przy 4 lub 2 ohmach.
    nightrunner
    Level 21  
    Cewki szeregowo, głośniki szeregowo = 8 ohm
    Cewnik równolegle, głośniki szeregowo = 2 ohmy
    Cewki równolegle, głośniki równolegle = 0,5 ohma
    Każdy głośnik ma 2 cewki po 2 ohmy (przynajmniej tak napisał producent).
    Jedyne rozsądne rozwiązanie z pominięciem wszystkich egzotyków to znaleźć wzmacniacz 1200W dla 2 ohm co przy ograniczonym budżecie jest mało realne.
    Nawet piece za 3k zł nie mają takich parametrów ale ... zawsze jest allegro, tam na pewno znajdziesz wzmacniacz za 300zł, który oferuje "miljon wat" i będziesz zadowolony :)
    Powodzenia ;)
    powalla
    Moderator of CarAudio
    vsvteam wrote:
    i to pisze moderator??

No a dzień wcześniej >

powalla wrote:
    za duzo razy edytowalem post bo chodzilo o spiecie 1 glosnika (na 1 i 4) , a nie 2 szt takich przetwornikow .

Czytasz wybiórczo , czy tylko zaczepki szukasz? Jeśli zaczepki , to wytłumacz jak ten wpis ma się do regulaminu (p.3.1.13.)
    Merech
    Level 10  
    Jeśli chciałbym mieć jeden wzmacniacz i podłączyć poprzez ten wzmacniacz dwa osobno podłączone głośniki to wiem tylko tyle, że potrzebuję wzmacniacz dwukanałowy który wzmacniacz możecie mi doradzić? Wspomnę, że głośniki mają po 600W? Proszę o pomoc.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    No ale za 900zł kupić wzmacniacz 2x600W ... niewykonalne . Poczekaj , dołóż kasy i kup mono .
    bogus1984
    Level 26  
    Eee tam :) Znalazl by, np. Precision Power DCX 1000.4 w 2 mostki, piec daje 2x500 przy 12.5 V, a w realu jest to masakra z ogromna kontrola, wialo by groza, a i w budzecie bez problemu ;)
    Merech
    Level 10  
    bogus1984 wrote:
    Eee tam :) Znalazl by, np. Precision Power DCX 1000.4 w 2 mostki, piec daje 2x500 przy 12.5 V, a w realu jest to masakra z ogromna kontrola, wialo by groza, a i w budzecie bez problemu ;)

No tak, dzięki ale z tego co widzę to można go z mostkować i uzyskać 2x 500W w 4 ohm, a mi chodzi o 2 ohm. Czy po prostu błędnie to analizuje?

Dodano po 5 [minuty]:

powalla wrote:
    No ale za 900zł kupić wzmacniacz 2x600W ... niewykonalne . Poczekaj , dołóż kasy i kup mono .

No rozumiem, tylko że w mono muszę zmostkować dwa głośniki ze sobą, a naczytałem się, że traci to na jakości i głośniki są narażone na defekt. Szczerze jestem żółtodziobem, ale w obudowie mam 2 wyjścia +/-, osobno dla każdego z obu głośników, dlatego też wolałbym pozostać przy min. dwukanałowym wzmacholu :( ... Pomocy! Może faktycznie nie potrzebuję aż 600W na głośnik i tak jak napisał bogus1984 wystarczy mi 500. Tylko powiedźcie mi czy wzmacniacz
    bogus1984 wrote:
    Precision Power DCX 1000.4 w 2 mostki, piec daje 2x500 przy 12.5 V.
    Będzie współgrał zmostkowany z moimi głośniczkami.
    bogus1984
    Level 26  
    No jak nie bedzie, kazdy glosnik spinasz w 4 ohm i pod osobne mostki tego pieca, jakosciowo najlepsza opcja, bo kontrola w 4 ohmy bedzie super, a jezeli chodzi o dym i zamieszanie, to ... :D mozna byc spokojnym. :D
    Merech
    Level 10  
    Ok dzięki, z tego co zrozumiałem to tylko tyle, że ten wzmacniacz da radę i będzie robił dobre zamieszanie :) a jak mam spiąć głośnik w 4 ohmy, jeśli napisane jest na pudełku że głośnik ma 2 ohmy (tym bardziej, że jest wersja tego głośnika 4-ro ohmowa).
    bogus1984
    Level 26  
    Napisales, ze glosniki maja oznaczenie d2, wiec 2 cewki po 2 Ohm, czyli w kazdym glosniku spinasz cewki szeregowo i masz 4 Ohm wypadkowa, wszystko.
    Merech
    Level 10  
    mam tak spiąć w przypadku wzmacniacza jednokanałowego?
    a tak w przypadku dwukanałowego w/w Precision Power DCX 1000.4, tylko zrobić tak z dwoma głośnikami niżej rysunek przedstawia jeden głośnik, tak?
    Merech
    Level 10  
    Dziękuję, pozdrawiam. Oddaje punkty bogus1984.