Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple Macbook - Nowa bateria A1185 - nie działa ?

03 Sty 2014 23:27 2607 5
  • Poziom 16  
    Witam

W dniu dzisiejszym odebrałem przesyłkę z baterią Apple A1185. Sprzedawca określił baterię jako w stanie idealnym, jednak nie sprawdzoną więc brałem oczywiście pod uwagę to iż mogę dostać uszkodzony produkt. Bateria okazała się nowa, zafoliowana z plombą, kartonik itp itd.... Po podłączeniu do komputera, ładowanie nie odbywa się. Program "Coconut battery" pokazuję coś takiego:

Apple Macbook - Nowa bateria A1185 - nie działa ?

Domyślam się, że bateria została rozładowana i tak sobie leżała dopóki nie trafiła do mnie. Proszę Was o poradę czy w tym przypadku można cokolwiek zrobić aby bateria znów poczuła smak prądu ?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V

• Poziom 23  
    Na początek wykonaj reset SMC. Szczegóły znajdziesz na:
    http://support.apple.com/kb/HT3964?viewlocale=pl_PL

W załączonym przez Ciebie screenie nie ma informacji dot. napięcia baterii. Potrzebujemy tej informacji w celu określenia, czy bateria faktycznie nie jest zbyt głęboko rozładowana. Sprawdź na innym sofcie albo miernikiem napięcia na gnieździe baterii (dwa skrajne piny). Baterie do Macbook A1185 mają diody sygnalizujące. Które diody się zapalają po wduszeniu przycisku?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 16  
    Reset zrobiony - trochę nie do końca rozumiem opis czynności ale zrobiłem to tak, że podłączony kabel od ładowarki i z włożoną baterią przytrzymałem przez 5 sek przycisk power aż komputer zaczął piszczeć. Efektów brak.... Po wciśnięciu przycisku na baterii żadna dioda nie świeci.

Wieczorem będę mógł pomierzyć miernikiem a teraz mam jeszcze coś takiego:

Apple Macbook - Nowa bateria A1185 - nie działa ? Apple Macbook - Nowa bateria A1185 - nie działa ? Apple Macbook - Nowa bateria A1185 - nie działa ?

• Poziom 23  
    Nie ma potrzeby żebyś już mierzył, bo z tych dodatkowych screenów jednoznacznie wynika, że bateria jest zbyt głęboko rozładowana. Niestety kolego ale czeka Cie wymiana ogniw oraz reset kontrolera. Zazwyczaj w MacBookach A1185 jest to bq20z45 albo bq20z80, więc nie powinno być problemów. Jakbyś miał problemy ze zdobyciem ogniw do tej baterii, to daj mi znać.