Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W ps2 obraz mruga po dłuższym czasie grania

luzikluz 04 Jan 2014 17:22 1782 21
    luzikluz
    Level 9  
    A więc tak z moim ps2 mruga obraz jak konsola jest zimna to działa normalnie. Jakiś czas nie grałem na ps2 a teraz jak włączyłem to po kilku minutach mruga. I mam takie pytanie czy top błąd konsoli czy telewizora bo telewizor mam strasznie stary proszę o szybka pomoc.
    maystero
    Level 24  
    Uszkodzony BGA w konsoli. Dla pewności sprawdź na innym TV!
    luzikluz
    Level 9  
    A czy wymiana tego jest droga ?
    maystero
    Level 24  
    luzikluz wrote:
    A czy wymiana tego jest droga ?

Cena zależy od serwisu (200-300zł). Wg mnie wystarczył by rebaling. Ale to trzeba empirycznie sprawdzić na "stole"
    luzikluz
    Level 9  
    Rebaling czyli i jak to zrobić?
    JohnyB1986
    Level 19  
    Jeżeli to faktycznie wina konsoli, to nie zawracałbym sobie głowy naprawami płyt. Kupiłbym sprawną konsolę z uszkodzonym laserem i przełożył swój (zwróć uwagę na rożne typy laserów). Naprawa płyt w ps2 jest nieopłacalna. Co do uszkodzenia jeżeli miganie objawia się jako zakłócenia obrazu to żadne bga to raczej uszkodzenie elektrolitów w torze video. Sprawdź jeszcze czy to samo jest na kablu component i composite.
    luzikluz
    Level 9  
    A czy bez tych kabli da się to jakoś inaczej sprawdzić?
    Jest też taki szczegół że na dvd odtwarza bez żadnych mrugnięć
    czarny244
    Level 27  
    JohnyB1986 dobrze mówi kondensatory mogą wymagać wymiany bo już konsola może mieć swoje lata i kondensatory tracą swoją pojemność oraz wymaga gruntownego przeczyszczenia. maystero piszemy tu o ps2 a nie ps3 a to kolosalna różnica taką ps2 kupisz za ok 100zł sprawną wiec o czym my tu rozmawiamy.

Dodano po 9 [minuty]:

Na początek trzeba wyeliminować usterkę po stronie av tv czy konsoli a wiec wymiana kabla następnie sprawdzenie na innym Tv i na końcu zabieramy się za hw konsoli i szukamy zaistniałej usterki.
    luzikluz
    Level 9  
    A czy jak by kabel był zepsuty to to chwili grania czyli jak konsola jest cieplejsza to zaczynało by mrugać a co do sprawdzania to sprawdzałem już na 3 telewizorach.

Ale chodzi mi o to żeby jakoś ją podreperować żeby działała bo mam kupca który chce kupić ją za 200zł i mi strasznie zależy żeby to jakoś podreperować proszę o to abyście napisali czy jakoś to można podreperować.
    czarny244
    Level 27  
    Skoro na innym Tv to samo to problem z konsolą czy posiadasz podstawową wiedzę na temat elektroniki pomiary , lutowanie ?
    luzikluz
    Level 9  
    No z elektroniki wiem tylko troszeczkę a możecie napisać co trzeba zrobić.i jak byście mogli dodać jakieś zdjęcia dodatkowo byłbym bardzo wdzięczny.

Ps. Moja konsola to PS2 Slim i nie wiem czy to wam coś da ale na dole konsoli pisze 90004

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

[quote="czarny244"]JohnyB1986 dobrze mówi kondensatory mogą wymagać wymiany bo już konsola może mieć swoje lata
    Ale konsola ma lekko ponad 2 lata.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

A to jak jest problem z konsolą to czemu dvd działa normalnie
    maystero
    Level 24  
    Kondensatory można łatwo sprawdzić... wystarczy ocenić czy nie są spuchnięte. W 90% jeśli są wizualnie dobre, to można przyjąć, że są sprawne. Dla pewności możesz pomierzyć napięcia: 3,3V 2,5V itp.

Jak dla mnie nadal sądzę że uszkodzony jest BGA.
    luzikluz
    Level 9  
    Kondensatory czyli możecie dodać jakieś zdjęcia jak wygląda dobry a jak spalony
    I czy jak będą zepsute to co trzeba zrobić
    maystero
    Level 24  
    luzikluz wrote:
    Kondensatory czyli możecie dodać jakieś zdjęcia jak wygląda dobry a jak spalony
    I czy jak będą zepsute to co trzeba zrobić

Oj kolego... twoja wiedze jest bardziej niż skromna a bierzesz się za takie rzeczy jak konsola. Coś mi się zdaje że szybciej to ją profesjonalnie zepsujesz niż amatorsko naprawisz. Ale żeby nie było, proszę:
    Uszkodzony:

sprawny
    luzikluz
    Level 9  
    Nie to kondensatory są dobre to co innego może być?

Dodano po 49 [minuty]:

A mam takie pytanie czy może to być wina zrysanej płyty?
    I drugie co się stanie jak tego nie naprawie czy da się grać?
    czarny244
    Level 27  
    Proponuje oddać do serwisu bo dalsza rozmowa nie ma sensu brak podstawowej wiedzy.
    luzikluz
    Level 9  
    a takie ostatnie pytanie czy jak nie naprawie to stanie się coś poważniejszego?
    czy tylko będzie mrugać?
    maystero
    Level 24  
    luzikluz wrote:
    a takie ostatnie pytanie czy jak nie naprawie to stanie się coś poważniejszego?
    czy tylko będzie mrugać?

tak, od tego mrugania możesz dostać ataku epilepsji :D
    luzikluz
    Level 9  
    I nic więcej się nie stanie
    luzikluz
    Level 9  
    takie już na serio ostatnie pytanie czy mogła to być wina płyty bo włożyłem z inną grą i mruga strasznie mało a ta stara płyta była strasznie zrysana proszę o ostatnią odpowiedź i zamykam temat.
    Mirek Z.
    Moderator
    Zaniżanie poziomu forum, brak użycia wyszukiwarki, zamykam.