Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa na studia - dużo pdf

Bartek.k.k 04 Jan 2014 18:09 6165 50
    Bartek.k.k
    Level 21  
    Witam, muszę rodzinie pomóc wybrać drukarkę na studia. Będzie drukowane dużo pdf'ów. Nie wiem, która dokładnie wybrać. U siebie mam hp 4050, 2200, 4000 ale niestety trochę długo mielą pdf'y. Potrzebuje czegoś szybszego. Interesuje mnie najlepiej używki, z tanią eksploatacją jak w drukarkach wyżej. Miło było, żeby posiadała wejście na karte ethernet. Pozdrawiam.
    Slawas
    Level 15  
    Poczytaj o HP P1606dn.
    Wbudowana karta sieciowa, druk dwustronny w standardzie, sterowniki wbudowane w drukarkę (nie potrzeba płyty) co w studenckich warunkach nie do przecenienia. Kumpel przychodzi, podpina się do sieci, wpisuje IP drukarki i ładuje sterowniki :) Druk dość szybki, drukowałem sporo pdf-ów i nie było problemów. Cena może rewelacyjna nie jest, ale toner zamiennik jest w miarę tani i warto rozważyć ten model moim zdaniem.
    Bartek.k.k
    Level 21  
    P1606dn niestety trochę za droga. Co sądzicie o P3005n?
    Imprimarex
    Level 24  
    Zaproponuje laserówkę Samsung ML2165W z wifi i wiecznym chipem.

Jestem przekonany że drukarka ta spełni w 100% Twoje oczekiwania.
    Bartek.k.k
    Level 21  
    Nie mam przekonania do tych nowych wynalazków, ale jeśli się opłaca to czemu nie. Jak wygląda tam sprawa z częściami zamiennymi w razie awarii?
    Slawas
    Level 15  
    Imprimarex wrote:
    Zaproponuje laserówkę Samsung ML2165W z wifi i wiecznym chipem.

Jestem przekonany że drukarka ta spełni w 100% Twoje oczekiwania.

Tak się składa że mam i P 1606dn i ML 2165W - to całkiem różne klasy sprzętu - zając do żółwia że tak powiem. Ale fakt, jest tanio. Nic poza tym.
    hilakku
    Level 9  
    A moze w takim razie Lexmark t650dn na allegro mozna znalezc uzywane (ale z bardzo mala iloscia stron wydrukowanych) w cenie do 500zl. Jednak wydruk 43 stron na minute robi wrazenie i swietna jakosc.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Widzę, że sporo kolegów poleca HP... Dołączając się do tematu proszę o informacje jak ma się Brother DCP-7057E do konkurencyjnych drukarek z tego segmentu cenowego?

Również potrzebuję sprzęt na studia, jednak w moich dokumentach PDF będzie trochę zdjęć i obrazków, które chciałbym mieć dobrej jakości w czerni i bieli.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Wymagania:

1. Niskie koszty eksploatacji i łatwo dostępne części zamienne [bębny, rolki itp.]
    2. Czasami mam potrzebę drukowania na papierze o wysokiej gramaturze - ok 250g/m^2 a nie każda drukarka to uwzględnia w specyfikacji
    3. Bardzo dobra jakość wydruków, ponieważ czasami drukuję grafiki/zdjęcia
    4. Koniecznie laserowa, z drukarki korzystam sporadycznie, lecz w dużych ilościach.
    5. Chciałbym nową, nie mam przekonania do używek oraz nie chcę zaczynać od poszukiwania chipów czy bębna.

Gdyby udało się znaleźć w cenie do 600zł drukarkę spełniającą powyższe wymagania a dodatkowo kolorową byłoby naprawdę super. Kolor jest mi potrzebny tylko wtedy, gdy drukarka będzie w stanie bardzo ładnie wydrukować np okładkę do opakowania na płyty.

Jeśli ma drukować przeciętnie w kolorze, to wolę lepszą jakość druku B&W, skaner/ksero lub po prostu niższą cenę.

Zapomniałem dodać... wystarczy mi tylko podłączenie przez USB i dupleks ręczny.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Dziękuję za odpowiedź!

Bardzo spodobała mi się drukarka HP CP1025. Tonery są tanie i stosunkowo wydajne. Zastanawia mnie jedynie jakość wydruków - czy można tu mówić o wydruku fotografii na papierze satynowym powiedzmy 160-200g/m2?

Zastanawia mnie jeszcze XEROX 6010N - dziewczyna ma laserówkę tej firmy i tonery wychodzą naprawdę tanio.

Ciekawy jest jeszcze HP M1132 no i ten Brother DCP-7057E. W HP chyba nie trzeba wymieniać bębna - prawda?

Samsung kolorowy ma strasznie drogie tonery - odpada na starcie.

/ Jestem amatorem fotografii, dobrze by było, gdyby drukarka poza dokumentami pozwalała mi również na wydruki okładek na opakowania DVD dla klientów oraz zwykłych fotografii do dyplomu - te drukuje się na papierze kredowym lub satynowym o wysokiej gramaturze. Z racji, że wydruki takie wykonuję sporadycznie, wolę uniknąć kupowania "atramentówki".

