Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 - firmware 1.11 ->1.12 - centrala nie wstaje

Darek J 03 Sty 2014 19:59 3066 14
  • #1 03 Sty 2014 19:59
    Darek J
    Poziom 11  

Witam,

Postanowiłem zaktualizować centralę Integra 64 z firmware 1.11 do 1.12. Wszystko szło dobrze do momentu weryfikacji - wystąpił błąd i od tego momentu centrala uruchamia się tylko w trybie starter. Przy ponownym wgrywaniu firmware'u podczas "Programowanie pamięci FLASH" Wszystko gaśnie - na manipulatorach pojawią się na chwilę napis programowanie po czym gasną a na centrali czasami zostaje jedna dioda (DIALER) albo i nie. W programie pojawia się napis BRAK połączenia RS. Czy to koniec płyty głównej czy da się jakoś ją postawić na nogi??

W załączniku screen.

0 14
  • #2 03 Sty 2014 22:09
    pepe33
    Poziom 18  

Nie było problemów przy programowaniu po kablu.

0
  • #3 03 Sty 2014 22:17
    Darek J
    Poziom 11  

pepe33 napisał:
    Nie było problemów przy programowaniu po kablu.

Tak jak napisałem wcześnie wszystko szło OK aż do weryfikacji wyskoczył błąd a potem już uruchamia się tylko w starterze z komunikatem na manipulatorach że jest uszkodzony program (czy jakoś tak) i przy próbie programowania idzie wszystko OK do momentu jak na screenie. Na manipulatorze wszystko ładnie się wyświetla, kasowanie w % potem na chwile pojawia się programowanie i wszystko gaśnie :( Przynajmniej 2 razy zmieniałem już firmware w tej centrali za pomocą tego samego kabla i komputera i wszystko było OK. Teraz też już próbowałem na innym kompie i to samo... Być może jest starter uszkodzony?? Tylko jak go ponownie wgrać??

0
  • #4 03 Sty 2014 22:24
    pepe33
    Poziom 18  

Miałem podobny problem tylko że przy próbie aktualizacji zrywało połączenie, po konsultacji z satelem (uwalony RS na płycie).
    Nie wiem co Ci podpowiedzieć reset do fabryki zrobić ale to gdybanie.

0
  • #5 03 Sty 2014 22:27
    Darek J
    Poziom 11  

ale jak zresetować skoro od razu uruchamia się starter i nie ma znaczenia czy uruchamiam ze zworką czy bez... aktualnie odłączyłem akumulator i zasilanie oraz wyjąłem baterie i czekam - zobaczymy co będzie po 2-3 godzinach, ewentualnie rano...

0
  • #6 04 Sty 2014 19:59
    MariuszX49
    Poziom 19  

Witam,

Ja miałem tak pod windowsem 7 przesiadka na XP "cudownie" pomogła.
    Nie drążyłem tematu także więcej powiedzieć nie mogę.

Pozdrawiam
    MariuszX49

0
  • #7 04 Sty 2014 20:56
    Darek J
    Poziom 11  

Być może coś w tym jest...

Pierwszy raz próbowałem zrobić update na Win7 64bit i właśnie wtedy wywaliło się przy weryfikacji (chociaż wcześniej robiłem update na tym samym komputerze i systemie i było OK). Od tego momentu przy próbie programowania na Win 7 robi mi się blue screen...
    Mam na tym samym kompie drugi system Win XP 32bit i tu program działa prawidłowo ale do momentu jak w screenie. Próbowałem też na innym komputerze z Win 7 32 bit i ten sam efekt...

Tak czy siak centrala nie działa. Obecnie pożyczyłem sobie inny egzemplarz od kolegi bo nie dość że nie działał mi alarm w domu to jeszcze alarm mi obsługiwał bramy więc robiło się to problemowe.

Po weekendzie będę dzwonił do SATELa i zobaczymy co oni na to...

0
  • #8 04 Sty 2014 21:05
    MariuszX49
    Poziom 19  

Witam,

Miałem jeszcze akcje z Ca-64 przejściówka USB-RS232 też była problem na Win 7 x64 i tu przy każdej próbie leciał blue screen wystarczyło odłączyć zasilacz od laptopa i jak ręką odjął co ciekawe za każdym razem po tej akcji różnicówka wywalała i trzeba było włączać za mało czasu było żeby rozgryźć ten problem po odłączeniu laptopa od 230V poszło za 3 razem i chodzi do dziś.

