Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg.

04 Jan 2014 15:26 2754 4
  • Level 14  
    Modem Huawei E372 wyłamane gniazdo anteny zewnętrznej.
    Jak do tego problemu podejść i od której strony?
    Gniazdo jest wyjątkowo kiepskiej jakości, jakieś bibułkowej grubości blaszki, gumka która zatykała to gniazdo naciskała na wtyczkę i powodowała odkształcenie się konstrukcji gniazda, parodia normalna.
    Poniżej parę fotek dla zilustrowania:
    Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg. Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg. Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg. Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg. Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg. Huawei E372 - Wyłamane gniazdo anteny zewn. + ogólnie słaby zasięg.
    Pierwsze zagadnienie dotyczy naprawy połączenia anteny z modemem, czy ktoś trenował już coś takiego w praktyce? Gniazdo oryginalne niestety nie wchodzi w rachubę bo znowu się rozwali i to bardzo szybko. Potrzebny jest pomysł czym to oryginalne złącze zastąpić, nawet gdyby z modemu miał wystawać kawałek kabelka z gniazdem od czegoś, kabelek do obudowy miały by mocować opaski kablowe lub skręcony kombinerkami drut od migomatu czy opaska zaciskowa od chłodnicy ciągnika Zetor, stara naturalnie i zardzewiała, bo nowa ładniejsza nie będzie. Do anteny dorobi się odpowiadający wtyk lub gniazdo. Całość ma być mocna i pozwalająca na wielokrotne rozłączanie.
    Dlaczego taka kombinacja?
    Otóż w miejscu zamieszkania są problemy z zasięgiem przez grube mury z bazaltu bogatego w składniki ferromagnetyczne, antena musi być na zewnątrz, a modem w środku, modem zabieram czasami do pracy lub na ryby, na grzyby nie zabieram.
    Wobec powyższego częste rozłączanie i łączenie anteny z modemem.
    Połowicznie ratuje sytuację ruter WI-Fi na oknie: modem wtedy łapie sygnał przez okno a ruter rozgłasza po pokoju :) To działa tylko przy dobrej pogodzie, tzn. przy dobrej propagacji bo i w lecie przy dobrej pogodzie potrafi sygnał zanikać. Dlatego antena musi być.
    Odpada też:
    - zakup 20 metrowego kabla USB i wyekspediowanie modemu z anteną czy bez na strych (przy złej propagacji bez anteny i na strychu internet nie działa).
    - zakup wzmacniacza GSM bo to podobno nielegalne urządzenia są, poza tym jak to wszystko montować...
    Zastanawia mnie jeszcze ten gwint widoczny po odkręceniu anteny od jej podstawki w kontekście tego zgrubienia na samej antenie. czyżby to zgrubienie to był tylko taki chwyt marketingowy?
    Jak rozwiązać to zagadnienie?
    Co i do jakiej firmy wysłać?
    Do kogo zadzwonić (może być i sam Kapitan Żbik, o ile jeszcze żyje)?
    Ewentualnie rozwiązanie "z innej całkiem beczki".
  • TermopastyTermopasty
  • Level 21  
    Wyrwane gniazdo anteny zewnętrznej modemu spowodowało przerwę w połączeniu modemu z anteną wewnętrzną, dlatego słaby sygnał.Musisz niestety rozebrać modem,dojść do płyty głównej,znaleźć miejsce styków oderwanego złącza, sprawdzić co się oderwało (ścieżki,pola lutownicze) i albo połączyć je cyną,drucikiem ale wówczas nie będziesz miał (mógł korzystać) z anteny zewnętrznej albo przylutować kawałek kabla antenowego do tych "wyrwanych" punktów lutowniczych i ten kawałek kabla wyciągnąć poza obudowę przez otwór po gniazdku antenowym (może też da się ponownie przylutować gniazdo antenowe a całość wzmocnić epidianem?), zaopatrzyć wyciągnięty kawałek w gniazdo antenowe a do posiadanej anteny zaprawić nowy wtyk pasujący do tego z modemu. Trochę dłubaniny,sprawne oko i ręce i powinno działać. Na elektrodzie widziałem kiedyś podobny temat,były zdjecia,rysunki wiec poszukaj,chyba też dotyczyły jakiegoś modemu Huawei
  • TermopastyTermopasty
  • Level 14  
    A figę:) bliżej miasta modem śmiga!
    Uszkodzone jest tylko gniazdo, jego elementy.
    Na wiosce też śmiga jak jest propagacja, ale tylko na dworze, na strychu i przy oknie. Jak jest dobra mgła albo pada, to nic nie pomaga.
    Zastąpić się oryginalnego złącza nie da czymś innym bo miejsca mało.
    Dlatego pomysł z mocniejszym złączem dyndającym na kabelku.
    Przydałby się jakiś opis czy schemat oryginalnego złącza, czy zewnętrzna antena szeregowo czy równolegle do wewnętrznej anteny idzie... tak mi się zdaje przynajmniej.
    Właśnie mi zaświtało, czy by nie użyć złącza z karty wi-fi i nakręcanej wtyczki od antenki z kabelkiem.
    Albo antenowej koncentrycznej, albo BNC...
    Tyle, że zamiast patencić może kupię coś gotowego?
    Tylko co?
  • Level 21  
    Widzę, że ty wiesz lepiej i stąd to "A figę! bliżej miasta modem śmiga!"
    Wobec tego radź sobie sam.
  • Level 14  
    Gniazdo padło po pół roku ostrożnego używania.
    Właściwie to powinno być "połamane gniazdo", ale jakoś nieszczególnie to brzmi, poza tym takie wyrażenie trudniej odnaleźć wyszukiwaniem, "wyłamane" jest bardziej, hm, standardowe.
    Relacja gniazdo-płytka nie uległa zmianie.
    I tylko to się zmieniło, że nie można anteny podłączyć.
    Tak samo łapał sygnał przed zakupem anteny, czyli prawie rok.
    W praktyce po wjechaniu na górkę, za kolejowym wiaduktem kończyły się problemy jakiekolwiek.
    Wniosek: działanie modemu po zniszczeniu gniazda nie uległo zmianie.
    Dorzucę jeszcze foto po rozkręceniu obudowy. Na razie nie mogę jej otworzyć bo trzymają 2 z 3 śrubek uszkodzone grzebaniem nieoryginalnym narzędziem, gniazda torx są tutaj bardzo płytkie.
    "A figę" było dlatego, że naprawdę delikatnie się obchodzono z tym sprzętem, bo było widać od razu co to za badziew i mimo to padło gniazdo. Budynek jest bardzo stary i ma BARDZO grube mury z bazaltu, na który wykrywacze metalu reagują bardzo żywiołowo.
    Zamieniłem wykrzyknik na uśmieszek za "figą" po to je wymyślono, słowo pisane a mówione to inna bajka, trudniej przekazywać emocje. Użycie smartfona tylko pogłębia to zagadnienie, przynajmniej u mnie.
    Szczerze powiem to do pisania tego tematu to zbierałem się z tydzień, bo skoro czytanie Elektrody nic nie dało, to... albo wszystkie inne gniazda są mocne jak do czołgu, albo wszyscy mają zasięg jak trzeba:)
    Tak czy tak szlak jeszcze nie przetarty.