Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC 7440N - Brother MFC 7440N brudzi po zmianie tonera - pytanie?

wood 04 Sty 2014 16:02 3513 5
  • #1 04 Sty 2014 16:02
    wood
    Poziom 13  

Witam!

Mam od nowości urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-7440N z kasetą tonerową typu TN-2110 . Skończył mi się oryginalny pierwszy startowy toner i kupiłem tzw. regenerowany zamiennik na znanym portalu aukcyjnym. Miał mieć toner wysokiej jakości tymczasem.... Na oryginale od nowości drukarka drukowała super. Jak włożyłem ten zamiennik zaczęły się problemy w zasadzie od pierwszej kartki. Tekst na kartce drukuje ok ale na tle kartki zostawia delikatne szarości - efekt jakby kartka zamiast biała była poszarzała, czasem też niektóre litery są nieco wybrakowane tzn. wyblakłe takie jakby toneru było podawane za mało.

Co radzicie drodzy forumowicze??? Jaki najlepiej zamiennik do tej drukarki zastosować może ktoś z Was zna konkretny produkt?? Może też musi być oryginał?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy ten sprzęt w ogóle akceptuje jakiekolwiek zamienniki???

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Piotrek

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2014 17:02
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Ta drukarka łyka zamienniki bez większych problemów, ale może trafiłeś po prostu felerny, lub naprawdę kiepskiej jakości.
    Ja ostatnie parę tonerów wkładałem bodajże TF0 czy jakoś tak (takie zielone pudło) oraz Quantec i jest ok, żadnych problemów.

0
  • #3 04 Sty 2014 18:20
    wood
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź . Przeglądałem teraz te tonery i TF0 kosztuje 72zł z przesyłką Quantec - takie niebieskie pudełko podobnie. Dodam że ja mój toner kupiłem nie w pudełku a w czarnej folii i za 33zł z przesyłką i efekt takiego szarzenia jest. Mam też w domu drukarkę wielofunkcyjną Samsung SCX-4300 i do niej ostatnio zasypałem z butelki toner za 12zł z przesyłką:) niby firmy LG i drukuje wyśmienicie - ma mały przebieg , ale i tak większy od Brothera z tematu. Nie wiem czy te Brothery są tak wrazliwe czy nieszczęśliwy toner kupiłem????

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sty 2014 20:27
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Moim zdaniem te Brothery nie są wybredne, podejrzewam że trafiłeś na zamiennik zasypany naprawdę kiepskim tonerem albo jakiś przechodzony, zakładając że problem nie leży w samej drukarce i nie stało się coś podczas zmiany toneru. Dla pewności możesz spróbować potrząsnąć trochę starym i zobaczyć jak na nim pójdzie wydruk, czy też będzie brudzić.

Te zamienniki jak poszukasz na pewno kupisz dużo taniej. Lepiej kup w jakimś większym sklepie lub od "sklepu" na allegro, w ten sposób trudniej kupić bubla bo przynajmniej w jakimś stopniu starają się o bardziej sprawdzony towar.

Jaki w ogóle przebieg ma bęben ? W tym modelu przewidziany jest chyba na 10 albo 12k stron (nie pamiętam dokładnie), czasami jednak zanim jeszcze drukarka zacznie przypominać że bęben się kończy, pogarsza się jakość czerni, widać to szczególnie na większych czarnych obszarach.

0
  • #5 04 Sty 2014 21:46
    wood
    Poziom 13  

Przebieg ma malutki. Mam ją od nowości i zużyła tylko oryginalny toner startowy. Ten jest dopiero pierwszym jaki wymieniłem. Zobię tak jak mówisz. Wrzucę stary ten startowy , potrząsnę i coś tam pewnie ruszy i puszcze z 5 kartek i zobaczę czy nie ma brudzenia. Jak nie będzie sprawa oczywista . Kupię ten zamiennik w zielonym pudełku a ten zamiennik co mi brudzi rozkręcę a toner zużyję w Samsungu jak się w nim skończy;)

Jutro zrobię test i napiszę co i jak.

0
  • #6 08 Sty 2014 10:32
    wood
    Poziom 13  

Witam!

Zrobiłem test i od razu na starym tonerze wydruki brzytwa. Idealna czerń papier bielutki. Pomyślałem - wloże jeszcze raz ten zamiennik i od razu poszarzanie lekkie a do tego niektóre literki wyblakłe ( toner źle nałożony ). Zdecydowałem się kupić zamiennik firmy JetWorld - polska firma z Łodzi - zobaczymy jak bedzie działał . Dodam tylko że kosztował 70zł z przesyłką a nie jak tamten poprzedni 33zł zresztą regenerowany a ten jest nowy pakowany w pudełko. Jak zamontuję do drukarki to dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Piotr

0