Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabe baterie? Czy coś z aparatem

kucharek 27 Mar 2005 19:19 2690 4
  • #1 27 Mar 2005 19:19
    kucharek
    Poziom 10  

Witam!
    Kupiłem niedawno aparat cyfrowy i już po pierwszym uruchomieniu zdziwiło mnie to, że aparat działał tylko 5 minut chociaż włożyłem do niego maksymalnie naładowane baterie. Testowałem ten problem na innych bateriach i dzieje się to samo. Na aparacie wskazuje, że baterie są nienaładowane a gdy włoże je do aparatu kolegi działają bez zarzutu jakieś pół godziny. Niewiem czy to jest jakaś wada aparatu ( gwarancji raczej nie złoże bo kupiłem go w Niemczech ) czy tak "żre" te baterie i już tak będzie chodził. Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki!!!

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Mar 2005 19:57
    WoŹnY
    Poziom 28  

Przede wszystkim jaki aparat? Jakie akumulatory? Czy zdjęcia robiłeś z fleszem czy bez. Spotkałem się z wieloma aparatami i wszystkie raczej prądo żerne są, Niektóre do tego stopnia, że na zwykłych bateriach z tej niższej półki nawet włączyć się nie chciały, ledwo sygnalizowały wyczerpany zestaw :D

0
  • #3 27 Mar 2005 20:07
    kucharek
    Poziom 10  

Aparat: NYTECH ND-5020 a akumulatory to dwie baterie AA 1.2 V były dołaczone do tego aparatu, ale sprawdzałem też na panasonicach nowych i też tylko 5 minut chodził. Jak go destowałem to używałem specjalnie trybu nocnego w którym lampa błyska trzy razy. Na tym trybie chodził 5 minut. Najdziwniejsze jest to, że aparat pokazuje "low batteries" a jak je przełoże do innego sprzętu to dziła bez problemu.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Mar 2005 23:04
    lechoo
    Poziom 39  

Przecież sam sobie już odpowiedziałeś na własne pytanie - jeśli dwa komplety akumulatorków działają poprawnie z innym aparatem, to Twój aparat jest uszkodzony albo wyjątkowo prądożerny (raczej mało prawdopodobne).

0
  • #5 27 Mar 2005 23:56
    WoŹnY
    Poziom 28  

Jeśli baterie (akumulatorki, chyba że nie) dostarczone przez producenta to raczej powinien pochodzić dłużej. Jednak spotykałem się często z bateriami a jak długo poleżały to do bani. To samo z akumulatorkami najpierw ładowanie formujące a potem mozna przeprowadzać testy.

0