Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik nadprądowy + topik - Błędna instalacja w domu ?

actin 04 Sty 2014 14:08 7398 47
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    actin
    Poziom 33  
    Bronku czyli według Ciebie jeśli w tablicę bym włożył topik 25A te B16 by wykonywały swoją pracę w postaci odcinania prądu w garażu bez potrzeby biegania do domu i wymiany topika?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    Tylko aby ten "większy" prąd zwarciowy spowodował zadziałanie ogranicznika musi przepłynąć przewodami o odpowiednim przekroju.
    A my nie wiemy ani jakie są przekroje, ani jakie zabezpieczenie poprzedza ogranicznik.
    actin
    Poziom 33  
    Przepraszam że ponowię pytanie nawiązując do ostatniej wypowiedzi stronę wcześniej:
    Bronku czyli według Ciebie jeśli w tablicę bym włożył topik 25A te B16 by wykonywały swoją pracę w postaci odcinania prądu w garażu bez potrzeby biegania do domu i wymiany topika?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    actin
    Poziom 33  
    Rozumiem. Już po sprawie. Wpadł kierownik, pomierzył coś, posprawdzał i mówi że będzie we wtorek z rana żeby poprawić jak powinno być. Dzięki za odpowiedzi, dużo się dowiedziałem.
    Myślę że można zamknąć, a temat ma dużą wartość dydaktyczną.
    slawekx
    Poziom 28  
    Podaj rozwiązanie jakie zastosuje kierownik.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    TWK
    Specjalista elektryk
    Bronek22 napisał:
    Kup ogranicznik mocy ETI-POLAM 16A(w miejsce topika) i będziesz miał selektywność zwarciową.

1. A czy jakieś inne zabezpieczenie zadziała w czasie zwarcia? Ktoś to policzył?
    2. Czy w obwodzie bezpiecznika jest tylko garaż? Bo jak jest coś jeszcze, to likwiduje się tym krokiem ochronę pporaż. innych obwodów.
    actin
    Poziom 33  
    Ja już dałem sobie spokój, wiem że zostanie dołożone zabezpieczanie przeciw porażeniowe. Nie mam takiej wiedzy jak Wy, aby dyskutować ;] Elektryk ma być we wtorek i zrobić tak, by było bezpiecznie i zgodnie ze wszystkim.
    Akrzy74
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Panowie, litości! Wytłumaczcie mi, skąd w instalacji "domowej" z odbiornikami typu: wiertarka, szlifierka, mały kompresor - biorą się "zwarcia"?
    Usuwać należy przede wszystkim przyczyny a nie skutki, więc? :|

O selektywności, można podyskutować z kimś, kto rozumie charakterystyki pasmowe, a nie z miłośnikiem wiedzy ogólnej, któremu "wybijają" bezpieczniki bo albo eksploatuje niesprawną instalację albo samodzielnie- bez dostatecznej wiedzy grzebie przy urządzeniach elektroenergetycznych. To jest dział "Początkujący". :|
    actin
    Poziom 33  
    Dlatego też prosiłem o zakończenie tematu. Mnie interesowała tylko kwestia wybijania bezpiecznika. Chciałem się dowiedzieć czy jest dobrze - bez wchodzenia w charakterystyki budowy sieci, zasad działania wyłączników i innych urządzeń o których zgoła nie mam pojęcia.
    Myślę że można zamknąć.
    Maszyny mam wszystkie sprawne i sam nic nie grzebię bo się nie znam. Tyle w temacie.
    Akrzy74
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Więc nie będzie tłumaczenia, co nie zmienia faktu, że kwestia o której pisałem jest dość istotna.
    actin napisał:
    Chciałem się dowiedzieć czy jest dobrze

Jest źle- elektryk- a może jego pomocnik , po nauki u podstaw. Po skończonej pracy niech wystawi protokół pomiarów oraz oświadczenie, ze instalacja jest zgodna z ...

Zamykam.