Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawdzenie adresu e-mail

03 Sty 2014 14:49 1362 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jestem zarejestrowana na pewnej stronie, która nie oferuje przypomnienia adresu e-mail. Jeśli chcę odblokować możliwość zmiany danych do konta (w tym adresu maila), na owego zapomnianego maila wysyłana jest wiadomość z kluczem do zmiany danych. Moje pytanie brzmi: czy istnieje możliwość, żeby "przechwycić" adres e-mail podczas, gdy ze strony wysyłany jest na niego klucz? Albo w jakiś inny sposób go odzyskać? Administracja ręcznie nie przywraca maili, a ja sprawdziłam wszystkie, jakie mi przeszły na myśl i żaden nie pasuje. W komputerze dane nie zostały zapisane, bo czyściłam niedawno pamięć przeglądarek.
    Sprawa jest dość pilna.
    Pozdrawiam
    PS Nie chodzi mi o żadne hasła, a jedynie o odzyskanie utraconego e-maila. Hasła pamiętam, a jedynym problemem jest zapomniany login.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zaraz, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Nie pamiętasz ani emaila, ani swojego loginu do "tej pewnej strony"? To przywracając nawet ręcznie, po czym miałby się administrator zorientować, o które konto chodzi (bo hasło jest z reguły zaszyfrowane w bazie)? A co do "przechwytywania" - krótko mówiąc, z poziomu użytkownika nic nie przechwycisz.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Nie pamiętam tylko e-maila. Za login do skrzynki uznaję to, co w adresie jest przed znakiem @ np. abc(malpa)a.pl -> login abc. Jestem zalogowana na tej stronie, lecz jakiekolwiek akcje ze zmianą danych itp. blokuje mi brak możliwości dostępu do maila.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jeśli zmiana e-maila na inny jest blokowana przez wysyłanie linka na stary e-mail, to jest delikatnie mówiąc niedopracowanie :), bo co zrobić w przypadku jak u Ciebie albo nieoczekiwanego zakończenia działalności dostawcy, padu serwera, utraty dostępu do poczty, itp. Są inne metody na potwierdzenie tożsamości użytkownika. W profilu nigdzie nie widać, jakiego e-maila podałaś przy rejestracji? Wskazując te niedociągnięcia, naciskałbym na administrację z prośbą o pomoc.