Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo mk2 1.6 zetec - Jakim momentem przykręcać korbowody

03 Sty 2014 17:57 1338 8
  • Poziom 28  
    Witam
    Jakim momentem przykręcić korbowody do walu w silniku zetec 1,6 z 98r ?. Może ktoś ma takie dane?
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam 68Nm potem krok 1 10Nm i krok 2 19Nm .Podaje wg Tolerance data.Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Nie rozumiem, najpierw mam przykręcić silą 68Nm a później 10 i później 19 ? Przecież tak sie nie da
  • Poziom 28  
    Przepraszam ma byc 19Nm a tamto to camshaft pulej 68 Nm i bearings 10 Nm i 19 Nm.Przepraszam
  • Poziom 28  
    sorry ale dalej nie rozumiem :)
    68Nm - co taka silą przykręcić? A co 10 i 19 ??

Dodano po 23 [minuty]:

Jeszcze raz napisze o co dokładnie mi chodzi - mam zdjęta głowicę i chce wyciągnąć tłoki aby wymienić pierścienie. Walu nie będę ruszał, potrzebuje tylko wartość Nm jaka przykręcić później korowody do walu.
  • Poziom 28  
    Wiec korbowody jak napisalem z sila 19 Nm ( przy nowych srubach) a to co wczesniej pisalem to chyba znasz angielski? Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    OK czyli korbowody przykręca sie w 2 etapach, najpierw siła 10 Nm a później 19Nm
    Nie rozumiem do końca co przykręca sie siła 68 Nm - kola zębate do walków rozrządu ?
  • Poziom 28  
    Witam tak podaje ToleranceData, sprawdz gdzie indziej ale nie sadze zeby byly jakies roznice choc moge sie mylic.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jeżeli podane wartości momentów są prawidłowe to kolejność powinna być
    1. 10 N-m
    2. 19 N-m
    3. 68 N-m