Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nut/Os + mmnet104 Obsługa ethernetu

marcinlab 04 Sty 2014 01:41 1041 6
  • #1 04 Sty 2014 01:41
    marcinlab
    Poziom 9  

Witam Potrzebuje informacji jak uruchomić Nut/Os'a na minimodule mmnet104. Musze wykonać Projekt obsługujący wielowątkowość, oraz Ethernet. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• #2 04 Sty 2014 16:47
    mpier
    Poziom 15  

Witam,
    sporo informacji (schematy, instrukcje) znajdziesz na stronie propoxu. Na ethernut.de są przykłady i oczywiście instrukcja instalacji. Napisz z czym masz problem.
    Pozdrawiam.

• #3 04 Sty 2014 17:47
    marcinlab
    Poziom 9  

Na stronie propxu nie ma nigdzie jak właściwie uruchomić ten zestaw z gotowymi samplami. trochę już próbowałem uruchomić przykład serwera http ale nie mam odpowiedzi od sterownika na ping. Ethernut już raczej mam dobrze skonfigurowany dla modułu mmnet104.
    Może już ktoś już pracował na tym module i ma jakieś przykłady żebym mógł sprawdzić czy dobrze robię , albo może jakiś tutorial.
    Dziękuję za pomoc

• #4 05 Sty 2014 09:07
    mpier
    Poziom 15  

Dalej nie wiemy z czym konkretnie masz problem. Nie wiem co jest w tych samplach, ale domyślam się, że trzeba je wgrać. Jeśli trzeba je kompilować, to może zainstaluj aktualnego nutosa i sprawdzaj po kolei. Działają Ci inne peryferia? Jeśli tak, to stawiam na adres kontrolera w pamięci.

• #5 06 Sty 2014 23:12
    marcinlab
    Poziom 9  

problem polega na tym , że postępuje tak jak w manualach do nut/os'a. wszystkie pliki mi wygenerowało poprzez konfigurator. i chciałem skorzystać z gotowych SAMPLI, lecz gdy wgrywam wygenerowanego hexa nic sie nie dzieje, płytka nie daje oznak żeby ten program dzialal. Natomiast jezeli wgrałem hexa takiego gotowego z propoxu to wszystko działa.
    Nie wiem czy coś żle robie, czy może użyć jakiegoś starszego ethernuta, ponieważ obecny to wersja 5.1.

• #6 08 Sty 2014 12:06
    mpier
    Poziom 15  

Używałem i starszego, i nowszego, ale z kontrolerem RTL8019AS. Zamiast sampli (pewnie te z katalogu nutapp) spróbuj przykładów minimalnych z wiki ethernuta, np statyczna konfiguracja interfejsu bez DHCP, bez lcd itp i szukaj.

• #7 18 Sty 2014 15:05
    marcinlab
    Poziom 9  

Uruchamial ktoś starsze projekty np z ethernuta 4... na bibliotechach i plikach z nowego ethernuta5.1??

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo