Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa hydrauliczna podłączenie w obiegu zamkniętym

03 Sty 2014 22:44 2298 4
  • Poziom 9  
    witam
    Nie znam sie super na hydraulice stąd moje pytanie.
    Mam takie pytanie czy pompę hydrauliczną można odłączyć w obiegu zamkniętym bez zbiornika.
    O co chodzi mam siłownik hydrauliczny do zamykania wysypu paszo-wozu i czy jest możliwość podłączenia pompy zębatej bezpośrednio na siłownik bez zbiornika i drugie pytanie czy pompa kręcąc w prawo daje przepływ w jedną stronę a w lewo w drugą stronę.
    Zaznaczam że nie chodzi tu o długą prace podniesienie siłownika i opuszczanie chodzi żeby taki układ zamontować bezpośrednio na paszo-wozie a sterowanie pompy dać silnikiem elektrycznym raz lewe raz prawe obroty. Dodam ze napęd paszo-wozu jest silnik elektryczny i maszyna nie jest podłączona do ciągnika a stoi statycznie na hali i służy do mieszania
    Pozdrawiam
    Maciej
  • Poziom 2  
    Witam ! Jeśli napęd jest elektryczny to ja bym szukał siłownika elektrycznego o odpowiednim skoku i sile . Pozdrawiam .
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Nie da się. Siłownik po każdej stronie tłoka ma inną pojemność i tą różnicę rekompensuje otwarty zbiornik z olejem i rozdzielacz zamykający tylko część ciśnieniową prawą lub lewą w zależności od kierunku skierowanego ciśnienia. Zbiornik to niewielki problem a jednosekcyjny rozdzielacz niewielkie koszty.
  • Poziom 9  
    Siłownik już jest wiec nie chcę go wymieniać. czyli zostaje mi zbiornik pompa rozdzielacza i podłączenie normalnie