Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio, Intek, M120 Plus, dodanie rf gain

03 Sty 2014 16:35 2691 5
 • Poziom 2  
  Witam!

  Wiem, że temat był już omawiany, jednakże pewnego w tym przypadku rozwiązania nie było.

  Mianowicie chciałbym wbudować rf gain do swojego inteka m120 plus, mam do niego antenkę Wilson Little Wil, która sprawuje się świetnie,jednakże w ruchu miejskim SQ jest baaardzo za słabe jak na to radio. Szukam w miarę prostego rozwiązania do zrobienia samemu rf gain, żeby przynajmniej w większej mierze zniwelować "głosy miasta" :) w załączeniu schemat radyjka, a także drugi schemat inteka m130 plus,żeby ktoś mądrzejszy w elektronice ode mnie przy okazji mi powiedział czy mają podobne schematy,czy niestety się różnią znacznie i czy da radę coś w moim szumofonie zrobić, żeby trochę polepszyć jego parametry.

  Dzięki za pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  BryśQ napisał:
  Mianowicie chciałbym wbudować rf gain do swojego inteka m120 plus ...

  Tylko jak koledzy mają Tobie pomóc jak serwisówki Inteków, które podałeś w załącznikach są niezgodne z kodami w pdf-ach. :!:

  Popraw załączniki. Regulamin pkt 3.1.17.

  Cytat:
  Szukam w miarę prostego rozwiązania do zrobienia samemu rf gain ...

  Prosisz i masz :

  CB Radio, Intek, M120 Plus, dodanie rf gain


  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc :) Mam nadzieję, że zdołam wykonać tą "operację". Dam znać co i jak. Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie tego czy dobrze rozumiem. Mam do układu dodać szeregowo rezystor 470 Ohm, potencjometr 50kOhm oraz równolegle do potencjometru kondensator jak rozumiem 1nF? Pytam bo nie jestem pewien tego oznaczenia czy to jest 1nF czy innej wartości kondensator.

  PS Przepraszam za kłopoty z pdf-ami, byłem przekonany że są prawidłowe. Jednakże nie do końca wiem w czym tkwi w nich problem,ale dziękuję, następnym razem spróbuję bardziej się pilnować.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  BryśQ napisał:
  Mam do układu dodać szeregowo rezystor 470 Ohm, potencjometr 50kOhm oraz równolegle do potencjometru kondensator jak rozumiem 1nF? Pytam bo nie jestem pewien tego oznaczenia czy to jest 1nF czy innej wartości kondensator.

  Tak.
  1n to 1nF.

  Opornik 470Ω i kondensator 1nF te wartości nie są krytyczne i możesz je zmienić, ponieważ są to elementy filtrujące napięcia w.cz. - tak abyś mógł od płytki podłączyć już tylko dwa przewodziki do samego potencjometru około 50kΩ.
  Opornik 470Ω bezpośrednio do ścieżki laminatu a drugą stroną kondensator 1nF również do ścieżki masy laminatu i dalej we wspólnym punkcie 470Ω i 1nF przewodzikiem do potencjometru.

  CB Radio, Intek, M120 Plus, dodanie rf gain

  Teraz już chyba podpowiedziałem w 100% przyjaźnie dla Ciebie.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Witam! Tak teraz jest jak najbardziej przejrzyście :) Dzięki.

  Mam tylko jeszcze jedno pytanie, skoro mogę zmienić wartości kondensatora i rezystora to w jakich granicach? I co da w praktyce np. zwiększenie wartości rezystora a co da zwiększenie wartości kondensatora?

  Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki, jutro postaram się zabrać do wymodzenia rfgain w swoim radyjku :) dam znac co i jak ;)
 • Poziom 2  
  Witam. Udało Ci się zmontować rf-gaina? Jak działa? Proszę potwierdzić poprawność schematu. Boje się uwalić radia. Dziękuje i pozdrawiam.