Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny JBL L20T, 8ohm, 100w, jaki wzmacniacz z pilotem do 500 zł

grabula2 03 Sty 2014 23:12 1098 2
  • #1 03 Sty 2014 23:12
    grabula2
    Poziom 6  

Szukam wzmacniacza z pilotem do moich kolumn najlepiej w granicach 300-500zł.

Jestem posiadaczem kolumn JBL L20T (8Ω, do wzmacniacza max100W na kanał).
    Obecnie kolumny grają ze wzmacniaczem kina domowego Kenwood VR-407 (niby też 100W na kanał) ale pilot nie działa i mam wrażenie że kolumny mogły by brzmieć ładniej.

Słucham głownie z CD Denona DCD 1015 i z komputera. - muzyka od poważnej(rzadko) przez cichą elektronikę, trip hop, jazz, i mocniejsze uderzenie(punk, post punk, gitarowe granie), trip hop no i co mi podejdzie (raczej nie techno).

Pomieszczenie ma ok 25m2 i 3,2 m wysokości.
    Nie chodzi mi żeby grało głośniej ale myślę że mógłbym jeszcze uzyskać lepszy jakościowo efekt z tych kolumn no i zależy mi na pilocie.

Bardzo proszę o radę doświadczonych forumowiczów.

0 2
  • #2 17 Sty 2014 15:56
    grabula2
    Poziom 6  

Naprawdę nikt nie ma nic do powiedzenia?

Dużo już czytałem i moim typem na dziś jest Denon PMA-1080 - wiem że w cenie 500zł nie znajdę raczej.

Kolumny są dość rzadko spotykane, na moje niedoświadczone ucho grają ładnie ale mam wrażenie że trochę więcej "prawdziwej" mocy by im dobrze zrobiło.
    Testowałem je również na Pioneerze a-225 (jakieś 70w/8Ω) i zasadniczo grało to jak na moim kenwoodzie.

Dlatego, ze względu na dość wysoką cenę wzmacniacza jeszcze raz proszę o opinie i radę czy w ogóle jest sens zmieniać wzmacniacz i czy ten denon byłby ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #3 17 Sty 2014 18:14
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Z JBL ogólnie dobrze grają wzmacniacze Harman Kardon, myślę że gdybyś trafił na model PM655/PM665 lub coś nowszego HK610/HK670 (seria PM jest bez pilota) to fajnie by to zabrzmiało.

0