Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa c - easytronic ? zawiesza się między 1 i 2 biegiem

snajper82 04 Sty 2014 18:52 2853 5
  • #1 04 Sty 2014 18:52
    snajper82
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z oplem corsa c z 2004r sinik 1.4 , skrzynia Easytronic. Problem objawia się w następujący sposób. Pomiędzy pierwszym ,a drugim biegiem ( I TYLKO W PRZY TEJ ZMIANIE) przez około 2 3 sekundy nie działa gaz. Pedał gazu nie reaguje w żaden sposób samochód toczy się na biegu jałowym. Mimo wciśnięcia gazu obroty nie zwiększają się i nic się nie dzieje. Zupełnie jak na wyłączonym silniku. Po 2,3 sekundach włącza się drugi bieg i dalej wszystko jest ok. Skrzynia zmienia normalnie dalsze biegi. Czasem problem ten występuje co drugie ruszanie ze świateł , a czasem co 10. Z obserwacji nie ma na to wpływu wilgoć , ani temperatura silnika. podpięcie pod komputer nie pokazuje żadnego błędu. Zmiana trybu pracy skrzyni na manualny nic nie zmienia. Usłyszałem od mechaników już różne wersje (przepływomierz, sprzęgło, sterownik skrzyni). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub poleci jakiegoś mechanika w okolicach Warszawy.

P.S. Kiedyś miałem problem ze słynnym f na wyświetlaczu. Sprawnie i tanio naprawę wykonał mechanik spod Garwolina niestety nie mogę znaleźć do niego kontaktu. Może ktoś ma namiar. Specjalizuje się w tych skrzyniach

0 5
  • #2 04 Sty 2014 19:35
    Piasek80
    Poziom 29  

Sterownik skrzyni biegów i serwomechanizm zmiany biegów do wymiany na nowe - a to bardzo kosztowna zabawa.
    Najtaniej - wywal to i załóż klasyczne pedały i wajchę od manuala.

0
  • #3 04 Sty 2014 21:39
    snajper82
    Poziom 2  

Piasek80 napisał:
    Sterownik skrzyni biegów i serwomechanizm zmiany biegów do wymiany na nowe - a to bardzo kosztowna zabawa.

ale czy przy awarii sterownika komputer nie powinien pokazać błędu?

0
  • #4 05 Sty 2014 10:58
    Piasek80
    Poziom 29  

Dobry komp - powinien. Pod warunkiem ze zrobisz diagnostykę modułu sterującego skrzynią.

0
  • #5 10 Maj 2014 16:04
    Kyle_PL
    Poziom 10  

Piasek80 napisał:
    Sterownik skrzyni biegów i serwomechanizm zmiany biegów do wymiany na nowe
    Dla czego wymiana a nie naprawa? Dla czego do wymiany serwomechanizm i sterownik? ... oba naraz zepsute? Dziwne - zawsze się to psuje parami? Naprawiałeś już tego typu skrzynie?

Piasek80 napisał:

Jak mu się zepsuje rozrusznik, to doradzisz mu instalację korbki? Inna sprawa, że zamiana na manual pewnie wyjdzie go drożej niż naprawa (widziałem cennik jednej z firm), o utracie wygody nie wspominając.

0
  • #6 19 Maj 2014 22:58
    awtoy
    Poziom 2  

snajper82 Zobacz to:
    eltronic24
    rapidauto

też mam podobnie - głupieje przy zmianie z 1 na 2, namyśla się, szarpie, cuda już robiłem - i nic!

ps. easytronic Elbląg nie polecam

0