Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y580 - Nie uruchamia się istalacja systemu z dyskietki z Windowsem 7

04 Sty 2014 18:03 1296 4
  • Poziom 2  
    Witam. Nie wiem czy dobry folder, jeśli nie to z góry przepraszam, ale problem mam dosyć pilny.

Mianowicie: Kilka miesięcy temu kupiłem nowego laptopa właśnie lenovo y580 i dzisiaj właśnie chciałem sobie zrobić formata, ale zauważyłem, że nie wyświetla mi się informacja o odpaleniu instalacji systemu z poziomu płytki i teraz totalnie nei wiem co z tym zrobić. No, a potrzebuje sformatować laptopa do zera.
    Zaznaczam, że nieświadomie zmieniłem wielkość partycji i teraz przywracanie systemu za pomocą recovery nie działa. HELP

Jeżeli jakieś informacje bd potrzebne dodatkowo to wszystko podam
  • Poziom 17  
    A zrobiłem sobie kopie na CD/DVD, zanim zrobiłeś ten format, przy użyciu programu systemowego Recovery?
  • Poziom 2  
    Właśnie nie i tu jest problem : ( Nie miałem wtedy pojęcia nic na ten temat i dlatego popełniłem ten błąd.

Zapomniałem dodać, że kupiłem laptopa bez systemu i sam wszystko od podstaw instalowałem.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    KONRI94 napisał:
    Zapomniałem dodać, że kupiłem laptopa bez systemu i sam wszystko od podstaw instalowałem.

Wtedy się udało, a teraz ta sama metoda nie zdaje egzaminu?
    F12 nie wyświetla boot menu?
    Czy masz w biosie "secure boot"?
  • Poziom 2  
    F12 otwiera mi tylko Boot Menu, w którym nic nie mogę zmienić.

W biosie nie mam czegoś takiego jak "secure boot"

Mała poprawka: Udało mi się odblokować Boot Menu i uruchomiłem formatowanie. Oby teraz wszystko dobrze poszło i nie występowały problem.

Dzięki za pomoc :P