Wydruk taki każdorazowo kosztuje mnie 0,50-2zł od arkusza, nie są to duże pieniądze, ale jednak.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    A co z XEROX 6010N i Brother DCP-7057E?

Ma Kolega jakieś doświadczenie z tymi modelami/markami? W XEROXie bęben również jest w Tonerach - prawda?
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Tyle udało mi się wyszperać samemu. Zastanawiam się jak wygląda kwestia awaryjności, dostępności części zamiennych w nieautoryzowanych serwisach [np gumowe rolki prowadzące papier] i ostatecznie - jakości wydruku.

Nie wiem czy warto dopłacać 200zł do urządzenia i drugie tyle do tonerów w przypadku kolorowego rozwiązania.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    To może inaczej. Postawmy 4 urządzenia: HP CP1025, XEROX 6000N [od 6010 różni się m. in. procesorem i pamięcią], HP M1132 i Brother DCP-7057E.

Które urządzenie da mi lepszej jakości wydruk czarno-biały? Powiedzmy, że chciałbym wydrukować zdjęcie portretowe do dyplomu [dłuższy bok 6,5cm] na papierze satynowym o gramaturze 220g.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Ok, myślę, że mój temat jest rozwiązany.

Jeszcze tylko pytanie, czy ktoś z Was ma dostęp do tabeli testowej z poniższego linka i mógłby się nią podzielić? Wersja na stronie jest trochę za mała do odczytania.

Link

Dodam jeszcze, że drukarka HP CP1025 ma bęben o oznaczeniu "CE314A 126A". Do drukarki Xeroxa nie mogę znaleźć żadnej informacji o bębnie. Czyżby ta drukarka zwyczajnie kończyła swoją żywotność po określonym przebiegu?
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Spróbuję przed zakupem skontaktować się z jakąś "obsługą klienta", może będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

HP obsługuje grubszy papier ale ma trudniejsze w wymianie tonery, których cena jest bardzo zbliżona do tych xeroxa lub są droższe a są mniejsze [oryg. i zam.].

Ponadto Xerox ma znacznie więcej pamięci - co może się przydać przy dużych plikach tiff/pdf.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Jasne, odezwę się... prawdopodobnie dopiero we wtorek uda mi się coś dowiedzieć. W międzyczasie obsypałem sklepy i sprzedawców mailami, może oni coś wiedzą.

Szukam też na forach informacji o awaryjności, znalazłem jeden wpis, gdzie użytkownik Xeroxa po wymianie czarnego tonera na zamiennik wydrukował czarną stronę, by sprawdzić równomierność pokrywania i jego oczom ukazała się prawie idealnie czarna strona ale z Kropkami koloru białego. Żadnych pasów tam nie dostrzegłem. Ciekawe czy to wina trefnego tonera czy bębna, który wysiadł jak domniemam po 1 tonerze [oryginalnym].

Do HP zapasowy bęben kosztuje tyle, co nowa drukarka a zamiennik można znaleźć od 150zł. Zawsze jakieś zabezpieczenie.

Dodano po 5 [godziny] 53 [minuty]:

Szukałem trochę o żywotności Xeroxa Phaser 6000 [oraz bliźniaczego 6010].

Wpadłem na filmy na YT, gdzie bardzo fajnie pokazano całą drukarkę oraz bardzo dobrej jakości wydruki, które można z niej uzyskać.

Oraz znalazłem instrukcję serwisową [po angielsku], gdzie w specyfikacji drukarki jak byk "Printer Live" wynosi:
    - 5 years from the start of use,
    - or 30 kPV or more in A4 SEF,
    - or total number of platen scan and ADF scan reaches 40k or more.

Bez trudności znalazłem też hasło:
    - "If the problem persists, the printer is at the end of life and should be replaced."

Brak mi sił i słów na ten "kartel żarówkowy" [niewiedzących odsyłam do materiałów na YT].

:arrow: Teraz pytanie do Was - czy można jakimś prostym sposobem wyzerować chip w drukarce, który jest odpowiedzialny za naliczanie przebiegu?
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Ten xerox miał same zalety gdyby nie ten papier i "krótki okres przydatności".

W instrukcji serwisowej HP nie mogę znaleźć takiego zapisu... albo go nie umieścili albo dorabiają na wymianie bębna. Choć przyznali, że chipy w bębnach i tonerach zbierają informacje o ilości wydruków.

printer1 wrote:
    Polecam Kyocera 3900dn

Bardzo fajny model, oszczędny i z dobrą rozdzielczością [1200x1200 - jak w xeroxie]. Szkoda, że na rynku są same używki. Poszukam informacji czy również ma jakiś chip, który odlicza mu czas.

Rezygnując już z koloru kusi mnie ten Brother DCP-7057E - Wczoraj szukałem szerszych informacji na temat "długości jego życia" ale nic nie udało mi się znaleźć. Kusi mnie, bo jest nowy, ma ładny wygląd i wygodne ksero.
    User removed account
    Level 1  
    DntSLn
    Level 22  
    Brother DCP-7057E

Machine life: 50,000 pages (A4 / LTR) or 5 years under normal use at
    normal temperature and humidity.

Nie zdziwię się, jeśli HP będzie miało podobny zapis.