Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e36 316 - nie wiem co dalej pompa paliwa, przekażnik czy stary alarm

03 Sty 2014 21:20 12495 8
  • Poziom 9  
    Witam kolegów
    mam mały problem z bmw e36 316 1991r. w sylwestra wyjechałem moją ''bunią''
    i auto nagle zgasło tak jakby brakło paliwa więc chwyciłem karnisterek w rękę i poszedłem po paliwo, jak go zatankowałem przejechałem ok. 2km. i ta sama sytuacja
    zjechałem na parking myślałem,że to czujnik położenia wału ale iskra super ale za to świece suche więc autko nie dostaje paliwa to pomyślałem, że padła pompa paliwa, wykręciłem ją i sprawdziłem na krótko pompa działa jak szalona ale nie dostaje prądu więc dopiero dzisiaj przygotowałem dłuższy kawałek przewodu i zrobiłem bezpośrednie połączenie między aku. a pompką .Autko odpaliło bez żadnego problemu i zabrałem je do domu.
    Być może mam walnięty przekażnik lub przetarty przewód [ sprawdzę dopiero jutro] lub też jest problem z alarmem, który jest a nie jest używany,nawet nie wiem gdzie się go uzbraja.
    Moje pytania są nast.
    1.czy ma ktoś z was schemat lub fotke na którym widać przekażnik pompy paliwa
    2. czy ma ktoś z was schemat oryginalnej centralki alarmu i jak ona jest podpięta
    i gdzie ona się znajduje
    z góry dziękuję
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik obserwowany
    Pompka paliwa na krótko pracuje i czy daje odpowiednie ciśnienie?
    Przekaźnik pod masko od pompka załącza się?
    Odłącz blokadę od alarmu?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    właśnie nie wiem który to przekażnik od pompy jest ich tam kilka
    wydaje się że ciśnienie w pompce jest oki bo przejechałem ponad 30km.
    i wszystko było oki
    właśnie chce wywalić centralke ale najpierw muszę wiedzieć gdzie jest zamontowana
  • Użytkownik obserwowany
    Mam nadziej że kolega potrafi czytać schematy.
    bmw e36 316 - nie wiem co dalej pompa paliwa, przekażnik czy stary alarm
  • Poziom 9  
    dzięki ale ten schemat już widziałem i to nie jest od mojego autka, bezpieczniki mam ok. tylko nie wiem który przekażnik jest od pompy [te kostki pomiędzy bezpiecznikami],ale jeszcze raz dzięki
  • Poziom 16  
    Fabryczną centralkę alarmu znajdziesz za schowkiem z prawej strony
  • Poziom 9  
    sorki nie doczytałem do końca

Dodano po 2 [minuty]:

oki
  • Użytkownik obserwowany
    Pokaż jak masz bo aż nie chce mi się wierzyć.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj byłem u elektryką i okazało się, że poprzedni właściciel założył skrzynkę z innego modelu BMW.
    Dlatego schemat mi nie pasował, nie wiem jak to zrobił ale zrobił, ja się na tym nie znaju, jak to mówią wiem że dzwoni ale nie wiem w którym kościele, także 3 godziny zeszło u elektryka z wymianą skrzynki i problem dalej był - przyczyna to odcięcie układu przez stary alarm.
    Tak, że bunia chodzi a ja jestem szczuplejszy o 250zł.
    Dzięki za rady i pomoc i uważam temat za zamknięty.