Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer vsx-323 - Brak menu osd przy podłączeniu HDMI

alwin5 03 Sty 2014 14:56 4155 7
  • #1 03 Sty 2014 14:56
    alwin5
    Poziom 7  

Witam , mój amplituner nie ukazuje menu osd na telewizorze przy podłączeniu przez HDMI.
    Laptop-amplituner-telewizor - wszędzie podłączeniu HDMI
    w instrukcji napisali aby użyć standardowego kabla RCa aby ukazać menu osd na telewizorze. W ampli mam wyjście monitor out(chyba rca composite?)
    Jak mam nim podłączyć mojego phillipsa 6008 który posiada takie gniazda:

Możliwości połączeń
    Tył telewizora
     SCART (dołączony adapter): Audio L/R, wejście CVBS, RGB
     YPbPr: Y Pb Pr (dołączony adapter), Audio L/R (gniazdo
    stereo typu minijack, 3,5 mm)
     Wejście audio (DVI–HDMI), (gniazdo stereo typu minijack,
    3,5 mm)
     3 wejścia HDMI z ARC (3D)
     Audio Out L/R — synchronizacja sygnału (optycznego,
    Toslink)
     Sieć LAN – (RJ45)
    Bok telewizora
     1 wejście HDMI z ARC (3D)
     3 gniazda USB 2.0
     Gniazdo Common Interface (CI+/CAM)
     Słuchawki (gniazdo stereo typu minijack 3,5 mm)

0 7
  • #2 03 Sty 2014 15:18
    intenso
    Poziom 38  

Przecież masz wejście CVBS wiec w czym problem?
    Zastosuj któraś z tych przejściówek i będzie działać Link
    Link

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sty 2014 15:36
    intenso
    Poziom 38  

Tez mam taki adapter w swoim Samsungu,kup sobie którąś z tych przejściówek co Ci podałem i będzie wszystko działać,potem jedna cinczą z monitor out w ampli podpinasz w żółte wejście w przejściówce i będziesz miał menu amplitunera na tv.

0
  • #5 09 Sty 2014 17:06
    alwin5
    Poziom 7  

Witam, przyszedł adapter. Podłączam od amplitunera cinchem video out do tego adaptera w gniazdo video. Adapter łączę z przejściówką scart i podłączam pod tv. Ampli jest podłączony hdmi do laptopa.
    W opcjach tv source przełączam na SCART i wyskakuje errorek :brak sygnału video:
    Próbowałem także zmienić na adapterze z in na out ale nic to nie daje..
    Kombinowałem z włączaniem, wyłączaniem tv, ampli ale nic to nie daje.

0
  • #6 09 Sty 2014 19:16
    grubs
    Poziom 32  

a w kinie ustawiłeś wyjście monitor out jako aktywne?
    Wystarczy że wypniesz z gniazda kabel hdmi w amplitunerze i odepnij słuchawki jeżeli masz podłączone. Włącz jeszcze raz TV i amplituner. Wyjście w kinie nie może być ustawione na iPOD/Usb. Wciśnij home menu

0
  • #7 09 Sty 2014 20:29
    intenso
    Poziom 38  

popatrz dokładnie w ustawieniach,możliwe że jak probowales puścić obraz po HDMI to poprzestawiales coś w menu,jeżeli nie uda ci się puścić obrazu do tv przywroc ustawienia fabryczne amplitunera.

0
  • #8 20 Cze 2015 19:53
    Krzysztof9375
    Poziom 1  

Mam ten sam amlituner (kupiłem z wystawy ostatnią sztukę);

Podłączyłem w domu blue ray LG BD550 który do tej pory był podpięty pod plazmę przewodem HDMI i obraz poprawnie się wyświetlał;

Blue ray podłączyłem przez HDMI do amplitunera a amplituner HDMI do TV.

Włączam amplituner, przełączam na BD, włączam odtwarzacz, pojawia się stronka powitalna z paskiem ładowania się softu BD - po czym mam czarny obraz bez komunikatu "brak sygnału";

Na amplitunerze pali się lampka od sygnału HDMI, więc jak by wszystko ok, ale obrazu brak.

Pojechałem do sklepu, facet podpiął jakiś pierwszy z brzegu BD przez HDMI - obraz na tamtejszym TV jest - i zgłupiałem.

Próbowałem różnych ustawień wyjścia HDMI na BD ale bez rezultatu - jak przełączam kabel z amplitunera bezpośrednio do BD to obraz na TV powraca.

Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów może podpowiedzieć co mam zrobić, żeby obraz normalnie się wyświetlał?

Próbowałem na różnych kablach HDMI i bez różnicy - obrazu brak, więc mniemam, ze to wina jakichś ustawień w amplitunerze albo odtwarzaczu; tylko których i jakie są kompatybilne?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo