Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens FD8804 SF25M853EU/09 - Zapala się lampka "kranik"

mamu 04 Sty 2014 16:52 3288 6
  • #1 04 Sty 2014 16:52
    mamu
    Poziom 11  

Witam
    W trakcie zmywania zapala sie lampka "kranik" - po odchyleniu do tyłu na chwile wraca do pracy ale za chwilę ponownie się zapala. Odkręciłem boczną obudowę i niby wszystko OK. Da się to naprawić domowym sposobem czy trzeba wołać serwis ? A jeżeli serwis to może ktoś jest w stanie pomóc z Wrocławia.

0 6
  • #2 04 Sty 2014 19:55
    ojcio
    Poziom 17  

Kolego sprawdzałeś sitko przewodu zasilającego zmywarkę w wodę?

0
  • #3 04 Sty 2014 20:56
    mamu
    Poziom 11  

Sprawdzałem kilka dni temu ... jednak w między czasie coś sie ruszyło ... właczyłem program szybki , wsypałem torebke kwasku cytrynowego i kilka razy przechylałem(po zapaleniu się kranika) aż dokończył program ... w końcy na gorąco bo parowało !!!. Zadowolony włączyłem prgram Eko(wsypując drugą torbke kwasku ;-) i wszystko działało do momentu chyba 16 minuty ...kiedy wskoczyła ponownie na 110 minut ?!!!
    No cóż zrobiłem reset i ponownie po kilku przechylaniach dokończyłem program szybki ( 32 minuty). Nie wiem co robić ! Przeczyszcze jeszcze raz to sitko ... chyba ze jest cos więcej w tym plastiku przy podłączeniu ?

0
  • #4 04 Sty 2014 21:28
    nares
    Specjalista AGD

mamu napisał:
    wsypując drugą torbke kwasku

Daj już spokój z tym kwaskiem, bo to nic nie pomoże - problem tkwi gdzie indziej. Nie będę się rozpisywał, bo na temat "świeci kranik", napisano na forum wystarczająco dużo - szukaj też w Bosch.

0
  • #5 04 Sty 2014 22:04
    mamu
    Poziom 11  

z innych tematów zrozumiałem, że rozebrano te rurki plastikowe i przeczyszczono ... rzecz w tym że boje się te plastiki rozbierać bo mogę nie poskładać i nie wiem czy to do końca jest rozwiązanie...chyba że znajdę jakąś instrukcje ? sitko sprawdzone ... sitko przepłukane (choc powiem że dużo czarnego osadu było przy przepłukiwaniu rury ... a trójnik jest jakiś metr od poboru wody ? po wpisaniu w wyszukiwarke elektrody "świeci kranik" brak wyników ;-)

0
  • Pomocny post
    #6 04 Sty 2014 22:42
    nares
    Specjalista AGD

mamu napisał:
    rzecz w tym że boje się te plastiki rozbierać bo mogę nie poskładać i nie wiem czy to do końca jest rozwiązanie

Wniosek jest prosty - zaproś serwis. Owszem, można byłoby pisać elaboraty na temat "zrób to, zrób tamto", ale Twoja wiedza w temacie, jest zbyt mała i może doprowadzić do dodatkowych uszkodzeń zmywarki. Wbrew pozorom i powszechnej propagandzie, serwisy nie są tak bardzo niemoralnie drogie ;)

0
  • #7 04 Sty 2014 23:25
    movzx
    Poziom 39  

Przyklaskując powyższemu, zamykam.

0