Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercoock PTE 840 - Po spaleniu kostki podłączającej przy silniku.

luc68 04 Sty 2014 20:55 1053 3
  • #1 04 Sty 2014 20:55
    luc68
    Poziom 2  

Pewnego pięknego dnia poszedł dym, spaliła się kostka łącząca wiązkę kabli przy samym silniku.

Doczytalem się w temacie Link co i jak.

Niestety kolory przewodów nie były jeden do jednego więc łączyłem po 1 kablu aby się nie pomylić, i w 99% jestem pewny że się nie pomyliłem.

Pralka po podłączeniu nabiera wody jak należy (lampka pranie świeci stale) ale nie rozpoczyna prania tylko przy pełnym wsadzie wraz z wodą zaczyna wirować po kilku obrotach zatrzymuje się (kontrolka prania zaczyna mrugać), wylewa wodę (chyba nie do końca) żadna kontrolka nie świeci się, po wylaniu wody zapala się kontrolka koniec.

Bardzo podobnie postępuje przy wirowaniu, wylewa wodę kilka obrotów i koniec, po ponownym naciśnięciu start nie wiadomo skąd nadal znajduje i wylewa wodę, efekt podobny kilka obrotów i koniec programu.

Nie mam pewności czy przy spaleniu kostki nie doszło do zwarcia na kablach ale kilka kabli miało przepalone koszulki, na chwilę obecną nie jestem w 100% pewny czy czegoś nie pomyliłem łącząc kabelki. Ktoś coś może na ten temat wie.?

0 3
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2014 21:24
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie uszkodzone tacho i elektronika na skutek zwarcia ząłącza silnika.

0
  • #3 04 Sty 2014 22:23
    luc68
    Poziom 2  

jakie wartosci i jak przemierzyc tacho w tym modelu?

0
  Szukaj w 5mln produktów