Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny głośnikowe do 600zł

bramka969 04 Sty 2014 12:01 2271 13
  • #1 04 Sty 2014 12:01
    bramka969
    Poziom 8  

Witam, posiadam wzmacniacz Pioneer a676. Będę słuchał muzyki klubowej ( electro house , dance , techno ), więc zależy mi na dobrym basie. Pomieszczenie jest duże, nie mam możliwości ile m2. Coś takiego jak średniej wielkości klasa w szkole. Kwota na kolumny to max 600zł. Kupuję je z allegro, więc proszę o linki.
    Liczę na waszą pomoc ; )

0 13
  • #2 04 Sty 2014 15:44
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

bramka969 napisał:
    Pomieszczenie jest duże, nie mam możliwości ile m2. Coś takiego jak średniej wielkości klasa w szkole.
    Zmierz krokami. Jeden spory krok w przybliżeniu 1m.
    Może Arcus TM68? http://allegro.pl/arcus-tm-68-i3840381282.html

0
  • #3 04 Sty 2014 16:19
    TrojanX
    Poziom 14  

Słyszałem New Mildton 200 z tym wzmacniaczem i było grubo, ale do nich może być on trochę za słaby. Bardziej by pasował a7xx

0
  • #5 04 Sty 2014 16:24
    TrojanX
    Poziom 14  

Zależy jakie kolega ma pomieszczenie. JBL ponoć dobrze współpracuje z Harmanem Kardonem bo to jedna i ta sama firma.

0
  • #7 04 Sty 2014 22:15
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

zorro21 napisał:

Ja proponuje takie kolumny
    My tu Arcusy, JBLe a Ty ze starym Tonsilem wyskakujesz. W dodatku niezbyt dobrym. GDWK 9/80 w porównaniu z VIFA D25TG wypada baaaardzo słabiutko.

0
  • #8 04 Sty 2014 22:56
    zorro21
    Poziom 14  

Użytkownik bramka969 będzie słuchał cytuje "Będę słuchał muzyki klubowej ( electro house , dance , techno ) " przy takiej muzyce GDWK spełnia oczekiwania tym bardziej ze użytkownik średnio zna się na barwie głosu a konstrukcje które mu proponuje na pewno nie zawiodą go pod względem basu jak i wysokich tonów ;) Przy takim rodzaju muzyki ma być wyczuwalny bas i od samego basu ma być gęsia skórka... bo tego chce bramka969

0
  • #9 04 Sty 2014 23:35
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

To może w takim razie niech kupi sobie subwoofer i gra na nim pełnym pasmem. Kolega uważa że reszta pasma jest nieważna?
    Ja uważam że w muzyce elektronicznej góra pasma jest równie ważna co dół.
    https://www.youtube.com/watch?v=x8dqzTl0vUI
    Jeśli Kolega twierdzi że tutaj ważny jest tylko bas, to chyba mamy bardzo różną percepcję dźwięku.

zorro21 napisał:
    przy takiej muzyce GDWK spełnia oczekiwania
    Może Twoje tak. Wybacz proponujesz swój towar, w dodatku o kilka klas gorszy niż ten który został do tej pory zaproponowany. Prawdę powiedziawszy, to w życiu bym nie dał za te ZgC 850zł, bo są warte góra 300zł.
    zorro21 napisał:
    użytkownik średnio zna się na barwie
    Czy to znaczy że mam nie szanować jego słuchu? To że posiadam (w zasadzie posiadałem) słuch absolutny to mam twierdzić że każdy kto nie rozpozna za pierwszym razem dźwięku G nie może słuchać dobrego brzmienia?
    Jeżeli można mieć w tym budżecie dobre zestawy to czemu kupować gorsze?

0
  • #11 07 Sty 2014 22:20
    piotreknt
    Poziom 9  

Wielkość pomieszczenia to podstawa jak masz spore pomieszczenie to dobrym basem ciężko będzie go zapełnić jeszcze w niskim budżecie proponuje szukać czegoś z dużymi niskotonowymi w obudowie zamknięte wtedy bas będzie szybki i mięsisty bo taki jest potrzebny do takiej muzyki za ta kaskę to chyba nic firmowego nie kupisz a polski stary sprzęt nie będzie na początek zły mimo że nie gra czysto ale gra głośno a tego kolega na pewno szuka też miałem taki okres ma być czuć w klacie że są głośniki teraz szukam czegoś takiego ale w pozycji pod high end ( : bo lubię też inne gatunki muzyczne
    pozdrawiam z gór ( :

0
  • #12 10 Sty 2014 14:56
    bramka969
    Poziom 8  

zmierzone, około 26m2

0
  • #13 22 Sty 2014 12:12
    bramka969
    Poziom 8  

Proszę o propozycje poparte linkiem z allegro ;)

0