Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel tel/rj11 - długość kabla telefonicznego do routera

Nero1993 04 Sty 2014 16:15 14148 51
 • #31
  Heinzek
  Specjalista Sieci, Internet
  Najlepiej zrobisz jak załatwisz sobie jakiegoś instalatora. Ważne jest dobre połączenie inaczej internet może zacząć działać tragicznie albo wcale.
  Musisz mieć sprzęt do zarobienia końcówek RJ11, i w zależności czy spliter będzie czy nie to ( bo nic nie poiszesz czy telefon jest czy go nie ma) złączenie kabla końcówkami ( np. scotchlok uy2)
 • Sklep HeluKabel
 • #32
  Nero1993
  Poziom 10  
  Już dopisuje jak to wygląda. Ciocia ma w domu telefon z którego oczywiście korzysta. Gdy jeszcze mieszkałem w domu u cioci, to do gniazdka telefonicznego była taka kostka, która miala dwa wejścia. Do jednego był wpięty telefon przez mikrofiltr, do drugiego wejścia był właśnie kabel z routera zakończony rj11. Teraz dokładnie tak samo bym chciał mieć to podłączone, tyle że po prostu kabel gniazdko-router będzie utp no i z domu na dom.
 • #33
  KaW
  Poziom 34  
  Uważam ,że wybór kabla typu teleinformatycznego jest niewłaściwy.
  Kabelek żelowany telefoniczny -z linka nośną - ma powłokę z polietylenu czarnego ,ale powinien mieć jeszcze "zapore " przeciwwilgociową .
  To litera Z .Po nacięciu powloki kabla -pokonuje się warstewkę polietylenu,
  pod nią powinna być /zgrzana szczelnie/ folia aluminiowa .Ona tworzy zapore przeciwwilgociową -poprzeczna . Litera W -to zapora przeciwwilgociowa wzdlużna -czyli żel wypełniający ośrodek kabla. Wosk syntetyczny -rozpuszczalny w benzynie.
  Instalując taki kabel mocuje się solidne wsporniki do podwieszenia kabelka.W kablu podwieszonym stosuje się ustalony zwis - nie napina się kabla i na końcach pozostawia się zapas.
  Trwałość takiego kabelka -ok.30lat .
  Skrętka zwykła -telefoniczna -czy też inna -
  "nabiera " wilgoci i miedź ulega korozji - "robi" się coraz cieńsza -wreszcie jest przerwa -i -robota od nowa ...
 • #34
  Nero1993
  Poziom 10  
  Czyli jaki kabel konkretnie proponujesz?
 • #35
  Slawas
  Poziom 15  
  jimasek napisał:
  z linką nośną to XZTKMXPWn


  Podpinasz w puszce dwie żyły do zacisków jakie istnieją, bo myślę że reszta par jest pusta, w domu te same dwa końce do gniazdka telefonicznego pod wewnętrzne/środkowe styki, w gniazdo router i działa. Nie potrzebujesz zaciskarki ani niczego innego. Śrubokręt i drabina.
 • Sklep HeluKabel
 • #36
  KaW
  Poziom 34  
  Aluminium -które otacza pary telefoniczne -stanowi ekran elektrostatyczny .
  Trzeba też sobie zdać sprawę z poprawnego wykonania zakończenia linek nośnych. Na to specjalnej uwagi nie zwracałem ale odgromnik przepięciowy należałoby zrobić na tej lince .Polega to na tym ,że końców linki nie zakopuje do ziemi
  ale naprzeciwko jej końców- lokuje się koniec jakiegoś przewodnika/uziemionego/ -w takiej odległości ,aby w czasie burzy zaindukowany w lince nośnej ładunek -wyładował się przez taki "iskiernik" .Inaczej mówiąc nie powinien taki impuls prądowy "wchodzić' do domu. Na 1mm odległości wypadnie chyba 1kV napięcia- w normalnych warunkach pogodowych..
  To wszystko trzeba mieć na uwadze.
 • #37
  Nero1993
  Poziom 10  
  Slawas napisał:

  Podpinasz w puszce dwie żyły do zacisków jakie istnieją, bo myślę że reszta par jest pusta, w domu te same dwa końce do gniazdka telefonicznego pod wewnętrzne/środkowe styki, w gniazdo router i działa. Nie potrzebujesz zaciskarki ani niczego innego. Śrubokręt i drabina.


