Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE32EH4003 - SAMSUNG UE32EH4003 czy da sie podlączyć sluchawki (brak wyj

Harute 04 Sty 2014 06:14 4641 12
  • #1 04 Sty 2014 06:14
    Harute
    Poziom 6  

Witam kupiłem taki oto model tv SAMSUNG UE32EH4003
    i okazalo sie ze sa chyba 2 wersje tego tv bardziej wypasna z roznego rodzaju wyjsciami i wejsciami component sluchwkowe itp itd a druga wersja moja...=golas

okazuje sie ze nie ma nawet jak podlaczyc sluchawek :/ i to moje pytanie i prosba o pomoc czy jest jakis sposob by podlaczyc sluchawki?

tv ma x2 HDMI raz Euro i usb...aha i jest jeszcze cos wygladajace na optyczne wyjscie ...ale w instrukcji napisali iz jest to tzw podlaczenie serwisowe i malo tego dodali iz nie jest to optyczne wyjscie :D

probowalem prostego jak by zdawac moglo sposobu....
    przejsciowka Euro>RCA i RCA>jack ale niestety nie dziala czy jest jakis inny sposob by podpiac sluchawki?

0 12
  • #2 04 Sty 2014 10:47
    grubs
    Poziom 32  

A co u Ciebie jest źródłem obrazu?
    Masz podłączoną zwykłą antenę do TV czy jakiś zewnętrzny dekoder?

0
  • #3 04 Sty 2014 12:26
    Harute
    Poziom 6  

Dekoder UPC

0
  • #4 04 Sty 2014 15:00
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli łączysz się przez HDMI to scart masz wolny więc podłącz słuchawki bezpośrednio do dekodera przez scart. Tam dźwięk powinien już być.
    To kompromis bo wiadomo że pewnie nie tylko korzystasz z tego dekodera ale zawsze to coś.
    Niestety ten ubogi telewizor nie pozwala na podłączenie słuchawek przy korzystaniu z zewnętrznych źródeł.
    Możesz dokupić ewentualnie kino domowe z wyjściem słuchawkowym takie aby miało wyjście
    TV out z ARC przy założeniu że TV ma wejście HDMI z arc.

0
  • #6 06 Sty 2014 12:01
    leszekpo59
    Poziom 26  

Harute napisał:
    Witam kupiłem taki oto model tv SAMSUNG UE32EH4003
    i okazalo sie ze sa chyba 2 wersje tego tv bardziej wypasna z roznego rodzaju wyjsciami i wejsciami component sluchwkowe itp itd a druga wersja moja...=golas

okazuje sie ze nie ma nawet jak podlaczyc sluchawek :/ i to moje pytanie i prosba o pomoc czy jest jakis sposob by podlaczyc sluchawki?

tv ma x2 HDMI raz Euro i usb...aha i jest jeszcze cos wygladajace na optyczne wyjscie ...ale w instrukcji napisali iz jest to tzw podlaczenie serwisowe i malo tego dodali iz nie jest to optyczne wyjscie :D

Witaj. Spróbuję zasugerować Tobie rozwiązanie Twojego problemu. Na początek. Ty masz TV SAMSUNG UE32EH4003, a wersja SAMSUNG UE32EH4000 jest tą bardziej wypasioną w stosunku do Twojej. Jednak problem dotyczy Twojego TV, dlatego już piszę Tobie co można zrobić. Jak wcześniej wspomniał grubs, jako źródło sygnału audio możesz wykorzystać wyjście dźwięku z dekodera UPC. Do tego potrzebujesz przewodu tego typu( dlatego z 6 końcówkami, gdyż nie zawsze ten z dwiema końcówkami ma właściwie podłączone we wtyku euro, a przy sześciu, te dwa potrzebne Tobie są na pewno ):

SAMSUNG UE32EH4003 - SAMSUNG UE32EH4003 czy da sie podlączyć sluchawki (brak wyj

dalej

Te dwa przewody łączysz do wzmacniacza słuchawkowego IN ( np takiego - AVTMOD07 Wzmacniacz słuchawkowy- dostępny na znanym portalu poniżej 100 zł )

Dalej z drugiej strony wspomnianego wzmacniacza

podłączasz słuchawki OUT i masz to, czego oczekujesz.

Podejrzewam, że siła sygnału audio po podłączeniu bezpośrednio do gniazda euro w dekoderze, będzie zdecydowanie za słaba, aby dobrze słuchać dźwięku w słuchawkach i nie jestem pewien, czy nie jest to sygnał stały ( brak regulacji siły głosu ). Jako, że podajesz tylko, informacje, że masz dekoder UPC, to może zamiast wyjścia EURO w nim jest wyjście audio poprzez dwa gniazda typu chinch, to wtedy do wzmacniacza można podać sygnał tego typu przewodem.

Twoje wersje rozwiązania połączeń, wymagają jako źródła sygnału wykorzystanie gniazda HDMI, które Ty masz w dekoderze jedno i nim podajesz sygnał do TV, więc co zrozumiałe nie możesz już tego wykorzystać. To tyle z mojej strony w tym temacie. Pozdrawiam.

