Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens FD8804 SF25M853EU/09 - Zapala się lampka "kranik"

mamu 04 Jan 2014 16:52 5670 6
 • #1
  mamu
  Level 11  
  Witam
  W trakcie zmywania zapala sie lampka "kranik" - po odchyleniu do tyłu na chwile wraca do pracy ale za chwilę ponownie się zapala. Odkręciłem boczną obudowę i niby wszystko OK. Da się to naprawić domowym sposobem czy trzeba wołać serwis ? A jeżeli serwis to może ktoś jest w stanie pomóc z Wrocławia.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  ojcio
  Level 18  
  Kolego sprawdzałeś sitko przewodu zasilającego zmywarkę w wodę?
 • #3
  mamu
  Level 11  
  Sprawdzałem kilka dni temu ... jednak w między czasie coś sie ruszyło ... właczyłem program szybki , wsypałem torebke kwasku cytrynowego i kilka razy przechylałem(po zapaleniu się kranika) aż dokończył program ... w końcy na gorąco bo parowało !!!. Zadowolony włączyłem prgram Eko(wsypując drugą torbke kwasku ;-) i wszystko działało do momentu chyba 16 minuty ...kiedy wskoczyła ponownie na 110 minut ?!!!
  No cóż zrobiłem reset i ponownie po kilku przechylaniach dokończyłem program szybki ( 32 minuty). Nie wiem co robić ! Przeczyszcze jeszcze raz to sitko ... chyba ze jest cos więcej w tym plastiku przy podłączeniu ?
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  mamu wrote:
  wsypując drugą torbke kwasku

  Daj już spokój z tym kwaskiem, bo to nic nie pomoże - problem tkwi gdzie indziej. Nie będę się rozpisywał, bo na temat "świeci kranik", napisano na forum wystarczająco dużo - szukaj też w Bosch.
 • #5
  mamu
  Level 11  
  z innych tematów zrozumiałem, że rozebrano te rurki plastikowe i przeczyszczono ... rzecz w tym że boje się te plastiki rozbierać bo mogę nie poskładać i nie wiem czy to do końca jest rozwiązanie...chyba że znajdę jakąś instrukcje ? sitko sprawdzone ... sitko przepłukane (choc powiem że dużo czarnego osadu było przy przepłukiwaniu rury ... a trójnik jest jakiś metr od poboru wody ? po wpisaniu w wyszukiwarke elektrody "świeci kranik" brak wyników ;-)
 • Helpful post
  #6
  nares
  Home appliances specialist
  mamu wrote:
  rzecz w tym że boje się te plastiki rozbierać bo mogę nie poskładać i nie wiem czy to do końca jest rozwiązanie

  Wniosek jest prosty - zaproś serwis. Owszem, można byłoby pisać elaboraty na temat "zrób to, zrób tamto", ale Twoja wiedza w temacie, jest zbyt mała i może doprowadzić do dodatkowych uszkodzeń zmywarki. Wbrew pozorom i powszechnej propagandzie, serwisy nie są tak bardzo niemoralnie drogie ;)
 • #7
  movzx
  Level 39  
  Przyklaskując powyższemu, zamykam.