Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczący lub piszczący dźwięk co kilka minut

sebastian333 04 Jan 2014 17:33 2460 17
Tespol
 • #1
  sebastian333
  Level 8  
  Mam problem z dźwiękiem - trzeszczy, piszczy. Czasem strasznie nie do wytrzymania czasem lekko, a czasem jest ok ale tylko przez kilka minut. Problem z dźwiękiem pojawia sie wszędzie gdzie możecie sobie wyobrazić muzyka, filmy, gry itd. Komputer jest podpięty do telewizora kablem hdmi (wyjście od karty graficznej).
  Sprzęt i system:
  -Windows 7 64 bit
  -i5 intel 3470
  -Asus Radeon HD 7790
  -crucial 4 gb -ram
  -zasilacz power 500 W sprawdzony - nie ma przebić napięcia ok
  -Dysk twardy 80 gb samsung (modelu nie pamiętam)

  Problem moim zdaniem nie leży w sprzęcie bo wszystko jest nowe (2tyg), tylko coś innego, ustawienia ? sterowniki ? Problem pojawił się już na samym początku. Trzeszczenie piszczenie pojawia sie po minucie lub kilku . Nie jest to wina kabla hdmi testowałem 3 różne. Jedyne co jest stare to dysk twardy ale nie wiem czy mógłby wywoływać piszczenie/trzeszczenie dźwięku. Zainstalowane sterowniki mam te co dostałem na płytach razem z kompem jeżeli chodzi o dźwięk są aktualne bo sprawdzałem.
 • Tespol
 • #2
  Ogr-odnik
  Level 22  
  Może jednak zasilacz?
  Reinstalka sterowników + aktualizacja sterowników k. graficznej.
 • Tespol
 • #3
  sebastian333
  Level 8  
  Sformatuje dysk i zainstaluje od Nowa wszystko teraz mi się przypomina że jak instalowalem system wyskoczył Blue screen po czym zresetowalo kompa, to było przy instalacji sterowników o właśnie chyba karty graficznej. Dam znać jak skończę i powiem czy to coś dało.
 • #4
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Dysk też może piszczeć i trzeszczeć, ale jedynie jeśli coś z nim nie tak, możesz wstawić SMART.
 • #5
  sebastian333
  Level 8  
  Nie, nie dźwięk wydobywa się z głośników tv, jednak dysk jest dosc Stary 2006 r. i myślałem że to może on powoduje te dźwięki a nie generuje je bezpośrednio. Mimo wszystko warto sprawdzić ten dysk zakład health z hd tune wystarczy?
 • #6
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Tak, screen z HD Tune zakładka Health powinien wystarczyć by ocenić stan dysku. Jeżeli dźwięk pochodzi z głośników może być wynikiem złego połączenia przewodem lub może połączenie PC do gniazdka bez uziemienia, choć wtedy raczej byłoby to takie buczenie.
 • Helpful post
  #8
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Przy okazji dysk jest uszkodzony i nadaje się do wymiany, ma także niestabilny sektor i w zależności od tego gdzie się on znajduje objawy mogą być różne, od braku objawów po częste blue screeny i niemożliwość włączenia PC.
 • #9
  sebastian333
  Level 8  
  wydaje mi sie po prostu, że dysk pozjadał część plików od sterowników po reinstalce systemu wszystko jest ok niby ok nie ma zgrzytów, świstów i tego typu rzeczy. Jeszcze takie pytanie oddałem stary dysk od laptopa na gwarancje i za kilka dni przyjdzie prawdopodobnie nowy. I tutaj rodzi się pytanie gdybym wgrał na niego winde i podłączył dysk do peceta czy praca na tym komputerze będzie do zniesienia ?
 • Helpful post
  #10
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Po pierwsze dysk przed instalacją musiałby być w tym PC, system zainstalowany na laptopie nie będzie działał na PC innym i odwrotnie. Kolejnym faktem jest to że będziesz musiał stabilnie w PC zamontować dysk 2,5, ponieważ w stacjonarnym PC masz dyski 3,5 cala. A tak poza tym wszystko powinno być ok.
 • #11
  Robert B
  Level 43  
  sebastian333 wrote:
  zasilacz power 500 W sprawdzony - nie ma przebić napięcia ok

  Przebić? Wiesz o czym mówisz?
  Czy w czasie zakłóceń świeci lub miga dioda aktywności dysku?
  Zasilacz może generować harmoniczne, szpilki i inny elektryczny "śmietnik" i właśnie jednym z objawów są zakłócenia dźwięku. Nie zmierzysz takich zakłóceń miernikiem, tylko na oscyloskopie.
  Podaj jego markę i model:
  www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294468.html
 • #12
  sebastian333
  Level 8  
  zasilacza? tak zrozumiałem. to będzie Power lc500h-12 ja nie sprawdzałem tego zasilacza nie mam sprzętu do tego, w serwisie mitak powiedzieli że ponoć wszystko sprawdzili i jest ok, napisałem to co mi powiedzieli. Póki co po formacie głos nie wariuje.
 • Helpful post
  #13
  Robert B
  Level 43  
  sebastian333 wrote:
  Power lc500h-12

  Tak myślałem, że jakiś szrot z czarnej listy:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  Do zamiany na prawdziwy Zasilacz.
 • #14
  sebastian333
  Level 8  
  Jaki zasilacz pan by proponował do tego zestawu co mam?
 • Helpful post
  #15
  swiercm
  Moderator on vacation ...
  Corsair CX500 lub XFX Core 450W. Te z nowych będą na prawdę ok.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Ale wg mnie przyczyna nie do końca może tkwić w zasilaczu, bo choć ten, nie jest jakiś z górnej półki, nie jest też pseudo-zasilaczem.
  Lista na Elektrodzie powinna być zaaktualizowana, co prędko nie nastąpi.

  Bardziej obstawiałbym brak porządnego CLR_CMOS lub różnice w potencjale zasilania pomiędzy PC a TV oraz długość przewodu HDMI i jego jakość. Może brak porządnego ekranowania? HDMI markowy?
 • #16
  sebastian333
  Level 8  
  co to jest CLR_CMOS ? Wydaje mi się jednak ze to problem z dyskiem albo że sterownikami jak mówiłem zrobiłem format i nie ma problemu z dźwiękiem a oglądam już drugi film w sumie korzystam z kompa prawie dwie godziny a wcześniej problem pojawiał się po Max 4min.
 • Helpful post
  #17
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  sebastian333 wrote:
  co to jest CLR_CMOS ?

  Reset CMOS, resetowanie ustawień BIOSu, wykonujesz poprzez zworkę lub wyjęcie baterii np na 5-10 minut z płyty głównej przy odłączonym zasilaniu.
 • #18
  sebastian333
  Level 8  
  z dźwiękiem w porządku więc problem został rozwiązany to wina dysku twardego, jego przeładowanie danymi doprowadzalo to słabej wydajności oraz znikania niektórych plików między innymi od sterowników. Dzięki za zainteresowanie i pomoc.