0
  • #7 06 Sty 2014 13:45
    Harute
    Poziom 6  

tak naprawde to puszczenie przeez dekoder niewiele mi da gdyz jest on w uzyciu dosyc rzadko...na codzien jest puszczony analogowy sygnal...
    tak juz jest rodzice tak sobie to ogladaja :D
    nie wiem oszczedzanie energii czy inny...kij nie pytajcie ale tak jest...
    z dekodera kozystaja jak jest jakis mecz siatkowki na kanale ktorego nie ma w wersji analogowej ...itp

czyli rozumiem ze bez dekodera nie dam rady a te urzedzenia ktorych przyklady dałem w powyzszych linkach tez nic mi nie dadzą?

Dodano po 6 [minuty]:

co do tv to mnie troszke oszukano w sklepie internetowym gdzie na fotkach i w opisie byl tv o ktorym pisales a dostalem co dostalem

tv byl potrzebny rodzicom ... byl okres swiat... i nie mialem juz checi klocic sie wysylac z powrtotem i czekac miesiac az mi pieniadze oddadza i bede mogl kupic cos innego

wiec niestety mam co mam

0
  • #8 06 Sty 2014 15:29
    leszekpo59
    Poziom 26  

Harute napisał:
    tak naprawde to puszczenie przeez dekoder niewiele mi da gdyz jest on w uzyciu dosyc rzadko...na codzien jest puszczony analogowy sygnal...
    tak juz jest rodzice tak sobie to ogladaja

Witaj. Skoro najczęściej odbierany jest sygnał analogowy z kablówki, to proszę wykorzystać gniazdo EURO w TV i z niego pobrać źródło sygnału do dalszego podłączenia.

Harute napisał:
    a te urzedzenia ktorych przyklady dałem w powyzszych linkach tez nic mi nie dadzą?

Druga sprawa o której piszesz. Urządzenia te wymagają sygnału cyfrowego, który podaje tylko dekoder UPC poprzez wyjście HDMI. A jak wspominasz, jest on używany sporadycznie, dlatego sygnał audio z TV trzeba wydobyć. Pozdrawiam.

0
  • #9 07 Sty 2014 19:12
    Harute
    Poziom 6  

rozumiem ze pobrać sygnał z euro za pomocą tego podłaczenia ktore zaproponowal pan powyżej ?

Dodano po 7 [minuty]:

a swoja droga to jest na prawde bieda ze w 21 wieku do tv nie mozna podlaczyc sluchawek :D
    i to nie tylko ja tak jestem wyhuśtany :D

wujek (bogaty bardzo zreszta czlowiek ) kupil tez swoim rodzicom tv za 3 tys i okazalo sie ze tam tez nie ma... nie pamietam jaki model mowil mi...

po prostu brak slow...:D widocznie jest to bardzo droga technologia :D kosmiczna by zaopatrzyc tv w gniazdo sluchwkowe :D

0
  • #10 07 Sty 2014 20:22
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Jak wcześniej napisałem, przewód EURO podpinasz do TV a te końcówki typu chincz do wzmacniacza pod wejście IN. W gniazdo OUT wspomnianego wzmacniacza podłączasz słuchawki i masz dźwięk, którego poszukiwałeś. Odnośnie drogiego TV Twojego wuja, to myślę, że tam gniazdo zostało zastąpione możliwością wykorzystania łączności poprzez Bluetooth. TV ma wbudowany Bluetooth i do tego dokupuje się słuchawki, które też to mają i na zasadzie łączności bezprzewodowej, odbiera się dźwięk z TV. Ale, to tak na marginesie. Pozdrawiam.

0
  • #11 07 Sty 2014 20:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mały OT.

Harute napisał:
    widocznie jest to bardzo droga technologia kosmiczna by zaopatrzyc tv w gniazdo sluchwkowe

Tu nie chodzi o "drogą technologię" gniazda słuchawkowego, tylko archaiczność takiego rozwiązania technicznego do łączenia sprzętów, urządzeń,
    toż w cywilizowanym kraju ("polska" najwyraźniej nim nie jest), amplituner KD to standard w każdym domu, i nikt się nad tym nie zastanawia, "jak do ...... mam to wszystko podłączyć?"
    Słuchawki, lub inny sprzęt podłączasz właśnie do amplitunera KD.
    Niestety, producent nie produkuje sprzętu TYLKO i WYŁĄCZNIE na polski rynek......, więc takim krajem jak PL i potrzebami Polaków się nikt nie przejmuje....

0
  • #12 07 Sty 2014 20:48
    Harute
    Poziom 6  

ok dziekuje wszystkim :) za odpowiedzi i podpowiedzi:)
    pozdrawiam

Dodano po 23 [sekundy]:

nieldugo napisze jak to wyszlo :P

0
  • #13 18 Sty 2014 09:30
    Harute
    Poziom 6  

działa
    kosztowało to wszystko trochę ale działa

dziękuję i pozdrawiam

0