  Czyli jeszcze bym musiał kupić gniazdko.
  Czyli podpinam dwie żyły do zacisków w puszce, i później te same kolory w gniazdku.
  Tylko pytanie gdzie tu podpiąć te żyły?

  kabel tel/rj11 - długość kabla telefonicznego do routera
 • Pomocny post
  #38
  Slawas
  Poziom 15  
  Wystarczy pojedyncze gniazdo, i pod kolory czerwony i zielony. Zazwyczaj te kolory są na środkowej parze styków.
  A jeśli bez gniazdka to zaciskarka i zacisnąć kabel na środkowych stykach wtyczki, oczywiście żyły te co w puszce. I zalecam najpierw zacisnąć, a później podłączać w puszce drugi koniec :)
  Również sugestie kolegi KaW są jak najbardziej słuszne. Wtedy będzie to full professional :))
 • #39
  KaW
  Poziom 34  
  Kable telekomunikacyjne-czyli do transmisji cyfrowej i analogowej, posiadają pary przewodów .To nie sa przewody "parowane"- tylko skręcane w parę.
  Wiązki par -w określonym porządku -stanowią ośrodek kabla.
  Skrętka to odcinek kilka centymetrów w telekomunikacji/w fazie "kręcenia" złącza/ , i "skrętka" to potoczna nazwa kabla transmisji danych cyfrowych u "komputerowców".
  Para w kablu telekomunikacyjnym pozwala na transmisje cyfrowa o przepływności
  2,048 Mb -odc.kabla ok. 1,7km .Stąd 50-70mb nie stanowi problemu dla transmisji cyfrowej dowolna parą .Przewody pobrane z różnych par nie mają
  własności transmisyjnych i się nie nadają .Połączenie równoległe par , również nie polepsza wyników transmisji cyfrowej. Wykonanie połaczenia par musi być zwięzłe i starannie wykonane- ścisłe.W opisanym przypadku gniazdo służy do obsługi sygnałów fonicznych -pasmo akustyczne .Ułożenie przewodów jest rozwlekłe -taki stan niewiele wnosi strat do transmisji głosu. Dla transmisji cyfrowej trzeba starać się
  wykonać połaczenie przewodów prawidłowo -jest ich tylko dwa -możliwie w linii prostej, tak aby złącze nie naruszało symetrii pary jaką się przedłuża .Pomocne będą rurki termokurczliwe i lutowanie .Dużo tej pracy nie jest .Im staranniej się wykona samo połączenie wzdłużne, tym mniejsza stopa błędów transmisji i wyzsza jakość transmisji.

  Ośrodki kabli telekom. magistralnych -o dużych długościach odcinków -łączone
  były łacznikami AMP .Takie mini korytka w izolacji plastykowej -podłużne .Monter układał w każdym korytku przewody jednej pary -dociskal ruchem dżwigni te złączki ...i połaczenie pary było gotowe .Zaizolowane .Narzędzia firmy AMP.
  Zachowanie dobrych parametrów par kabla pozwalało później na ich cyfrowe wykorzystanie.
 • #40
  Nero1993
  Poziom 10  
  Witam po kilkudniowej przerwie,

