Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire - Nie działa dotyk po kalibracji

03 Sty 2014 21:56 3006 8
  • Poziom 16  
    Witam, w HTC Wildfire nie chce się dotyk skalibrować z płytą główną. Odblokowany bootloader, włączyłem go w trybie DIAG, pisało Waiting for Radio ready, jednak dalej dotyk działa tylko w kilku miejscach.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    W zwykłym wildfire nie ma kalibracji dotyku, musuisz reklamować tą podróbę u sprzedawcy.
  • Poziom 16  
    A mi się wydawało że jest coś takiego, DIAG mode to nie jest to?
  • Poziom 34  
    Nie. To tylko program diagnostyczny, w każdym modelu ma trochę inne funkcje i mozliwości.
    O ile pamiętam jest chyba coś w rodzaju kalibracji z poziomu menu, ale raczej marne szanse że coś to pomoże, zawsze jesli dotyk był ok to działał od razu.
  • Poziom 16  
    Poprawiłem taśmę i okazało się że za dużo jej wystawało z pod płyty, teraz jest znacznie lepiej, jednak wciąż nie jest do końca sprawny, przyciski działają obok i dolne przyciski nie działają.

I jeszcze małe pytanko żeby nie zakładać nowego tematu:
    Gdzie mogę włączyć pokazywanie miejsca dotyku? Było chyba takie coś gdzieś w ustawieniach że wyświetlało kropkę tam gdzie dotknąłem.
  • Poziom 34  
    Ustawienia -> opcje programistyczne (lub deweloperskie) i tam gdzies to jest. nie jestem tylko pewny czy jest to doożone do tak starej wersji androida, w nowszych jest na pewno.
  • Poziom 16  
    ok, dzięki jeszcze takie pytanko, czy można jakoś podmienić taśmę LCD lub digitizera z jednego do drugiego? mam sprawny digitizer ale w nim urwaly sie piny, a mam jeszcze drugi sprawny digitizer tylko z peknieciem, czy mozna podmienic jakos tasme lub piny z jednego do drugiego?
  • Poziom 16  
    Temat zamykam, problem rozwiązny, digitizer był uszkodzony, po zakupie nowego wszystko śmiga.