Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie ampli tunera do Projektora VGA

r.keson 04 Sty 2014 20:56 2559 10
  • #1 04 Sty 2014 20:56
    r.keson
    Poziom 12  

Witam.

Mam ogromną prośbę aby mógł mi ktoś podpowiedzieć jak podłączyć prawidłowo poniższy zestaw abym mógł oglądać prawidłowo na TV złącze „HDMI” i Projektorze złącze „VGA” bez utraty rozdzielczości w momencie podłączania przewodu HDMI>VGA do ampli tunera i projektora.

Więc po kolei jak wszystko jest spięte i co nie działa prawidłowo.
    1. Posiadam ampli tuner Yamaha Rx-V 771”parametry na str. Producenta” która posiada dwa wyjścia HDMI na TV, Projektor lub inne odbiorniki
    2. Do Yamaha przez złącza HDMI mam podłączony Cyfrowy Polsat, Sony PS3, Laptopa itd.
    3. Wszystkie urządzenia przepuszczają sygnał do TV przez pierwsze wyjście HDMI z ampli tunera do TV i tu wszystko śmiga bez żadnego problemu w rozdzielczości 1080i@50/60Hz i to wszystko odpowiada jak najbardziej natomiast cuda się dzieją jak podpinam Projektor pod drugie wyjście do ampli tunera ale to opiszę niżej.
    4. Projektor który posiadam nie jest może najnowszy ale jak już jest to czemu nie korzystać .
    Model: Sony VPL-CX76 http://www.projectorcentral.com/Sony-VPL-CX76.htm
    Kupiłem na allegro przewód HDMI>VGA który niby miał załatwić całą sprawę  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1525756.html
    Co się okazuje po podłączeniu tego przewodu do projektora a później do ampli tunera jest taki efekt jak by zrobiono reset ustawienia rozdzielczości we wszystkich urządzeniach podpiętych do Yamahy. Co najciekawsze jak odepnę ten przewód rozdzielczości nie wracają do wcześniejszych ustawień i wszystko muszę ustawiać po nowemu w każdym urządzeniu a wiadomo że to jest męczące.
    Moje pytanie jest następujące czy ten przewód to nie jest jakaś lipa jak opisują na necie czy należy zastosować jakiś Konwerter HDMI>VGA z ustawianą rozdzielczością do tego projektora Sony VPL-CX76.
    PS.
    Dodam na koniec że podłączyłem teraz projektor pod wyjście Video w ampli tunerze ale wszystko co mam wpięte po HDMI nie jest wyświetlane na projektorze
    Proszę o podpowiedzi jak tą zagadkę rozwiązać aby wszystko hulało na 99%
    Taki kupiłem przewód i nie działa prawidłowo http://sklep.chip.pl/product/169966/Akcesoria...HDMI_do_sygnalu_analogowego_VGA_Audio_2m.html

Dziękuję

0 10
  • #2 05 Sty 2014 01:24
    anmedia
    Poziom 39  

r.keson napisał:
    Moje pytanie jest następujące czy ten przewód to nie jest jakaś lipa

Nalezy zaczac od tego ze masz duzo szczescia ze jeszcze nie uszkodziles wzmacniacza. Ten kabel jest dobry do podlaczenia szczegolnie starych kart graficznych, ktore posiadaly w jednym gniezdzie DVI wyjscie analogowe i cyfrowe.
    Logika - HDMI wyjscie cyfrowe (wylacznie), VGA - wyjscie wylacznie analogowe.

r.keson napisał:
    Dodam na koniec że podłączyłem teraz projektor pod wyjście Video w ampli tunerze ale wszystko co mam wpięte po HDMI nie jest wyświetlane na projektorze

I prawidlowo. Jak napisalem powyzej, HDMI to tor wylacznie cyfrowy, a projektor moze dzialac wylacznie na torze analogowym.

r.keson napisał:
    Proszę o podpowiedzi jak tą zagadkę rozwiązać aby wszystko hulało na 99%

Aby to moglo zadzialac jak chcesz (cale szczescie ze masz przyzwoity amplituner) to konieczny jest zakup bardzo drogiego konwertera cyfrowo-analogowego z HDMI na VGA (koszt okolo 400zl +/- 100zl) i ten rozwiaze problem podlaczenia amplituner wyjscie HDMI do projektora wejscie VGA.

Konwertery z VGA do HDMI sa o wiele tansze ;)

PS
    Jak widzisz nie da sie oszukac i kupic tanio. I jeszcze jedno kupuj w sklepach w ktorych mozesz zwrocic towar.

0
  • #3 05 Sty 2014 11:57
    r.keson
    Poziom 12  

Twoja opinie jest bardzo pomocna, natomiast mam pytanie czy rozdzielczości na TV i Projektorze nie będą się rozjeżdżały tak jak mam to w tej chwili ?
    Wiadomo jest że już nie podłączam tego przewodu jak zaproponowałeś.