  Zamówiłem już usługe VDSL, technik będzie we wtorek wszystko instalował. Wymieni mi też gniazdko na odpowiednie. Teraz jeszcze pytanie, czy przy VDSL 40 mb, będzie mi działać to na tej skrętce ? Chodzi o kabel gniazdko=router. W robocie widziałem kabel do modemu comtrend na DSL kabel telefoniczny ma zakute trzy żyły więc teraz nie wiem jak zakuć swój kabel.. czy użyć tylko dwóch żył niebieską i białą czy jednak więcej? Końcówka rj11.
 • Pomocny post
  #41
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet
  Żyły/przewody musza być z jednej pary, czyli dwa druty skręcone razem.
 • #42
  Nero1993
  Poziom 10  
  Tak, to wiem że muszą być z jednej pary. Czyli tak jak mówiłem wezme niebieski i biały. Tylko pytanie czy to napewno do vdsl kabel router-gniazdko jest na jednej parze kabli?
 • Pomocny post
  #43
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet
  Na jednej na 100%.
 • #44
  Nero1993
  Poziom 10  
  Ok super :)
  Mam nadzieje że będąc jakieś 300 m od centrali. (sprawdzane w orangeowskim checku) i przy 70 m kabla utp będzie ok. No i mam nadzieje że ten router sagem nie bedzie mi świrować.
 • #45
  Nero1993
  Poziom 10  
  Witam, po krótkiej przerwie.
  Wczoraj był technik, zainstalował nowe gniazdko. Podłączył mój router sagem synchro na jakieś 22-23 mb. Nie ma źle i tak mi to wystarczy. Podłaczył DGT synchro na jakieś 25-26 mb.

  Problem jednak pojawił się gdy przeniosłem router do swojego domu, w ogóle nie łapie synchro, nawet nie próbuje. Teraz nie wiem czy problem jest w źle zakutych końcówkach, chociaż w to wątpie bo podłaczyłem telefon stacjonarny i sygnał był czysty, bez trzasków.

  Może będzie problem że za dlugi kabel, mam go 70 m, dzisiaj planuje go skrócić o jakieś 10-15m, mam nadzieje że pomoże. Ewentualnie, macie jakieś pomysły jak to inaczej podłączyć? Myślałem że może postawić router u babci, pociągnąć z routera do siebie już skrętką na rj45 i w domu postawić tylko switch aby podzielił mi sygnał na 2 kompy po lanie.
 • #46
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet
  Na pewno nie długość kabla.

  70M kabla, to para jest skręcona ? czy płaski kabel telefoniczny, para nie skręcona, taki kabel nadaje się tylko na parę metrów przedłużki od gniazdka do aparatu.
 • #47
  Nero1993
  Poziom 10  
  Kabel UTP skrętka, znajomy elektryk zakuwał mi ten kabel. Zakuł na końcówkach rj15 bo takie miał pod ręką, nie wiem czy to ma znaczenie ale zakuł 4 pary, na środku końcówki jest para biała-niebieska, po drugiej stronie tak samo.
 • #48
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet
  Zwerifikuj to. Szczególnie że para skręcona jest na pinach 4,5
 • #49
  Nero1993
  Poziom 10  
  Czyli problem może być w tym że mam 4 pary zakute a nie jedną?
 • #50
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet
  Nie, ale że masz środkowe (4,5) nie z jednej pary.

  Dodano po 53 [sekundy]:

  Rozkręć gniazdka i sprawdź po których idzie sygnal, może nie 4,5 a 3,6 ?
 • #51
  Nero1993
  Poziom 10  
  Znaczy się tak, jak podpinam na kablu który jest dołączony do zestawu z routerem. Jest to taki zwykły, płaski kabel. Są tam żyły czerwona i zielona, sygnał idzie na środkowych pinach i modem bez problemu łapie synchro.
 • #52
  Nero1993
  Poziom 10  
  Witam Panów.

  Po kilku walkach udało się uruchomić w końcu internet.

  Rozwiązanie jakie zostało wykorzystane to :

  Postawienie routera w domu babci, tam podłączenie go pod gniazdko. Z routera kabel ethernetowy utp pociągniety do mnie do domu, wpuszczony do switcha aby dzielić sygnał na kilka komputerów.

  Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc. Mam nadzieje że nie będzie problemów już z neo.