Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-X2000 i Tonsil Maestro II - czy to dobry zestaw do 50m2?

Podróżnik1980 04 Jan 2014 00:00 2496 3
    Podróżnik1980
    Level 2  
    Witam. Przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego. Do nagłośnienia mam powierzchnię - ok 50m2, w prostokącie (salon +jadalnia z kuchnią). Zestaw miałby być uniwersalny: do filmów, do xboxa i do muzyki: nie mamy szczególnych upodobań, są 4 osoby i każdy słucha czegoś innego (głównie radia).
    Przymierzam się do Denon AVR-X2000 i do tego zestaw 5,0 Tonsil Maestro II. I to pojawiają się pytania:
    1. Czy ten amplituner sobie poradzi?
    2. Jak teraz podchodzić do Tonsila, to już chyba nie to samo co przed plajtą?
    3. Czy bez subba sobie to poradzi w filmach? Nie mam miejsca przy telewizorze na subwoofer. Ewentualnie czy można postawić ten "mebel" z tyłu za słuchaczem?
    4. Może coś innego w cenie do 5 tyś PLN?

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie.
    irek6311
    Level 33  
    Amplituner dobry a kolumny poleciłbym Link .
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    irek6311 wrote:

Amplituner dobry a kolumny poleciłbym Link .
    Myślę że Maestro będą lepsze. To jest inna półka cenowa i brzmieniowa
    Podróżnik1980 wrote:

2. Jak teraz podchodzić do Tonsila, to już chyba nie to samo co przed plajtą?
    Nie jest źle. W zasadzie to Tonsil zaczął w końcu produkować tak, jak powinien to robić zawsze.
    Podróżnik1980 wrote:

3. Czy bez subba sobie to poradzi w filmach? Nie mam miejsca przy telewizorze na subwoofer. Ewentualnie czy można postawić ten "mebel" z tyłu za słuchaczem?
    Subwoofer by się jednak przydał. Powinno się go stawiać przed słuchaczem, ale ostatecznie możesz próbować go postawić w różnych miejscach.
    Podróżnik1980
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi. Właśnie z tym subwooferem będę miał największy problem. Czy są jakieś kolumny frontowe które według Was oddadzą dobre basy? Założenia takie same: 50m2, amplituner Denon AVR-X2000.

Może ktoś ma doświadczenia z innym ulokowaniem subwoofera?