Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 1.6 - Alarm spowodował CHECK ENGINE

shamil 03 Sty 2014 08:31 1275 2
  • #1 03 Sty 2014 08:31
    shamil
    Poziom 9  

Witam
    Miałem wczoraj wieczorem taką sytuację, że nie mogłem otworzyć samochodu z pilota bo alarm nie reagował. Otworzyłem więc kluczykiem, alarm się włączył, wszedłem do środka i próbowałem odpalić. Nie dało się bo widocznie alarm musi mieć też jakieś odcięcie paliwa. W takiej sytuacji pojechałem do domu po drugi pilot i jak go użyłem to udało się wyłączyć alarm.
    I wszystko było by pięknie tylko po odpaleniu cały czas świeci mi kontrolka od silnika CHECK ENGINE i nie gaśnie podczas jazdy.
    Dodam że mam instalacje gazową i nie wiem co się stało że ta kontrolka cały czas teraz świeci. Domyślam się że to przez to że próbowałem odpalić auto przy włączonym alarmie? I teraz nie wiem czy kontaktować się z gazownikiem żeby sprawdził czy się nic z ustawieniami komputera gazowego nie stało czy jechać gdzieś żeby mi skasowali błąd w VAGu żeby po prostu zgasić kontrolkę.
    Dodam że auto jeździ normalnie i alarm jaki mam to X-SAFE 01 (tak wynika z instrukcji którą mam). Czy możecie podpowiedzieć co spowodowało że ta kontrolka cały czas teraz świeci?

0 2
  • #2 03 Sty 2014 08:42
    Arczizioom
    Poziom 23  

Jedź odczytaj błędy. Mogą być jakieś sporadyczne. Skasuj i jak się nie pojawią to gra gitara.

0
  • #3 04 Sty 2014 14:21
    shamil
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Dziś pojeździłem trochę i CHECK sam zgasł. Mam nadzieję, że już się nie pojawi:)

0