0
  • #4 05 Sty 2014 13:03
    anmedia
    Poziom 39  

r.keson napisał:
    czy rozdzielczości na TV i Projektorze nie będą się rozjeżdżały tak jak mam to w tej chwili ?

Przyzwoity konwerter powinien dopasowac obraz z HD do standardu SD bez znacznej roznicy w jakosci i w proporcjach obrazu 1:1. Trudno odpowiedziec co dla ciebie znaczy "rozjezdza sie obraz" ale domyslam sie ze chodzi o proporcje.
    A w zasadzie w calej tej zabawie chodzi wylacznie o zamiane sygnalow cyfrowych na analogowe a takze o usniecie zabezpieczenia HDCP ktore skutecznie uniemozliwia ogladanie filmow BluRay. A jak kolega widzi na zdjeciu zalaczonym w poprzednim poscie konwerter wspiera wszystkie rozdzielczosci wlacznie z 1080p. A to chyba dobrze poniewaz w specyfikacji projektora pisze:
    Compatibility: HDTV: 1080i, 720p, 575i, 575p

0
  • #6 05 Sty 2014 20:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

r.keson napisał:
    Wynalazłem w necie taki konwerter

To nie jest konwerter, tylko, jak sami piszą adapter...
    Zawsze można spróbować, najwyżej stówka w plecy...., jeśli nie zadziała.
    I pamiętaj, że będziesz musiał ciągnąc kabel VGA od ampli do projektora, jego długość też ma znaczenie!.

0
  • #7 05 Sty 2014 20:57
    r.keson
    Poziom 12  

Powiem tak niektórzy bardzo dziwnie opisują produkty a tu koleś z aukcji powiedział że będzie działać na 100%. Co o tym produkcje powiesz poniżej z linku. Tymbardziej że w opisie jest taka informacja Adapter konwertuje cyfrowy sygnał HDMI do sygnału analogowego VGA.

Obsługiwane rozdzielczości:

480i/480p/576i/576p/800x600/720i/720p/1280x1024/1600x1200/1080i/1080p

http://allegro.pl/adapter-z-hdmi-do-vga-kabel-konwerter-1080p-bialy-i3841419586.html

0
  • #8 05 Sty 2014 21:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

r.keson napisał:
    tu koleś z aukcji powiedział że będzie działać na 100%. Co o tym produkcje powiesz poniżej z linku. Tymbardziej że w opisie jest taka informacja Adapter konwertuje cyfrowy sygnał HDMI do sygnału analogowego VGA.

Mogę jedynie napisać, że też zarabiam średnią krajową.....,
    a przede wszystkim, to ma się sprzedać!.
    Powiem tak, jeśli projektor jest od amplitunera 2 góra 3 metry, to MOŻE to i zadziałać...., jeśli większa odległość, to....?.

0
  • #9 05 Sty 2014 22:53
    anmedia
    Poziom 39  

r.keson napisał:
    Powiem tak niektórzy bardzo dziwnie opisują produkty a tu koleś z aukcji powiedział że będzie działać na 100%. Co o tym produkcje powiesz poniżej z linku. Tymbardziej że w opisie jest taka informacja Adapter konwertuje cyfrowy sygnał HDMI do sygnału analogowego VGA.

Kolego, jaki sens jest dyskutowac z toba? Stac cie na sprzet i szukasz taniego rozwiazania ktore masz juz takie samo tylko w innej obudowie i nie dziala! Podalem ci przyklad urzadzenia ktore zadzialaloby w 100%. Ty dalej z uporem i mentalnoscia polaka szukasz i oczekujesz ze cos za 100zl bedzie dzialac (nie mam pojecia ale za 30zl musi dzialac bo tak jest podane). Odpowiedz jest jak powyzej. To sa takie same urzadzenia jak juz masz, chcesz kupic - kupuj. Tylko nie pisz pozniej ze znowu cos nie dziala ze sie uszkodzil amplituner.
    Odpowiedz na temat tych konwerterow-adaptadorow itp cudow techniki znajdziesz wylacznie na allegro. A moze zadaj sobie pytanie i pomysl - dlaczego tam wlasnie na tym serwisie nie ma nic firmowego - drogiego i dzialajacego? Bo tacy jak ty pomimo ze napiszesz ze czarne jest czarne to i tak beda sie mamic ze "sprzedawca" ma racje. I jeszcze jedno zadzwon do wszystkich sprzedawcow, nawet takich ktorzy maja kable takie jak masz i ktore nie dzialaja - daje ci ze 100% odpowiedzi bedzie ze ich kabel na pewno bedzie dzialac.

Powodzenia.

1
  • #11 27 Sie 2015 19:27
    r.keson
    Poziom 12  

projektor odpalony

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo