Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 AL4 - regulacja wybieraka po wymianie elektrozaworów AL4/DP0

don kowal 03 Jan 2014 01:23 9213 1
    don kowal
    Level 8  
    Witam.
    Ponieważ moja skrzynia bez powodu "na zimnym" wchodziła w tryb awaryjny, a po ponownym uruchomieniu problem ustępował zabrałem się za wymianę elektrozaworów ciśnieniowego i lock up.

Spuściłem olej ze skrzyni, zdjąłem miskę olejową, odkręciłem blok hydrauliczny i odchyliwszy go wymieniłem oba felerne elektrozawory, skręciłem wszystko z powrotem założywszy nową uszczelkę miski i zalałem świeżutkim olejem poprzez śrubę na klucz kwadrat umiejscowioną na górze obudowy skrzyni.

Zadowolony z wykonanej pracy odpaliłem auto w celu rozgrzania oleju i chcąc przystąpić do regulacji poziomu oleju chciałem przewajchować dźwignią przez wszystkie przełożenia...

... i tak oto ku mojemu zdziwieniu pozycja P jest wszystko w porządku, pozycja R również, ale gdy zrzucam lewarek niżej t.j N i D to nic się nie dzieje, a kropka przy pozycji R na zegarach zaczyna mrugać.

Czy powinienem wykonać jakąś regulację wybieraka o której nic nie wiem? :oops:
    Proszę o jakąkolwiek pomoc...
    Mariusz
    don kowal
    Level 8  
    Sprawa wyjaśniona.
    Chodziło o regulację "wewnętrznego wybieraka" czy grzebienia.
    Zdjąłem miskę. Poprawnie założyłem, wycentrowałem i naprężyłem blaszkę zakładaną na grzebień wybieraka, skręciłem i jak ręką odjął.
    Dopiero po tym można regulować widoczny na zdjęciu w moim pierwszym poście pozycjoner.

Teraz tylko podłączenie pod komputer w celu skasowania licznika zużycia oleju oraz wyzerowania ustawień programu samodostosowawczego i można będzie ocenić efekty wykonanej pracy.

Bardzo dziękuję użytkownikowi piotrek_ir4, bo bez jego pomocy i cennych porad nie udałoby mi się zakończyć tej operacji sukcesem. Poprowadził mnie przez całą wymianę elektrozaworów w bloku hydraulicznym skrzyni AL4 "za rączkę" i dzięki niemu wszystko dobrze się skończyło.

Teraz skrzynia pracuje jak nówka. Żadnych szarpnięć, płynna zmiana biegów. A co najważniejsze nie wyrzuca błędów i nie przechodzi w tryb awaryjny.

Pozdrawiam.
    Mariusz