Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Perkins 1004-40TW momenty dokręcania śrub

03 Jan 2014 11:11 49272 20
  • Level 10  
    Witam. Ma ktoś informacje na temat dokręcania śrub przy tym silniku? Chodzi mi o moment dokręcania głowicy, wału korbowego i korbowodów, a także luz zaworowy. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 11  
    luz zaworowy ( silnik zimny lub ciepły )
    wlot 0,20mm
    wydech 0,45mm

dokrecanie
    glowica
    sruby krotkie ( S ) 150 stopni
    sruby srednie ( M ) 180 stopni
    sruby dlugie ( L ) 210 stopni
    rysunek w zalaczniku

panewki glowne 265Nm

korbowody dodam wieczorem
  • Level 10  
    Jeśli można zapytać. Skąd masz takie informacje? Jesteś serwisantem Perkinsa na Polskę? Widzę że to zdjęcie pochodzi z instrukcji obsługi. Szukałem w internecie ale nigdzie nie mogłem znaleźć. Mógłbyś wrzucić tą instrukcję?
  • Level 11  
    nie jestem serwisantem

glowice dokrecamy oczywiscie w trzech krokach.
    dokrecanie korbowodow:
    152 Nm

perkins 1004-40TW = kod silnika AM
    kod silnika powinienes tez miec obok numeru.
  • Level 10  
    Co do głowicy to podałeś mi chyba ostateczny kąt dokręcenia śruby. A z jakim momentem mam dokręcić wszystkie na początku? Bo to co napisałeś to ja rozumiem, że np. 150 stopni to się liczy od tego jak śruba dojdzie do powierzchni głowicy.
  • Level 10  
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
  • Level 9  
    Witam jestem tutaj nowy i chciałem zapytać o stopięn spieprzania w silniku perkins ak 81029 i czy luzy zaworowe sa takie same jak w silniku u kolegi wyżej. Dziękuje i Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Luz zaworowy na pewno. Co do stopnia sprężania to musisz tam doczytać. Na pewno jest napisane. Tak z ciekawości... przy czym hula ten silnik?
  • Level 9  
    ale to gdzie mogę znalesc ten stopień sprężania? w ładowarce teleskopowe Merlo P33.7 KT
  • Level 10  
    Compression Ratio

Dla silnika o kodzie AK: 17,25:1

Po co chcesz sprawdzać stopień sprężania? Może tez masz ten problem jak ja w swojej ładowarce, że ładnie chodzi ale jak przyjdzie jej pod obciążeniem to mocy nie ma?
  • Level 9  
    nie kopiłem nie dawno używana i chce sprawdzić bo ta praca jest taka dziwna tego silnika to znaczy ile bar musi mieć na cylindrze 17,25 bar ?
  • Level 10  
    W instrukcji coś piszą że ciśnienie na tłokach musi się wahać między 2000/3500 kPa czyli 200/350 bar. Jeżeli będziesz miał małe ciśnienie to masz w najlepszym przypadku uszczelka pod głowicą, pierścienie, albo tuleje trzeba wymienić bo są wyszlifowane.
  • Level 9  
    kurde to sa barzo duże cisniena 200/350 bar to raczej nie możliwe może 20/35 bar
  • Level 10  
    Wiem właśnie. No ale tak jest napisane w instrukcji. Weź może sam ją poczytaj. Szukaj w dokumencie Compression pressure. Jeżeli nie znasz angielskiego to Google Tłumacz Ci pomoże :)
  • Level 9  
    a możesz jakiś link wrzucić bo nie wiem jak tego szukać no prawda nie znam angielskiego ;)
  • Level 9  
    wiesz co co chodzilo mi o to ``Szukaj w dokumencie Compression pressure``
  • Level 10  
    Jeżeli masz Adobe Reader to naciśnij Ctrl+F i masz opcję wyszukiwania słowa w dokumencie i wpisujesz Compression i klikasz następny aż dojdziesz do interesującego Cię zagadnienia
  • Level 9  
    dzieki.
    a wie moze ktos jakie powino by cisnienie na wtryskiwaczach?
  • Level 8  
    Witam jaki powinien być luz na zamkach pierścieni tłoka perkins 1004 dzięki.