Pozdrawiam
    MariuszX49

0
  • #9 04 Sty 2014 21:16
    Darek J
    Poziom 11  

dzięki za sugestie tylko chyba nie jest to tego wina - ja próbowałem z zasilaczem i na baterii i na innym komputerze i w zasadzie na 3 różnych systemach (Win 7 64 i 32 oraz Win XP). Jeszcze może uda mi się załatwić kompa ze sprzętowym RS-232 ale to chyba dopiero po weekendzie...

1
  • #10 04 Sty 2014 21:27
    MariuszX49
    Poziom 19  

To chyba najlepsze rozwiązanie będzie sprzętowy RS nie przejściówka daj znać o efektach bo sporo się robi tych systemów ja co prawda jak nie muszę softu nie ruszam chyba że klient zażyczy sobie jakąś nowość to wtedy siła wyższa biorę się do dzieła.
    Ewentualnie co Satel na to chętnie się dowiemy jednak liczę na to że problem będzie w RS-ie.
    Jak to mówią najprostszej usterki szuka się najdłużej.

Pozdrawiam
    MariuszX49

0
  • #11 04 Sty 2014 21:41
    Darek J
    Poziom 11  

Tylko że skoro to byłaby wina RSa to czemu centrala gaśnie - na manipulatorach jest napis kasowanie i lecą procenty a potem na chwile programowanie i wszystko gaśnie - wszystkie manipulatory i diody na centrali... Po za tym gdyby nie było komunikacji to flashx nie łączył by się z centralą...
    Ja obstawiam albo uszkodzony flash w centrali lub coś nie tak w starterze ale ten niby jest zawsze sprawdzany przed programowaniem i niby jest OK.
    Tak czy siak wszystko okaże się po weekendzie - sprawdzę na sprzętowym RSie i zobaczymy co na to SATEL. Oczywiście o efektach poinformuję. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł??

0
  • #12 05 Sty 2014 20:32
    altel
    Poziom 9  

Darek J, Myślę, że Twój problem polega jednak na tej przejściówce. Spróbuj tak jak piszesz z komputera który posiada sprzętowy RS. Z moich doświadczeń wynika, że z ogólnie dostępnymi przejściówkami potrafią być problemy( niby takie same a chip w każdej inny). Dawno temu miałem podobną sytuację nie było jeszcze INTEGRY tylko 64. Na przyszłość polecam zakupić dobrą przejściówkę np. MOXA cena ok.140 lecz sprzęt wart swojej ceny. Pełna konfiguracja ustawień itp. Całkowicie profesjonalne urządzenie.

0
  • #13 07 Sty 2014 22:29
    Darek J
    Poziom 11  

Problem na 100% nie jest w przejściówce ponieważ dzisiaj próbowałem zaprogramować za pomocą laptopa z wbudowanym RS232 i dokładnie taki sam efekt... chyba że to jeszcze kabel (ale wątpię). Z Satela się jeszcze nie odezwali, bo im maila napisałem. Jutro spróbuje zadzwonić zobaczymy co powiedzą...

EDIT 08.01.2014:

W SATELu twierdzą żeby zaprogramować na innym komputerze a jak to nie pomoże to wysłać do nich...

0
  • #14 01 Kwi 2014 21:34
    avision
    Poziom 12  

Podepnę się pod temat.
    U mnie trochę inny problem. Przy próbie łączenia się po właściwym COM - Flashx wywala mi: Brak połaczenia RS.
    Natomiast w Dloadx wszystko działa po tym samym COM-ie idealnie. RS sprzetowy, win7x64.

0
  • #15 01 Kwi 2014 21:49
    Darek J
    Poziom 11  

Aktualnie moja centrala jest w serwisie (trochę mi z tym zeszło bo miałem drugą na podmianę...) zobaczymy co powiedzą.
    Być może najnowszy FLASHX ma jakiś problem i dlatego u mnie padło na amen a u Ciebie nie chce się łączyć...

EDIT 11/04/2014

Centrala wróciła z serwisu... Naprawa 121PLN netto. Wymieniony FLASH,pamięć SRAM i jakieś 2 układy odpowiedzialne za przełączanie z zasilania na baterie i podobno to było powodem problemów i uszkodzenia flasha... Pan z SATELa nie bardzo wiedział czemu tak się stało...

0