Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe samsung HT F- 4550 sam się wyłącza

betkowski 04 Sty 2014 18:01 3285 4
  • #1 04 Sty 2014 18:01
    betkowski
    Poziom 2  

Witam.
    Dwa dni temu kupiłem kino domowe samsung ht f 4550 w media Markt ,podłączyłem go do TV przez łącze hdmi i optyczny kabel audio .
    Do TV podłączony jest również przez hdmi cyfrowy dekoder "N" . Problem pojawia się gdy oglądam TV. Dźwięk z TV puszczam na wszystkie głośniki kina domowego, (funkcja tv sound on) i wtedy po około 1 godz kino się wyłącza, nie pojawia się żaden komunikat, nic się w nim nie grzeje . Ponad to gdy tv i kino połączę zwykłym kablem czincz i odpalę w trybie AUX to nic się nie dzieje, kino chodzi bez problemu ....
    Zastanawiam się czy jest to może wina tego iż jeden z głośników tylnych surroud miał za krotki kabel i go przedłużyłem ?

Proszę o pomoc :)

0 4
  • #2 05 Sty 2014 09:00
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Nie wiem czym spowodowane jest to wyłączanie, ale na pewno nie jest powodem przedłużony kabel.

0
  • #3 05 Sty 2014 12:05
    Artur k.
    Admin grupy audio

A nie masz włączonych jakichś funkcji typu timer czy coś? Poszukaj dobrze w ustawieniach, może gdzieś masz aktywne wyłączanie urządzenia po określonym czasie, albo jakimś określonym sygnałem.

Przenoszę do działu użytkowego, jako że nie wygląda to na usterkę, poza tym sprzęt jest nowy, na gwarancji więc ew. samodzielnej naprawy elektroniki nie polecamy.

0
  • #4 05 Sty 2014 12:22
    betkowski
    Poziom 2  

Witam już wiem co było przyczyna . A wiec ustawienia łącza optycznego było ustawione na PCM i nie kodowało dźwięku . Dzięki za zainteresowanie . Pozdrawiam :)

1
  • #5 05 Sty 2014 15:30
    anmedia
    Poziom 39  

betkowski napisał:
    Witam już wiem co było przyczyna . A wiec ustawienia łącza optycznego było ustawione na PCM i nie kodowało dźwięku

Ufff, na 100% zmiana formatu dzwieku byla przyczyna ze kino sie wylaczalo!

1